2016. 12. 06. kedd - Miklós -5°C | 3°C

Törököt foghat a Chelsea

A labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjének visszavágói közül kedden a Chelsea (angol)–Fenerbahce (török, az első meccsen: 1–2) és a Liverpool–Arsenal (mindkettő angol, 1–1) mérkőzéseket rendezik.
Az esélyesek egyértelműen a hazai pályán szereplők, de sem az Arsenalt, sem a Fenerbahcét nem kell idegenben félteni.

Unalomig játszik egymással az Arsenal és a Liverpool. A két angol gárda a múlt hét szerdán elkezdte a BL negyeddöntőjének első meccsén, aztán folytatta szombaton a bajnokságban, majd jön ma a negyeddöntő visszavágója. Ami biztos változás lesz, a helyszín: a csapatok ugyanis átköltöznek Liverpoolba, lévén az előző két összecsapásuk Londonban volt.

Ha csak ezt a már említett két találkozót nézzük, a tippünk egyszerű: 1–1. Ugyanis ez az eredmény született a londoni duplán. A felek a hét végén titkolóztak – feltéve, hogy lehet ilyet mondani az egymást jól ismerő két csapatról. A kezdőkben több olyan labdarúgó is szerepet kapott, aki sem a múlt héten, sem ma nem számíthat erre. Ilyen például a Liverpoolnál Plessis, Leiva, míg csere volt Gerrard, Torres, a másik oldalon pedig Bendtner, Gilberto, Hoyte kezdett, a kispadról pedig beszállt Adebayor, Hleb illetve Clichy. Vajon a spanyol Rafael Benitez vagy a francia Arséne Wenger kevergeti jobban az angolok kártyáját? A kérdés ma estig költői marad, ám az biztos, hogy a két csapatnak ezúttal már döntésre kell vinnie a párharcot. Legkésőbb a büntetők révén.

Tippünk: Liverpool–Arsenal 2–1 (Viasat3, 20.45, élő)

A Chelsea-szurkolók dörzsölték a tenyerüket, amikor a negyeddöntők sorsolásakor a Fenerbahce került az útjukba. Kit érdekelt közülük akkor, hogy a török gárda a nyolcaddöntőben meglepetésre a spanyol Sevilllát ütötte ki a BL-ből. Aztán jött az első meccs, és a józanabb gondolkodásúak már visszafogottabbak. Mert érzik, a Fener idegenben sem lebecsülendő. A hazai meccsét a Sevilla (3–2) és a Chelsea (2–1) ellen is egy góllal nyerte, majd a hispán városban ugyanolyan eredménnyel zárta a kilencven percet, mint otthon. A hosszabbítás után pedig büntetőkkel kiejtette a Sevillát. Ha más nem, legalább ez a tény óvatossá kell, hogy tegye az angolokat.

Akik viszont abban mindenképpen bízhatnak, hogy a Stamford Bridge-en a vendégcsapatok nem igazán gólerősek. Egyedül a norvég Rosenborg tudott gólt szerezni a BL idei kiírásában Londonban, a mérkőzés még a csoportkör első fordulójában volt. Azóta a német Schalke, a spanyol Valencia és a görög Olympiakosz sem talált be a Chelsea otthoni kapujába. A Fenerbahce viszont vagy gólképtelen, vagy rögtön két gólt szerez: Milánóban, az Inter vendégeként (0–3) és Eindhovenben (0–0) az előbbi, Moszkvában (2–2) és Sevillában (2–3) az utóbbi tény igazolódott. Most egyetlen találat is üdvözítő lehet. Bármelyik félnek.

Tippünk: Chelsea–Fenerbahce 1–0 (TV6, 20.45, élő).

A Nyíregyházával játszik a Bodrogi Bau

Az Univer elleni vereség után nem sokáig nyalogathatják sebeiket a Bodrogi Bau játékosai. A… Tovább olvasom