2018. 10. 16. kedd - Gál 10°C | 22°C Még több cikk.

Vereséggel kezdtek a BL-ben: Nantes-MOL-Pick Szeged 30-26

Vereséggel kezdte a Bajnokok Ligája csoportkörét a MOL-Pick Szeged férfi kézilabdacsapata. Juan Carlos Pastor vezetőedző együttese 30-26-ra kikapott Franciaországban a Nantes-tól, az A csoport első fordulójában.
HBC Nantes (francia) - MOL-Pick Szeged 30-26 (18-15)
VELUX EHF Bajnokok Ligája, A csoport, 1. forduló. Nantes, Franciaország, Salle Sportive de la Trocardiere, 4000. Vezette: Nikolov, Nachevski (macedónok).
Nantes: Dumoulin -  Balaguer 2/1, Gurbindo 6, Feliho, Claire 3, Tournat 3, Klein 6. Csere: Siffert (kapus), O. Nyokas 4, Faluvégi 2, B. Buric 1, Lagarde 1, K. Lazarov 2. Vezetőedző: Thierry Anti.
MOL-Pick Szeged: Sego - Pedro 1, Balogh 5/4, Skube 3, Bánhidi 4, Gorbok 4, Källman 4. Csere: Sierra (kapus), Petrus, Gaber 1, Sostaric 2, Bodó 1, Buntic, Zsitnyikov 1. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Hétméteres: 1/1, ill. 5/4.
Kiállítások: 2, ill. 6 perc.

VÉGE

60. perc: Skubét állítják ki a játékvezetők két percre. Gorbok fölé vágja a labdát, ez a vége, 30-26-ra nyert a Nantes.

59. perc: Tournat mellé. Dumoulin eksztázisban, ezúttal Pedrót szedi le. Időt kér a hazai csapat.

58. perc: Gabert rántják le, hetes a Szegednek, két perc a Nantes-nak. Balogh kihagyja, kapufa.

57. perc: Klein emeli át Sierrát, kapufa. Gaber beállóból, 30-26.

56. perc: Skube szerez labdát, ügyesen helyzetbe hozza Petrust, akinek a lövését Dumoulin védi.

55. perc: időt kér Pastor. Skube passzolna a balszélre, Balaguer lefüleli a labdát.

54. perc: Tournat húzza be a labdát Sierra fölött a kapuba, 29-25. Dumoulin sokadik védése, sajnos jól véd a francia kapus. Nyokas, 30-25.

53. perc: Balaguer rohan, Sierra hatalmasat véd!

52. perc: Dumoulin újabb ziccert fog a szélről, ezúttal Bunticét. Baloghot blokkolják.

51. perc: Zsitnyikov első BL-gólja a Szegedben, talpról, 27-25. Gurbindo, 28-25.

50. perc: Sierra ismét nagyot véd!

49. perc: Zsitnyikov érkezik a pályára.

48. perc: Sierra bravúrral! Gurbindo labdát szerez, bedobja, 27-24. Dumoulin véd.

47. perc: Sierra véd nagyot, Pedro vetődik a labdáért Kleinnal, utóbbi kapja meg a labdát a sporiktól szabaddobásra. Lazarov lövés a kapufán hal el. Visszakapja a labdát a Nantes.

46. perc: Időt kér a Nantes. Lagarde átlövését Sierra védi, Skube gólt szerez, 26-24.

45. perc: Sostaric ziccert ront.

44. perc: labdát halászik a Szeged védekezésben. Gaber újabb hetest harcol ki, Balogh nem hibázik, 26-23.

43. perc: Gaber harcol ki büntetőt, Balogh belövi, 26-22.

42. perc: Claire talpról, Sierráról bepattan, 26-21. Időt kér a MOL-Pick Szeged. Gorbok átlövését kirúgja Dumoulin.

41. perc: Sostaric balátlövő posztról szerez gólt, Claire azonnal válaszol, 25-21.

40. perc: Källman ziccerét védi  szélről Dumoulin.

39. perc: Kallman a szélről, 23-20. Claire villámgyorsan válaszol, 24-20.

38. perc: Bánhidi, 22-19. Gurbindo, 23-19.

37. perc: Källman labdát szerez, Petrussal viszi fel, kihagyja a svéd a ziccert. Sierra véd, Nyokas mellé pattintja.

36. perc: Sostaric kíméletlen a szélről, 22-18.

35. perc: Buntic eladja a labdát, Klein lerohanást vlt gólra, 22-17.

34. perc: Skube találja meg a rést a falon, 20-17. Sierra véd, de hetest kap a Nantes. Balaguer belövi, 21-17.

33. perc: Nyokas tarthatlannak bizonyul, 20-16.

32. perc: Källman kap szerencsésen labdát a szélen, bedobja, 19-16. Sierra véd, Bánhidi a kapufát lövi telibe.

31. perc: a Nantes kezdte a második félidőt. Nyokas góllal nyit, 19-15.

Jól kezdett a Szeged, de a félidőben már a Nantes vezet.

FÉLIDŐ

30. perc: Nyokas dob gólt Bunticról, 18-15. Bodó időn túli szabaddobása, majdnem gól.

29. perc: Bodó harcol ki hétméterest. Balogh értékesíti, 17-15.

28. perc: passzívig támad a francia csapat, majd Tournat talál be, 17-14.

27. perc: jól védekezik a Nantes.

26. perc: faluvégi lövését fogja Sierra, indítja Källmant, nem hibázik, 15-14. Lazarov lövése a blokkról bepattan, 16-14.

25. perc: Bodó kínai figurából, 15-13.

24. perc: Sierra bravúrral véd! Balogh lövését olvassa a kapus, Klein indul, bedobja, 15-12.

23. perc: Sierra jön a szegedi kapuba, Lagarde avatja fel, 14-12. Källman ziccerét védi Dumoulin.

22. perc: Lazarov gólja utáán először vezet a Nantes, 13-12. Gorbok kap két percet. Bodó lövését blokkolják a védők.

21. perc: Gorbok lövése a kapufán csattan.

20. perc: Skube veri meg a védőjét, 11-12. Balaguer kanyarodik fel a szélről, 12-12.

19. perc: Faluvégi hozza helyzetbe magát, 11-11.

18. perc: Klein összeszedi a kipattanót, majd bedobja, 10-10. Gorbok ismét, 10-11.

17. perc: Faluvégi passzol beállóba, Buric, 9-9. Időt kér Pastor. Gorbok középről visszahúzza, 9-10.

16. perc: faluvégi első gólja a BL-ben, 8-9. Pedro nem tudja megfogni a labdát.

15. perc: Pedro a szélről, 7-9. Sego véd ziccert! Pedro másodszor már hibázik a szélről.

14. perc: Gorbok lő, véd a kapus, Gurbindo az üres kapuba lövi a labdát, 7-8.

13. perc: Klein a szélről, 6-8.

12. perc: Bánhidi kap két percet. Sego véd, visszapattan a labda.

11. perc: Gorbok, 4-7. Gyorsan válaszolnak a franciák, Claire, majd Balogh értékesít hétméterest, 5-8.

10. perc: Claire viszi be, 4-6.

9. perc: Claire mellé. Balogh lövését, védi Dumoulin.

8. perc: labdát vesztünk, de jól zárunk vissza védekezésbe.

7. perc: Gorbok átlövésből, 2-6. Klein beállóból, 3-6.

6. perc: időt kért a francia csapat edzője. Klein a balszélről, 2-5.

5. perc: Petrus szerez labdát. Balogh átlövésből, 1-5.

4. perc: Bánhidi kap nagy passzt Baloghtól, 1-4.

3. perc: Dumoulin véd nagyot. Tournat beállóból, 1-3.

2. perc: Bánhidi újból, 0-2. Källman lerohanásból, 0-3.

1. perc: mi kezdjük a meccset, Bánhidi beállóból, 0-1

GALÉRIA - Jó hangulatban készül a MOL-Pick Szeged a Nantes elleni BL-meccsre

10.50: Senkit sem kellett altatni szombat este. Keményen megviselte a csapatot a hosszú utazás. Vasárnap 8.30-kor volt ébresztő, Djordje Igjnatovicsnak igazán nem is kellett ébresztenie, mert pontban 8.30-kor megszólalt a szálloda tűzriasztója. Szólt rendesen, így mindenki kipattant az ágyból.

Reggeli, majd edzés. Ez volt a programja a csapatnak. A szálloda közvetlenül a reptér mellett van, így az első nap legalább nem kellett messzire menni, a játékosok és a szakmai stáb gyalog tette meg azt a rövid utat.

Gyönyörű és modern a HBC Nantes kisebb arénája, a Salle Sportive de la Trocardiere. A helyiek munkáját önkéntesek segítik, így már a Pick-edzés alatt minden a helyén volt. Juan Carlos Pastor felpörgette a csapatot, amely azért nehezen lendült munkába, mindenkinek lassabban mozogtak a végtagjai. A tréning végére már pörgött mindenki. Kell is a lendület, mert 19.30-kor egy kőkemény, és remek formában lévő ellenféllel kezdi meg szereplését a 2017-2018-as VELUX EHF Bajnokok Ligája szezonban a MOL-Pick Szeged. Jó hír, hogy a 16 fős keretből mindenki rendben van, senki sem beteg, senki sem sérült. Sigurmannsson és Zsitnyikov élete első BL-meccsét játssza Pick-mezben, így számukra különleges lesz a mai premier.

A HBC Nantes ellen sem játszott még a BL-ben a magyar csapat, így mindenki reménykedik abban, hogy sikeres lesz a rajt. A Szeged kék mezben játszik, a meccset a macedón Nikolov, Nacsevszki játékvezetői páros vezeti.

22.15: Már túl a vacsorán a csapat, 13,5 óra után érkezett meg Franciaországba, Nantes-ba, a MOL-Pick Szeged. Fárasztó és hosszú volt az utazás, és mivel késő este érkezett meg a csapat, így elmaradt az edzés. Nem ellenezte egy játékos sem. Vasárnap délelőtt 10 órakor lesz tréning, ekkor fotókkal, friss hírekkel jövünk. A MOL-Pick Szeged vasárnap 19.30-kor vívja első meccsét az A csoportban, a VELUX EHF Bajnokok Ligájában a HBC Nantes ellen. A csoportban ma a svéd Kristianstad 28-28-as döntetlen játszott a horvát Zágráb ellen.

15.49: Friss! 17.30-kor indulunk tovább, ekkor érkezik meg a gép, amely már útban van Amszterdam felé.

15.30: Minden rendben volt egészen Amszterdamig, már éppen a Nantes-ba tartó gépbe szállt volna be a MOL-Pick Szeged férfi kézilabdacsapata, amikor a csapatot szállító sofőr szólt, hogy gond van. A csomagokat szállító autó nekiment a gép szárnyának, így a pilóta nem vállalta az utazást. A busz 15 percig még ott állt a repülő mellett, majd visszatért a reptérre, ahol most a csapat tagjai azt várják, hogy új gépre szálljanak. Az biztos, hogy így a mai eltervezett program teljesen felborul.

Balogh Zsolt olvasassál tölti a kényszerpihenőt.

Nem a jobb csapat nyert Mindszenten - eredmények a megyei I. osztályból

listavezető Makó II. labdarúgócsapata megszenvedett a sereghajtó Mindszent otthonában a megyei II. osztályú bajnokságban: bár a mindszentiek játszottak jobban, a 42 éves Bány Tamás és a 40 éves Krucsó Ákos góljaival a vendégek nyertek. Tovább olvasom