2016. 12. 04. vasárnap - Borbála, Barbara -5°C | 4°C

Vajda Attila: VILÁGBAJNOK!

Szombaton délután már a döntőkkel folytatódott a duisburgi kajak-kenu világbajnokság. Az EDF DÉMÁSZ Szeged Vízisport Egyesület sportolója, Vajda Attila 1000 méter kenu egyesben világbajnok lett! A szombat délutáni döntőben öt vb-elsőséget szerzett a magyar válogatott.
A kenus Vajda Attila ezüstérmet szerzett 5000 méteren a németországi Duisburgban zajló kajak-kenu világbajnokság vasárnapi versenynapján.

Korábban írtuk:
Magyarországon jó idő van, a németországi Duisburgban viszont nem. Esős idő várta szombat délután a döntők résztvevőit. A harmadik fináléban volt érdekelt az EDF DÉMÁSZ Szeged Vízisport Egyesület olimpiai bajnok kenusa, Vajda Attila. A szegedi klasszis az ötös pályán lapátolt. 250 méternél Vajda a harmadik volt, Brendel vezetett. 500 méternél már második volt, 750 méternél már vezetett. Iszonyatosan ment a szegedi sportoló, egy hajót vert Brendelre, és VILÁGBAJNOK lett!

A győztes: vajda Attila
A győztes: Vajda Attila Fotó: MTI

1000 méter női kajak egyesben Medveczky Erika hatalmas hajrával világbajnok lett.

A férfiak hasonló számában Dombvári Bence a harmadik lett, a számot a német Max Hoff nyerte, ez volt az ötödik vb-címe.

Kozák Danuta is remekelt, Katrin Vagnert megelőzve szintén világbajnok lett.

A győztes öröme

Vajda Attila: Olyan érzésem volt, mintha 2011-et írnánk. Jól sikerült a felkészülésem, nagyon jó edzéspartnereim voltak Vasbányai Henrik és Mike Robi személyében, és éreztem, hogy jó formában vagyok. A döntőben az volt a taktikám, hogy egy jó rajt után ne engedjem el a többieket, majd a második 500 méter legyen erős. Féltávtól iramból elkezdtem eléjük csúszni, és az is kedvezett, hogy szembeszél fújt. Brendel próbált jönni velem, de tudtam, hogy nem fog tudni megverni. Nagyon jó érzés 2007 után ismét világbajnoknak lenni Duisburgban!

A Dombi Rudolf, Kökény Rudolf - olimpiai bajnokok voltak Londonban - kajak páros 1000 méteren bronzérmet szerzett. A számot a német duó, Max Rendschmidt, Marcus Gross nyerte.

Lakatos Zsanett 200 méter kenu egyesben startolt, és a bravúros harmadik helyen ért a célba. A győzelmet a kanadai Lapointe szerezte meg.

Kovács Katalin és az egykori szegedi, jelenleg győri, Douchev-Janics Natasa 500 méter párosban vette fel a küzdelmet. A magyar duó hihetetlen hajrát mutatott be, az ötödik helyről jött fel a másodikra. A finálét a németek nyerték.

Mike és Vasbányai kenus párosunk döntőzött 1000 méteren. Jól kezdtek a magyarok, 250 méter megtétele után az élen álltak. 500-nál másodikok voltak, ezután azonban az élre álltak, és magabiztos győzelmet aratak. A negyedik magyar vb-aranyat szerezve.

1000 méter női kajak párosban Szabó Gabriella és Fazekas-Zur Krisztina áltt rajthoz a vb-döntőben. Az már a rajt után kiderült, hogy a németek lesznek a legnagyobb ellenfeleink. 500-tól nagyon nem kellett izgulni: hihtetlen fölénnyel nyert a magyar duó. Az ötödik világbajnoki elsőség Németországban.

A kenu magyar négyes nagyot küzdött, harmadik lett, az ezres döntőt a németek nyerték.

Az első nap 10 döntőt rendeztek. Öt első helyet szereztek a magyarok, kétszer másodikok lettek, és még három bronzérem volt a termésünk. Csodás kezdés a néemtországi vébén.

• 18. v.imre 2013. szeptember 01. 22:24
    „Megérti? Nem hiszem.
    :-)”
  • 17. kreatív 2013. szeptember 01. 21:37
    „Egy fontos szempontról megfeledkezünk! Mennyi pénz jár ezért? Mennyit keresnek havonta a válogatott "HŐSEI"? Ugyan ez hogyan alakul más országok versenyzőinél, különös tekintettel a versenytársak GDP-re vonatkoztatott támogatásával?!
    Nem hiszem, hogy van még egy ország, MAGYARORSZÁGON kívül, ahol ennyi közpénzt áldoznának a lassan az olimpiai számokból is törlendő, csak amatőr berkekben elképzelhető, egyébként gyönyörű szabadidőeltöltési lehetőségre!
    Ami végképp elképzelhetetlen: önfenntartó profi sportágként elképzelni, ahol a nézői bevételek meghatározóak! Mi marad? Közpént-lenyúlás a köbön!! Megéri? Nem hiszem!”
  • 16. Rubicon 2013. szeptember 01. 20:19
    „Natasa felett meg eljárt az idő. Át kellene ülnie a saját bárkájába.”
  • 15. Zotya100 2013. szeptember 01. 10:50
    „Csak így tovább, ezek szívet melengető hírek!!!!”
  • 14. v.imre 2013. szeptember 01. 10:16
    „Miután Attila ezüstöt nyert Brendel mögött, azt követően a magyar lány, Csay Renáta szintén ezüstöt szerzett kajak egyesben 5.000-n a győztes új-zelandi lány mögött.

Jól indul a nap!”
  • 13. v.imre 2013. szeptember 01. 09:49
    „Friss hír, hogy ezüstöt lapátolt most vasárnap délelőtt 5.000-n!!!”
  • 12. bessy 2013. szeptember 01. 07:47
    „Szívből gratulálok mindenkinek, akinek ebben bármi pici része is volt. Elsősorban persze a versenyzőknek, jól odatették magukat. Hatalmas sikerek, hatalmas örömök. Szép napot szereztek minden magyarnak. Az volt az érzésem a Maty-éren vagyunk és a németekkel meccselünk.
    Hajrá lányok-fiúk vasárnap is!”
  • 11. comment 2013. szeptember 01. 05:08
    „Gratulálok !
    Az ilyen híreket szeretem olvasni :-))))
    Szép napot!......”
  • 10. v.imre 2013. augusztus 31. 21:35
    „Nyugtázom a képcserét.”
  • 9. Szurkoló 2013. augusztus 31. 20:21
    „Rubicon: Kozák Dana indult, nyert. Szerintem te Benedek Dalmára gondolsz.”
  • 8. Szurkoló 2013. augusztus 31. 20:20
    „Szívből gratulálok a gyönyörű eredményekhez minden versenyzőnek, edzőnek, gyúrónak, a teljes háttérországnak! Nagyon szépen szerepelnek a kajak-kenusaink, öröm nézni őket!

Ati... Hihetetlen gyerek vagy :) Csodálatos volt, szívből gratulálok! Vissza is nézem a futamot :)”
  • 7. queenmargareth1 2013. augusztus 31. 19:51
    „Gratula mindenkinek!”
  • 6. Bendegúz007 2013. augusztus 31. 19:01
    „Gartula Attila szép volt. :)”
  • 5. v.imre 2013. augusztus 31. 18:29
    „A mai napon nem a múltból elővett képen látható szenvedő, magából mindent kiadó Attilát láttam, hanem a befektetett munka győztes örömétől mosolygó Attilát. Gratulálok a szőregi földiek nevében! És természetesen gratulálok a magyar csapat valamennyi versenyzőjének. Szép nap volt lányok, fiúk!”
  • 4. hangman 2013. augusztus 31. 17:58
    „Hatalmas gratuláció, remélem sikerül az érem hosszú távon is!”
  • 3. bambulla 2013. augusztus 31. 17:00