Következik a végjáték

2021.08.06. 12:46

Csapatsportágak döntőit rendezik

Vasárnap véget ér a tokiói olimpia, így a csapatsportágakban is hamarosan bajnokokat avatnak. Több esetben már ismert a döntő párosítása, férfi kézilabdában például ismét francia–dán finálét rendeznek.

Munkatársunktól

Tokió, 2021. augusztus 5. Magyari Alda kapus a világméretû koronavírus-járvány miatt 2021-re halasztott 2020-as tokiói nyári olimpia nõi vízilabdatornájának elõdöntõjében játszott Magyarország - Spanyolország mérkõzésen a Tacumi Vízilabdaközpontban 2021. augusztus 5-én. MTI/Illyés Tibor

Fotó: Illyés Tibor

Kézilabdában a férfiaknál kialakult a helyosztók párosítása, miután a franciák ellen bár remekül kezdett Egyiptom, a gallok a félidőre eltüntették négygólos hátrányukat. Gérard védéseinek köszönhetően folyamatosan tartotta a háromgólos előnyét a francia válogatott, amely hasonlóan a legutóbbi olimpiához, most is döntőt játszhat. Ellenfele az a Dánia lesz, amellyel a 2016-os olimpia döntőjében is találkozott, miután az északiak a 12 gólig jutó Mikkel Hansen vezetésével legyőzték a spanyolokat. A hölgyeknél ma rendezik a két elődöntőt, 10 órától Franciaország–Svédország, 14 órától pedig Norvégia–Orosz csapat mérkőzéseket rendeznek a döntőbe jutásért.

Férfi kosárlabdában bejutott a döntőbe az Egyesült Államok, amely a felkészülés során ugyan kikapott Ausztráliától, most viszont magabiztos győzelmet aratott. A Team USA a harmadik negyedben robbantott, ezt 22 ponttal nyerte meg. A döntőben Franciaország lesz az ellenfele, miután elképesztő végjátékot követően legyőzték Szlovéniát. A szlovének szupersztárja, Luka Doncic ugyan 18 gólpasszig jutott, de a hajrában Nicolas Batum óriási blokkjával megőrizte egypontos előnyét a francia csapat.

A férfi röplabdázóknál is ott lesznek a franciák a döntőben, ahol majd az Orosz csapattal találkoznak.

A női labdarúgóknál az Egyesült Államok szerezte meg a bronzérmet miután legyőzte Ausztráliát: a döntőt ma 14 órakor rendezik meg.

Röplabda, férfiak, elődöntő:

Orosz csapat–Brazília 3:1 (–18, 21, 24, 23).

Franciaország–Argentína 3:0 (22, 19, 22).

Szombat, 13.30, bronzmérkőzés:

Argentína–Brazília. 21.15, döntő:

Franciaország–Orosz csapat.

Labdarúgás, nők, bronzmérkőzés:

Ausztrália–Egyesült Államok 3–4, gólszerzők: Kerr 17., Foord 54., Gielnik 90., ill. Rapinoe 8., 21., Lloyd 45+1., 51.).

Ma, 14.00, döntő: Svédország–Kanada.