Charlie angyalai

2014.12.09. 13:30

Biztonságos Ünnepeket!

Közeledik az év vége, jönnek az ünnepek. A karácsonyra, szilveszterre való készülődés, bevásárlás idején az emberek általában figyelmetlenebbek, gyakran tartanak maguknál nagyobb mennyiségű készpénzt, több időt töltenek olyan helyeken, ahol tömeg van, például áruházban, piacon, karácsonyi vásárokban. Az ilyen helyszíneken, illetve a zsúfolt tömegközlekedési eszközökön, sajnálatos módon számítani lehet különféle vagyon elleni bűncselekmények előfordulására.

Az áldozattá válás elkerülése érdekében szeretnénk megosztani Önökkel néhány hasznos tanácsot:

 

• A zseblopások megelőzésének érdekében érdemes a táskát elöl viselve közlekedni. Az okmányokat, pénztárcát, mobiltelefont egymástól elkülönítve, belső zsebben vagy a táska elzárt rekeszében tárolni.

 

• Lehetőleg ne tartsunk magunknál túl sok készpénzt.

 

• Iratainkat ne a pénztárcában, a bankkártyával és pénzünkkel együtt tároljuk. A PIN – kódot sose tegyük a bankkártya mellé. Amennyiben nem tudjuk megjegyezni, érdemes jól elkülönítve tárolni. (Praktikus megoldás lehet, ha valamilyen – csak számunkra azonosítható módon – rögzítjük, például egy hosszabb számsorba rejtve…)

 

• Vásárlás során ne hagyjuk erszényünket, kézitáskánkat a pulton vagy a bevásárlókocsiban, kosárban.

 

• Ha már bepakoltunk a gépjárműbe, lehetőleg ne menjünk már vissza az üzletbe, mert ezt a potenciális elkövető kifigyelheti, és feltörheti a kocsit.

 

• A gépjármű utasterében látható helyen soha ne hagyjunk semmit!

 

• Tömegközlekedési eszközökön fokozottan vigyázzunk értékeinkre! Vonaton, autóbuszon csomagjainkat ne hagyjuk őrizetlenül, ne bízzuk ismeretlen személyekre!

 

• A trükkös tolvajok célja, hogy valamilyen fedőtörténettel (adománygyűjtés, pénzvisszafizetés, szorult helyzetre hivatkozás…) bejussanak a lakásba, hogy készpénzt, értéktárgyakat szerezzenek. Ennek elkerülése érdekében ne engedjünk be idegent az otthonunkba. Adott esetben (pl. telefonon keresztül) próbáljunk meggyőződni róla, hogy az ismeretlen valóban az, akinek mondja magát. Ha adományozni kívánunk, lehetőség szerint azt csekken keresztül tegyük.

 

• Az ünnepek alatt több otthon marad felügyelet nélkül. A szomszédok fokozott figyelme mellett az ingatlan visszatérő ellenőrzésével, a postaláda ürítésével, esetleg egy időkapcsolóhoz csatlakoztatott lámpa, rádió… alkalmazásával sok esetben megelőzhetők a lakásbetörések.

 

EGÉSZ ÉVBEN AZ ÖNÖK BIZTONSÁGA ÉRDEKÉBEN!

 

Csongrád Megyei RFK Bűnmegelőzési Osztály

Rendőrségi segélyhívó: 107

Központi segélyhívó: 112

www.bulisbiztonsag.hu

TELEFONTANÚ: 06/80/555-111

 

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a delmagyar.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!