2016. 09. 27. kedd - Adalbert 10°C | 20°C

Végig vezetve nyert a Szedeák Kaposváron

Végig vezetve 90–83-ra nyerte meg a Kaposvár elleni idegenbeli bajnokiját a Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák A csoportos férfi kosárlabdacsapata a 9-14. helyért rendezett rájátszásban.
Kaposvár-Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák 83–90 (14–27, 22–22, 18–26, 29–15)
Férfi kosárlabda NB I A csoport, rájátszás a 9–14. helyért. Kaposvár, 300 néző. Vezette: Kiss L., Benedek, Lövész.
Kaposvár: KUTASI 16/6, MEDVE 18/6, KOVÁCS S. 20/6, KOVÁTS R. 16/3, Fülöp 2. Csere: Biró 9, Mihalics, Fonai 2. Vezetőedző: Fekete Ádám.
Szedeák: Drahos 5, RUBIN 18/3, MOLNÁR M. 11/9, DUKICS 21/6, TANÁCS 16. Csere: Nyilas 8, Kiss 11/9, Vida, Simándi, Szabad. Vezetőedző: Fodor Péter.

Idegenben is esélyesnek számított a Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák A csoportos férfi kosárlabdacsapata a Kaposvár elleni alsóházi rájátszásbeli bajnokiján, és Fodor Péter csapata nem is kegyelmezett meg a hazaiaknak.

A tizedik helyre eséllyel pályázó Szedeák jobban kezdett, Molnár triplájával 7–2-re lógott meg, majd a negyed végére Kiss Zsolt, Rubin és Dukics is elsüllyesztett egy hármast, így 27–14-re is vezetett a vendégcsapat. A folytatásban jórész állandósult a különbség, feltűnő volt, hogy a szegedi együttesben mindenki hozzá tudott tenni a kosártermeléshez, nem egy kiugró teljesítménynek, hanem a csapat jó dobószázalékának volt köszönhető a vezetés – a nagyszünetben 49-36 volt Drahoséknak.

A legnagyobb különbség a harmadik játékrészben, 73–49-nél alakult ki –főként Rubin és Tanács iparkodott –, ekkor nem sokan gondolták volna, hogy még szoros lehet a végjáték. Pedig az lett, a hazaiak kihasználták a szegedi hibákat, és negyedik negyedbeli fölényükkel az utolsó percre már öt pontra is megközelítették a Szedeákot (83–88), ám a Fodor-csapat végül ha nehezen is, kiharcolta a győzelmet.

Nyilasék nem sokat pihenhetnek, legközelebb szombaton 18 órától az újszegedi sportcsarnokban fogadják a sereghajtó Salgótarjánt.

Fodor Péter: Színvonalát tekintve egy idény végi mérkőzésen a jobb kezdésünk meghatározó volt. Kis megingás volt a játékunkben, de ez a győzelmünket nem veszélyezette.

Mediteam: kettőből kettő a Hepp-kupában

Második mérkőzését is megnyerte a Mediteam Szeged együttese a 23 éven aluli magyar játékosoknak… Tovább olvasom