2016. 09. 29. csütörtök - Mihály 12°C | 24°C

Vizes vb: Kis Gergő bronzérmes 800 gyorson

Kis a magyar csapat második érmét szerezte meg a sanghaji vizes világbajnokságon.

A szám 2008-as Európa-bajnoka taktikusan úszva, kiváló utolsó 200 méterének köszönhetően szerezte meg a harmadik helyet, s 7:44.94 perces idejével alaposan megjavította kedden délelőtt úszott országos csúcsát (7:48.33 p). A vb előtt még 7:51.94 perccel volt rekorder az ajkai versenyző.

Kis a magyar csapat második érmét szerezte meg Sanghajban a nyíltvízi úszó Gercsák Csaba után, aki múlt pénteken lett harmadik 5 km-en.

Kiss Gergő a célban. Az MTI felvételei.
"Könnyednek éreztem magam. Taktikám nem volt, hiszen mindig az az elsődleges cél, hogy bekerüljek a döntőbe. Ha sikerült, már hátradőlhet az ember. A mellettem úszó amerikaival akartam menni, de a többiekből nem láttam semmit. Örülök, hogy én szereztem a magyar medencés csapat első világbajnoki érmét Sanghajban." -nyilatkozta a Nemzeti Sportnak a versenyt követően.

Brutális videó: nyakon talpalta ellenfelét a kapus

Egy brazil U20-as kupameccsen elképesztő agresszivitást rögzítettek a kamerák. Tovább olvasom