Helyi gazdaság

2022.10.26. 19:37

Autóipari mérnökirodát nyit a Thyssenkrupp Automotive Technology Szegeden

Elektromechanikus kormányrendszerek fejlesztését végző mérnökirodát nyit a Thyssenkrupp Automotive Technology Hungary Kft. Szegeden – jelentették be szerdán. A cég a következő három évben a cég több száz mérnököt szeretne felvenni.

delmagyar.hu

Fotó: Mihálffy Béla közösségi oldala.

A cég elektromos és elektronikai fejlesztőközpontjában Budapesten és Veszprémben 1200 mérnök dolgozik, hozzájuk csatlakoznak majd a szegedi egység munkatársai. A következő három évben a cég több száz mérnököt szeretne felvenni. Ez bizonyítja, hogy a Thyssenkrupp stratégiai befektető, amelynek hosszú távú céljai vannak Magyarországon.

Joó István, a Nemzeti Befektetési Ügynökség (HIPA) vezérigazgatója kifejtette, a Thyssenkrupp 2015 óta mintegy 150 milliárd forintnyi beruházást hajtott végre Magyarországon a kormány pénzügyi támogatásával, ezzel a magyar gazdaság gerincét adó autóipar egyik kiemelt hazai szereplőjévé vált. A cég egyike a 100 legnagyobb magyarországi foglalkoztatónak és az 50 legnagyobb exportőrnek, szerepel a legkedveltebb munkahelyek listáján.

A Thyssenkrupp tovább bővíti magyarországi k+f tevékenységét, több helyszínen 65 új szakembert vesz fel magas mérnöki tudást igénylő munkakörökbe. A beruházás több mint 1,8 milliárd forintból valósul meg, amelyhez a kormány 460 millió forint vissza nem térítendő támogatással járul hozzá

 – mondta a vezérigazgató.

A Thyssenkrupp beruházása tovább erősíti a magyar–német gazdasági kapcsolatokat – emelte ki a vezérigazgató. Elmondta, 2020-ban a Németországból származó tőkebefektetések állománya elérte a 17,5 milliárd eurót, ami a teljes külföldi állomány több mint egyötödét adja. A magyar–német kétoldalú áruforgalom 2022 első hét hónapjában – a tavalyi hasonló időszakhoz képest 9 százalékkal bővült –, a teljes évben pedig először lépheti át a 60 milliárd eurós értéket.

Az új mérnökiroda is hozzájárul ahhoz a kormányzati célkitűzéshez, hogy Magyarország lokális kivétel legyen az európai és a világméretű recessziós környezetben 

– mutatott rá Joó István.

Mihálffy Béla (KDNP), a térség országgyűlési képviselője arról beszélt, hogy egyre több nemzetközi cég látja meg Szeged tudásiparában a befektetési lehetőséget. A Thyssenkrupp az egyik legszélesebb tevékenységi körrel bíró német vállalat, amely új mérnökirodájának megnyitása komoly fizetést és előmeneteli lehetőséget teremt a fiatal szakemberek számára.

Örülök, hogy egyre több nemzetközi cég látja meg Szeged tudásiparában a befektetési lehetőséget. A kormány, a hazai és nemzetközi vállalkozások, a város és a Szegedi Tudományegyetem együttműködésének és támogatásának köszönhetően Szeged jó úton halad, hogy az innováció központja legyen Magyarországon és Közép-Európában. A most megnyíló mérnökiroda is ennek a folyamatnak az egyik legfontosabb mérföldköve. Az új mérnökiroda megnyitásával a szegedi fiatalok számára komoly fizetést és előmeneteli lehetőséget biztosító álláshelyek jönnek létre, amelyek elősegítik, hogy a fiatalok itt képzeljék el jövőjüket Szegeden, itt alapítsanak családot és itt éljék az életüket

 – hangsúlyozta Mihálffy a irodamegnyitón.

Nagy Sándor városfejlesztési alpolgármester a rendezvényen arról beszélt, hogy Szeged a hazai informatikai ipar egyik központjává vált, köszönhetően az egyetemen folyó magas színvonalú informatikai képzésnek. A város igyekszik olyan környezetet biztosítani, ahol a diploma megszerzését követően is szívesen maradnak a magas képzettségű szakemberek.

Szegeden egyébként mintegy háromezer szoftverfejlesztő dolgozik, a hazai és nemzetközi cégek között pedig szoros a szakmai együttműködés. Szegeden mintegy háromezer szoftverfejlesztő dolgozik, a hazai és nemzetközi cégek között pedig szoros a szakmai együttműködés.

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a delmagyar.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában