2017. 04. 27. csütörtök - Zita 10°C | 24°C Még több cikk.

Berdych kiejtette Djokovicot a római tenisztornán

A hatodik helyen kiemelt cseh játékos bravúrja azért is meglehetősen váratlan, mivel szerb ellenfele eddig szettet sem vesztett az olasz fővárosban.
Bombameglepetéssel folytatódott a negyeddöntő az 5,015 millió euró összdíjazású, salakpályás római tenisztornán: a férfiak versenyében Tomas Berdych három játszmában legyőzte a világelső Novak Djokovicot.

Djokovic egyébként a második játszmában a mérkőzés megnyeréséért adogatott, de Berdych egy vonalra helyezett fonákütéssel első bréklehetőségét kihasználta, s onnantól jobban teniszezve fordított és győzött. A találkozó 2 óra 21 percig tartott.

Berdych sorozatban 11-szer kapott ki Djokovictól a 2010-es wimbledoni meccsük óta, amelyen pályafutása egyetlen győzelmét aratta ellene - mostanáig.

Eredmények, negyeddöntő:

férfiak (2,646 millió euró összdíjazás): Berdych (cseh, 6.)-Djokovic (szerb, 1.) 2:6, 7:5, 6:4

korábban: Paire (francia)-Granollers (spanyol) 6:1, 6:0

később: Ferrer (spanyol, 4.)-Nadal (spanyol, 5.) Federer (svájci, 2.)-Janowicz (lengyel)

nők (2,369 millió euró összdíjazás): Halep (román)-Jankovic (szerb) 4:6, 6:0, 7:5

korábban: S. Williams (amerikai, 1.)-Suárez Navarro (spanyol) 6:2, 6:0 Errani (olasz, 7.)-Sarapova (orosz, 2.) - játék nélkül

később: Azarenka (fehérorosz, 3.)-Stosur (ausztrál, 9.)

Divízió I-es jégkorong-vb: jövőre Dél-Korea lesz a házigazda

A Nemzetközi Jégkorong Szövetség (IIHF) pénteki döntése értelmében jövő áprilisban a Koreai… Tovább olvasom