2016. 12. 06. kedd - Miklós -5°C | 3°C

Nem volt esélyünk Kanada ellen

Kanada nem kegyelmezett a svájci A csoportos jégkorong-világbajnokságon, 9–0-ra verte Magyarországot.
Nem indult jól a meccs, a kanadaiak elleni második csoporttalálkozó a svájci A csoportos világbajnokságon. Az A csoport, azaz a mieink csoportjában Fehéroroszország nagy meglepetésre legyőzte a szlovák együttest, büntetőkkel nyertek a beloruszok.

Kanada más kategória. Ezzel is tisztában volt mindenki. A juharleveleseknél annyi jégkorongpálya van, mint hazánkban tornaterem (ebbe az oviban találhatókat is bele kell számolni). Gyorsan vezetést szereztek az észak-amerikaiak, más dimenzióban hokiztak. Becsülettel mentek előre a
magyarok – ismét háromezer honfitárs varázsolt hazai pályát Zürichbe –, de a jól záró Kanadát képtelenek voltunk feltörni. Közben Szuper Leventét rendesen megszórták, Cortina kapitány a második harmadban le is cserélte a kapust. A végén egy dolog miatt szorítottunk, hogy gólt szerezzünk. Nem jött össze!

Kanada–Magyarország 9–0 (4–0, 2–0, 3–0)

A csoport másik meccsén: Fehéroroszország–Szlovákia 2–1 (0–0, 1–0, 0–1, 0–0) – szétlövés után.
A magyarok kedden 16.15-kor Fehéroroszország ellen lépnek jégre – ez az utolsó csoportmeccs. Ha nyernek Pat Cortina fiai, akkor már biztos, hogy kiharcolják a bennmaradást.

Csoportmeccsek

Eredmények, 2. forduló, B csoport: Svájc–Németország 3–2 hosszabbítás után, Oroszország–Franciaország 7–2. 1. forduló, C csoport: Svédország-Ausztria 7–1, Egyesült Államok–Lettország 4–2. D csoport: Csehország-Dánia 5–0, Finnország–Norvégia 5–0.

A Manchester United 0–2-ről fordított a Tottenham ellen

Lesz tétje a hét végén a spanyol bajnokságban az El Classicónak, hiszen míg az éllovas Barcelona… Tovább olvasom