2018. 10. 18. csütörtök - Lukács 10°C | 23°C Még több cikk.

Tovább küzdhet a vb-ért Varga Csaba

A friss Eb-bronzérmes szegedi versenyzők közül Varga Csaba harmadik lett, így maradt esélye a vb-indulásra, ehhez egy londoni kvalifikációs versenyen kell megfelelő eredményt elérnie.
Egyesben az angol William Maybanks nyerte a második alkalommal megrendezett kopogós asztalitenisz országos bajnokságot, amelyet a budapesti Ormai László Csarnokban rendeztek. A 26 éves játékos közel egy évtizede Magyarországon él, itteni az állandó lakcíme, ezért indulhatott el a viadalon, amely kvalifikációt is kínált a január 27-én és 28-án Londonban sorra kerülő világbajnokságra. Rajta kívül még a döntős Zakar Kristóf utazhat a brit fővárosba, mindketten Magyarországot képviselik a vb-n.

A friss Eb-bronzérmes szegedi versenyzők közül Varga Csaba harmadik lett, így számára is maradt esély a vb-indulásra, ehhez egy londoni kvalifikációs versenyen kell megfelelő eredményt elérnie. A szintén az ATSK-ban sportoló Márki Róbert a legjobb tizenhat között búcsúzott.

Párosban címvédés történt, a novemberi, budapesti Európa-bajnokságon ezüstérmes Zakar és Szakál Béla megismételte egy évvel ezelőtti sikerét, itt a szegedi duó bronzérmet nyert. A versenyre 67 egyéni és 27 páros nevezés érkezett, a különlegességét pedig az adta, hogy az asztaliteniszben mára megszokott, szoft ütőborítások helyett szivacs nélküli, úgynevezett kopogós ütőkkel bonyolították le.

Új időszámítás kezdődik: 18-as kerettel utazik a magyar válogatott Horvátországba

Szerda délben a fővárosban tartotta sajtótájékoztatóját a magyar férfi kézilabda-válogatott, amely szombaton megkezdi szereplését a horvátországi Európa-bajnokságon. Tovább olvasom