Délmagyar logó

2016. 12. 06. kedd - Miklós -5°C | 3°C

Szegedi egyetemi sikerek a testnevelési OTDK-szekcióban

Kihirdették a Szegeden megrendezett XXXI. OTDK Testnevelés- és Sporttudományi Szekció eredményét.

A XXXI. Országos Tudományos Diákköri Konferencia Testnevelés- és Sporttudományi Szekciójában tíz tagozaton versengtek a hallgatók. Öt kategóriában a házigazda Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Kar diákjai bizonyultak a legjobbnak, négyben adott győztest a Semmelweis Egyetem Testnevelési és Sporttudományi Kara, egyben pedig a Pécsi Tudományegyetem Természettudományi Kara. A pécsi egyetem lesz a 2015-ös testnevelés- és sporttudományi szekció házigazdája.

Tagozat: A testedzés és sport pszichológiai kérdései
1. helyezés: Domokos Enikő, SZTE-JGYPK, felkészítő: dr. Balogh László
2. helyezés: Márton Laura, Paksi Judit, SE-TSK, felkészítő: Benczenleitner Ottó, dr. Bognár József
3. helyezés Süle Szilvia, NYME-MNSK, felkészítő: dr. Polgár Tibor, dr. Gáspár Mihály
Különdíj: Gönczi Pál, SZTE-JGYPK, felkészítő: dr. Balogh László.

Tagozat: A testnevelés és a sport társadalomtudományi kérdései
1. helyezés: Rázsó Zsófia, SZTE-JGYPK, felkészítő: dr. Tari-Keresztes Noémi
2. helyezés: Keszti Mihály, SE-TSK, felkészítő: dr. Dóczi Tamás
3. helyezés: Pálinkás Anikó, SZTE-JGYPK, felkészítő: dr. Tari-Keresztes Noémi
3. helyezés: Dittrich Róbert, SZTE-JGYPK, felkészítő: dr. Molnár Andor
Különdíj: Pesák Tamás, EKF-TTK, felkészítő: dr. Bíró Melinda

Tagozat: Gyógytestnevelés és mozgásterápia
1. helyezés: Németh Judit, Schulteisz Nikolett, PTE-TTK, felkészítő: dr. Wilhelm Márta
2. helyezés: Lábas Eszter Melinda, SE-TSK, felkészítő: dr. Révész László
3. helyezés: Csörgő Tamás, EKF-TTK, felkészítő: Kopkáné Plachy Judit, dr. Bíró Melinda
Különdíj: Hegyi András, Péter Annamária, SE-TSK, felkészítő: dr. Tihanyi József

Tagozat: Humánkineziológiai és sportbiológiai vizsgálatok 1.
1. helyezés: Tóth Krisztina, SZTE-JGYPK, dr. Molnár Andor
2. helyezés:Balatincz Dóra, PTE-TTK, dr. Wilhelm Márta, dr. Váczi Márk
3. helyezés: Stomp Katinka, PTE-TTK, dr. Wilhelm Márta, Kaj Mónika
3. helyezés: Péter Annamária, SE-TSK, dr. Csende Zsolt
Különdíj: Szabó Brigitta, NYME-AK, dr. Ihász Ferenc

Tagozat: Humánkineziológiai és sportbiológiai vizsgálatok 2.
1. helyezés: Bognár Gábor, Schuth Gábor, SE-TSK, dr. Tihanyi József
2. helyezés: Boros Éva, SZTE-TTIK, dr. Nagy István, Szász András
3. helyezés: Pajk Melitta, SE-TSK, dr. Radák Zsolt
Különdíj: Diviánszky Ágnes Emese, Oláh Gabriella, Schuth Gábor, SE-TSK, dr. Radák Zsolt

Tagozat: Óvodás és kisiskolás korú gyermekek testnevelésének kérdései
1. helyezés: Fejes Gabriella, SZTE-JGYPK, Cziberéné Nohel Gizella
2. helyezés: Kántor Krisztina, MPANNI, Sáringerné dr. Szilárd Zsuzsanna
2. helyezés: Pető Dániel, NYME-AK, dr. Ihász Ferenc

Tagozat: Sportszervezés és –irányítás
1. helyezés: Illés Álmos, SE-TSK, dr. Farkas Péter
2. helyezés: Vörös Tünde, BME-GTK, Boros Györgyné, dr. Vadászlaki Ilona
3. helyezés: Tóth Péter László, SE-TSK, dr. Dóczi Tamás
Különdíj: Nagy Máté, SE-TSK, dr. Sterbenz Tamás

Tagozat: Sportrekreáció, sportturizmus
1. helyezés: Baráth Kinga, SE-TSK, dr. Farkas Judit
2. helyezés:Perge Zsófia, Takács Tímea, EKF-TTK, dr. Fritz Péter
3. helyezés: Mutzhausz Ágnes, PTE-TTK, dr. Tóth Ákos, Tigyiné Pusztafalvi Henriette
3. helyezés: Boross Barnabás, SZTE-JGYPK, dr. Lippai László
Különdíj: Imre Henrietta, PTE-TTK, dr. Tóth Ákos, Tigyiné Pusztafalvi Henriette

Tagozat: A testnevelés és sport tantárgy-pedagógiai kérdései
1. helyezés: Horváth Gábor, SZTE-JGYPK, dr. Tari-Keresztes Noémi
2. helyezés: Márczi Brigitta, PE, dr. Edvy László
3. helyezés: Reidl Rita, NYME-MNSK, Csátaljay Gábor
Különdíj: Kiss Gergely, SZTE-JGYPK, Borkovits Margit, Szabó Attila

Tagozat: Versenysport, élsport
1. helyezés: Dolnegó Bálint, SE-TSK, dr. Bartha Csaba
2. helyezés: Böröcz Nóra, SE-TSK, Szájer Péter, Csáki István
2. helyezés: Nagy Arnold, SZTE-JGYPK, Vári Beáta
Különdíj: Almási Dóra, SZTE-JGYPK, Hocza Ágnes
Különdíj: Péter Ákos, ELTE-PPK, Trombitásné Ránky Márta, dr. Reinhardt Ákos

Rigler Endre - díj: Horváth Gábor, SZTE-JGYPK, dr. Tari-Keresztes Noémi
Prezentációs díj: Bognár Gábor, Schuth Gábor, SE-TSK, dr. Tihanyi József
László Ferenc - díj: Hachbold Nóra, SZTE-JGYPK, dr. Varga Csaba, dr. Molnár Andor, Orbán Kornélia
ProSciencia - díj: Boros Éva, SZTE-TTIK, dr. Nagy István, Szász András.

Kövessen minket, kommentelje híreinket a Delmagyar.hu Facebook oldalán!

hirdetés

hirdetés

A címoldal témái

Önnek ajánljuk

400 hallgatót soroltak fizetős képzésre az SZTE-n

A hallgatók felháborodtak, mert szerintük nem értesítették őket, ráadásul a hallgatói szerződést is aláírták szeptemberben. Tovább olvasom