2017. 03. 26. vasárnap - Emánuel 5°C | 10°C Még több cikk.

Vodafone-kupa: pontvesztés nélkül a magyaroké a torna

Megszűnt a spanyol átok, szinte végig vezetve, a végén 9-7-es győzelemmel ünnepelhettek Kemény Dénes fiai a Vodafone-kupa zárónapján. Ezzel a magyarok pontvesztés nélkül nyerték meg a tornát.

Magyarország - Spanyolország  9-7 (3-2, 2-1, 2-4, 2-0)

VODAFONE-KUPA

Budapest, Hajós Alfréd Sportuszoda. 2000 néző. Vezette: Simion (román), Stavropoulos (görög).

MAGYARORSZÁG: Szécsi - Szívós 1, Kis 1, Varga Dénes 2, Varga Dániel 1, Hosnyánszky 2, Madaras 2. Csere: Török, Budschuh, Vámos, Bátori, Hárai 1. Szövetségi kapitány: dr. Kemény Dénes.

SPANYOLORSZÁG: Aguilar - M. Garcia, Molina, Perrone, Valles, J. Garcia, Martin. Csere: Minguell, Espanol, Gallego, Mallabach. Szövetségi kapitány: Rafael Aguilar.

Emberelőny: 7/3 ill. 4/3.

Ötméteres: 2/1 ill. 1/1.

Kipontozódott: Mario Garcia (28. perc)

A magyar Varga Dénes és a spanyol David Martin (j) harcol a labdáért a vízilabda férfi Vodafone Kupa Magyarország-Spanyolország találkozón Budapesten a Hajós Alfréd uszodában. Fotó: MTI
Fotó: MTI

A korai időpont ellenére 9 óra körül viszonylag sokan látogattak ki a Hajós Uszodába, a Vodafone-kupa záró napjára. Kevesebben biztos nem voltak, mint az előző két napon, a lelkes hazai drukkerek dícséretre méltóan szurkolták végig a Németország-Olaszország mérkőzést, amely 10-8-as német győzelemmel zárult. Így Németország 6, míg az olaszok szerzett pont nélkül zárták a tornát.

A torna végeredménye

1. MAGYARORSZÁG  3
 3  –  –   33–24  9
2. Spanyolország  3  1  –  2  24–25  3
3. Németország  3  2  –  1  27–30  6
4. Olaszország  3  –  –  3  24–29  0

Ismét ünnepléssel kezdődött a magyar-spanyol találkozó, ugyanis 100. válogatottsága alkalmából emlékplakettet vehetett át Hosnyánszky Norbert, Varga Dénes és Kis Gábor is.

A közönség ismét ki lett oktatva szurkolás-technikából, jelentem, a mérkőzés elejére kiválóan hullámzott és pazarul szólt a 'We will rock you' is a Hajós Alfréd Uszodában.

A spanyolok kezdhették a találkozót, az első lövés inkább csak arra volt jó, hogy megnézzék, Szécsi a helyén van-e. Hát ott volt, biztosan hárított a magyar kapus, majd tette ezt Garcia lövésénél is. A spanyol kapus keze sem remegetett meg, mi sem bizonyítja ezt jobban, mint hogy a negyed felénél Kis és Varga Dániel lövése is elakadt Aguilarban. Madaras gyorsan megelégelte a tétlenkedést, 4. perc után szerzett vezetést a magyar csapat, majd Hárai csatlakozott társához a gólgyártásban. A negyed első, és sokáig az egyetlen spanyol gólját Minguell szerezte ötméteresből (2-1). Gólja után gyorsan mehetett is pihenni, a fórt viszont Hosnyánszky kegyetlenül kihasználta (3-1). 10 másodperccel a vége előtt Valles avatta fel Szécsit, 3-2-es magyar vezetéssel ért véget az első negyed.

Spanyol támadással kezdődhetett a második játékrész is, de Javier Garcia lövése a kapufán csattant. Emberelőnyből előbb Kis, majd a másik kapunál Gallego talált be. (4-3). Szemmel láthatóan felélénkült a mérkőzés. Hárai harcolt ki ötméterest, de Varga Dénes büntetője a kapufán csattant. Bár labdát szerzett a magyar lövő, a következő próbálkozás is kimaradt. Szécsi eszén viszont nem tudnak túljárni a hispánok. Varga Dénes lelkének most nagyon kellett az a gól, amit távolról vágott be Aguilar kapujába (5-3). Egészen a magyar kapunál letámadtak a spanyolok az utolsó pillanatokban, Török Béla az ellenfél térfelén küzdött két emberrel a nyakában, de mire a labda elért hozzá, vége lett a félidőnek, 5-3-as magyar vezetéssel.

Török Béla: - Azt hiszem, ez most nem volt olyan szórakoztató játék, de ahogy szombaton ígértem, nyertünk. Hogy adósak maradtunk-e a látvány-vízilabdával, azt a közönségtől kell megkérdezni, de úgy érzem, voltak nagyon látványos elemei is a játékunknak. Eddig a negyedik negyed volt az, ami kicsit gyengébben ment, most a harmadikra jött el ez a hullámvölgy. Természetesen arra törekszünk, hogy a hullámhegyek-hullámvölgyek minél kisebb amplitudójúak legyenek, de amikor vezetni kellett, a végén, akkor mi vezettünk. És ez a lényeg!

Bár a hazaiak kezdhették a mérkőzést, Kisnél fújtak kontrát a bírók, majd Hosnyánszkyt küldték ki a bírók. Javier Garcia ekkora lehetőséget nem hagyhatott elúszni. Mi viszont igen, a zsinórban a második fórból nem tudtunk gólt dobni. Három perc telt el a negyedből, és egy gólra jöttek fel a spanyolok (5-4). Varga Dénes és Hosnyánszky lőtte szét Aguilart egy fór alatt, a támadás során úgy ötször, de gól így se született. Ellenben Aguilar mutatója jelentősen javult, az 56%-ról egészen 70%-ra ugrott. Szirányi Balázs egyenlített, de Varga Dénes második találatával ismét a magyaroknál volt az előny. A közönségre továbbra sem lehetett panasz, Vámosnak is kiszurkolták a gólját. Az ifjoncok közül szombaton is Vámos lőtte az első gólt, utána Török is bemutatkozott, reméltük, ma sem lesz ez máshogy (7-5). Már-már örültünk, hogy kivédekeztünk egy támadást, de Valles aljas módon bújt meg védője mellett, majd a kellő pillanatban Szécsi kapujába pöckölte a labdát. Nagyon elkapta a fonalat a spanyol, kihagyott magyar támadás után ismét Szécsi kapujában landolt a labdája. Ezzel újra egálra hozta fel a hispánokat (7-7).

Teljesült az, amit szegediként reméltünk, Török Béla úszott az utolsó játékrész előtt a labdáért, ám centikkel a spanyol Mario Garcia ért oda hamarabb. Két kihagyott spanyol lövés után Török emelkedett ki a vízből, de a sistergős bombát Augilar mellkasa bánhatta. Elrontott indítás után szerencsésen megúszott a magyar csapat egy veszélyes támadást, de a spanyolok nem voltak ilyen szerencsések, Madaras minden mérge benne volt abban a lövésben. 3 perccel a vége előtt újra a hazaiaknál volt az előny. Hosnyánszky ötméteresből duplázta meg az előnyt (9-7). A végére szépen összeállt a védekezés, szűk egy perccel a lefújás előtt még Kemény Dénes kért időt. A figura nem jött össze, még az utolsó spanyol támadás előtt a vendégek is kikérték az idejüket, de az eredményen ez már nem változtatott. A magyar válogatott veretlenül nyerte meg a Vodafone-kupát.

Vodafone-kupa: az első negyedben eldőlt a magyar győzelem

Az első negyedben eldöntötte a mérkőzést a magyar vízilabda válogatott, amely 15-9-es győzelmet aratott Németország felett a Vodafone-kupa második napján. Tovább olvasom