2012.02.26. 12:29

Történelmi siker: A-Híd Szeged Beton-Partizan Beograd 9-8! - fotók

Végig vezetve, magabiztosan győzött az A-Híd Szeged Beton együttese a Partizan Beograd ellen, így csoportelsőként jutott a Bajnokok Ligája legjobb nyolc csapata közé.

Kis Réka

A-Híd Szeged Beton - Partizan Beograd 9-8 (4-3, 1-1, 2-2, 2-2)

Férfi vízilabda Bajnokok Ligája, C. csoport 8 forduló.
Újszegedi sportuszoda, 600 néző. Vezette: Moliner (spanyol), Naumov (orosz).

Szeged: Baksa – Juhász, Kunac, Turzai 1, Kayes 1, Hegedüs 1, Somogyi 1. Csere: Lehmann, Kiss Cs. 2, Younger 1, Török 1, Molnár 1, Bálint. Edző: [namelink name="Vincze Balázs"].

Partizan: Soro – Radovics 1, Vujaszinovics 2, Alekszics 1, Mitrovics, Csuk,  Korolija 1. Csere: Dedovics, Mandics 1, Csucskovics, Vukicsevics 2, Surányi. Vezetőedző: [namelink name="Igor Milanovics"].

Emberelőny: 6/4 ill. 12/2.

Ötméteres: 1/1 ill. 1/0.

Kipontozódott: Bálint (19. perc), Lehmann (22. perc)

Kiállítást: Csuk ( 29. perc cserével végleg), Mitrovics (32. perc, cserével végleg)

Ott vagyunk, ahol a helyünk van! A-Híd Szeged Beton-Partizan Beograd 9-8. Fotó: Frank Yvette és Schmidt Andrea (galéria)

Vincze Balázs: Ezzel a mérkőzéssel megmutattuk, hogy a Final Fourba tartunk! Mindent elmond a találkozóról, hogy egy Partizan Beograd ellen 3 góllal vezettünk az utolsó 2 percben. Gratulálok a csapatnak, parádés, amit ma mutattak!

4. negyed

8. perc:
Radovics lövését csak szemmel követi Baksa, jócskán fölé. Állva az egész uszoda, zúg a szép volt fiúk! Fél percmár csak. Turzai lövi fejbe Sorót, Kunactól elveszik a labdát.  Minket simán kiszórnak, Mandics hozza fel a szerbeket egyre. 9-8.  Magánál tartja a Beton a labdát, 10 másodperc...és vége! Ott vagyunk a Bajnokok Ligája legjobb 8 csapata között, csoportelsőként!

7. perc: Vincze Balázs hergeli a közönséget, közben Hegedüs távoli lövése akad el a szerb kapusban. Radovics közben csak odateszi magát, hát tegye, másfél perc vissza, ez a meccs már a miénk! Annak kell lennie. 9-7.

6. perc: Younger küzd a labdáért, nem sok sikerrel. Kunacot szórják ki a bírók, de Baksával nem tudnak mit kezdeni!!!

5. perc: Előnyben a Belgrád, Baksa véd, majd Vujaszinovics durrant mellé. Csukot állítják ki cserével végleg, időt kér Vincze Balázs. Milyen jól tette! Kiss Csaba Soro kezei között lő a szerb kapuba! Ennek most már meg kell lennie! 9-6. A Partizan már körbelőtte a kaput, megint mellé.

4. perc: Újabb szegedi labdaszerzés, de Kunac labdája megint nem ér el Kayes-hez, ugyanis nem volt víz felett. Megint. Időt kérnek a szerbek.

3. perc: Török úgy 8 méterről, Soro keze csoda, hogy a testén maradt. Kontra Vukicsevics ellen, jöhetünk! Kunac lövése siklik a vízen, de a gólvonalon megáll.

2. perc: Csuk vetődik Török beadására, Kayes megint víz alatt volt. Somogyi szerez labdát megint, hihetetlen, mit művelünk ma!

1. perc: Török hozza el a labdát, Csuk fejeli le utána. Fórban jöhetünk, Kiss Csaba "keresi" az embert, hitte ezt Soro, majd átértékelte, amikor Kiss kilőtte a jobb alsót. 8-6. Ötméterest kap a Belgrád, gyakorlatilag a két komplett csapat a vonalnál. Zúg az uszoda, Mitrovics lövését védi Baksa!!!

Vincze Balázs hergeli fiait és a közönséget is, nagy szükség van most mindenkire. Utolsó 8 perc, hajrá fiúk!

3. negyed (2-2)

8. perc:
Juhász volt szemfüles, robog végig a jobbszélen, de be kell várnia a többieket. A bírók talán más meccset nézhetnek, mert megint kontra, nálunk. Szegedi labdaszerzést követően Juhász és Younger indul meg, két védő velük, az ejtés a kapufát éri.

7. perc: Szegedi labdaszerzés, Juhász hozza fel a szélen. Kunac passzolt/lőtt, Molnár vetődik rá, de Soro leszedi.

6. perc: Újabb szerb előny, újabb remek szegedi védekezés. Húzzunk el két gólllal, fiúk! Erre még várnunk kell, Somogyi távoli ejtése az oldalhálót éri.

5. perc: Ez már vicc. Újabb kontra ellenünk, továbbra se értjük, miért. Dedovics lányos zavarában 3 méterrel pattint el a kapu mellett. Younger viszont okít, könnyedén lövi ki a hosszút. Újra vezetünk! 7-6.

4. perc: Rossz szerb passz után Baksa hozhatja játékba a labdát. Kayes átadása után Turzai lőne, de ketten rántják le a lövőkezét. Ezt se vették észre a sporttársak. Vukicsevics talál rést Kunac mellett, megint egál. 6-6.

3. perc: Ilyen védelem mellett mit nekünk emberhátrány?! Kiss Csaba csavar a szélről, a bíró kivételével mindenki szerint hozzáért Soro.

2. perc: Milos Korolija csavar Baksa kapujába, újra egál. 5-5. Molnár Tamás nem sokáig hagyja örömködni a szerbeket, előnyből szerzi vissza a vezetést. 6-5.

1. perc: Rackov nyeri a 3. ráúszást, Mitrovics vágja Baksába a labdát. Tovább támadhatnak. Korolija-Kunac párharcot az utóbbi nyeri, még jó!

2. negyed (1-1)

8. perc:
Egy labdányi hely volt a kézrengetegben, Alekszics megtalálta. 5-4. Molnárt is nagyon fogják centerben, nem szól a bírói síp. Rackov úszik meg, de a passz hosszú, Baksda robban ki rá. Vezetünk, ez a lényeg!

7. perc: Hetedik fórját kapja a Belgrád, de nincs gól, Baksa szenzációs! Lehmann centerben, egy csavarral próbálkozik, de megint Soro lett fejbelőve. Időt kérnek a szerbek.

6. perc: Szegedi fór, majd Molnár lövi fejbe Sorót. A ráadás a kezében akad el. Török iszonyatos bombát enged el, kettővel vezetünk! 5-3.

5. perc: Török vállalja el távolról, Soro üti ki. Marad nálunk a labda.

4. perc: Kontra a Partizannál, jöhetünk! Jöhetnénk, de itt is kontra. Ráadásul hátrányban vagyunk. Mit nekünk hátrány, újabb szegedi labdaszerzés.

3. perc: Kunac lövi fejbe Sorót. Csuk hagyja el a labdát, de a visszaúszó Juhász messzire volt. Így se rossz, Somogyi bekkel megint pazarul.

2. perc: Török indul meg a szélen, de be kell várnia a többieket. Kayest nagyon fogják, nem nagyon jutnak el hozzá a labdák. Somogyi védekezik jól, mi jöhetünk.

1. perc: Juhász Zsolt nyeri a ráúszást. Jön a beadás Kayeshez, de nem éri el. Újabb emberhátrány, Milos Korolija húzza a kapufára a labdát.

1. negyed (4-3)

8. perc:
Előnyben vagyunk, Kayes hatalmas góllal köszöni meg. Juhásztól jött a passz, simán húzza be az új-zélandi a bal alsóba. 4-3. Vukicsevics lövé szét a kapufát, még fel tudjuk hozni a labdát, Radovics ellen fújnak, majd nálunk kontra. Hihetetlen mérkőzés!

7. perc: Szórnak minket rendesen, újabb emberhátrány. Vujaszinovics megint. 3-3.

6. perc: Kivédekezzük a hátrányt, remek védekezés, újabb labdaszerzés. Kunac hozza fel a szélen, Turzai úszik a védői mögé, aztán Soro szemei közé durrant. 3-2.

5. perc: Kettős fórban a Belgrád, ezt ők sem hibázzák el. Vukicsevics góljával újra egál. 2-2. Török centerben, a víz alól próbál labdához jutni, de a bírók se engedik.

4. perc: Előnyben jöhetünk, de Kayes húzása magas. De kár érte. Somogyi szerez labdát, elindul a szegedi roham, de nem tudunk megúszni. Kunac harcol ki ötméterest, Somogyi szaggat hálót. 2-1. Közben rendőri biztosítást is kaptunk.

3. perc: Micsoda gól! Hegedüs köszön be Sorónak. 1-0. Baksa véd hatalmasat, de marad a Partizannál a labda. Vujaszinovics meg is köszöni 1-1.

2. perc: Kayes hatalmas ziccerben egyedül a kapuval szemben, de fölé ez is. Csuk a félpályáról, szerencsére kapufa. Elég meleg volt.

1. perc: Juhász hozza el a labdát, hatalmas tapsot kap érte. Somogyié az első próbálkozás, fölé. Milos Korolja centerben, de elveszik tőle a labdát.

16.00: A csapattanácskoázás után kezdődhet a találkozó, zúg az uszoda, alig bírja a teltházat! Hajrá Szeged!

15.50: A bírók kirendelték a csapatokat a vízből, kezdődik a bemutatás: az Eye of the Tiger-re! Ez előtt még egymásnak esnek a drukkerek, a biztonságiak próbálnak rendet tenni. Egy szegedi szurkoló a földre került, őt orvos ápolja, a Partizan drukkereket próbálják kordában tartani.

15.45: Hangol már a szegedi közönség is, a szerb viszont viszonylag kedvetlenül veszi tudomásul, hogy mi is tudunk hangosak lenni.

15.30: Eddig azt hittük, nem lesz több, vagy túl nagy meglepetés. Tévedtünk. A szerb drukkerek alsónadrágban ugrálnak a medencébe. Szerencsére csak egy rövid fürdőzést vettek, de ebből kiindulva a biztonságiaknak résen kell lenniük.

15.25: Milanovics mester komplett edzést vezényel fiainak, két sorban, egy kézzel úsznak keresztben a fiúk. A Szeged távoli passzokkal melegít. A nézők lassan teljesen megtöltik az uszodát, de eddig csak a szerbek hallatták a hangjukat.

15.20: A biztonságiaknál már van dolguk, ugyanis a hálótartó drótra a szerb drukkerek a medence teljes szélességében zászlókat és transzparenseket húztak fel. Az semmi, hogy ők nem látják a medencét, de rajtuk kívül az órát se láthatja a többi pár száz ember.

15.15: A Partizan már próbálja belőni a kaput, egyelőre nem sok sikerrel. A Beton még a nézők tömkelegében melegít, közel 400 szurkoló van már a medence körül.

15.05: A Partizan már túl a szárazföldi bemelegítésen, az ugráshoz készülődnek. A Beton most érkezett a medencéhez, egyessével, elszánt arcokkal lépnek be a fiúk. Nagy meccs lesz, ezt ők is érzik.

15.00: A hangulatra a jó zenék mellett nem lesz panasz, a szerb drukkerek megállás nélkül ordítva énekelnek percek óta. A szegedi ultrák még nem érkeztek meg, a lelátókon azért akad egy-két ember, aki megpróbálja felvenni egymaga a versenyt a fekete-fehérekkel.

14.55: Köszöntünk mindenkit az újszegedi sportuszodából. Közel 100 szurkoló foglalta már el a lelátón a helyét, az aulában két sorban is a főbejáratig állnak a drukkerek. A belgárdiak kemény magja is hangos ovációval lépett be az uszodába, a mintegy 40 fekete-fehér mezes szurkoló transzparensekkel és zászlókkal érkezett.

– Újból sporttörténelmet írhatnánk, ha bekerülnénk a Bajnokok Ligája negyeddöntőjébe. Nagyon hiszek a csapatban, a szakmai stábban, bízom benne, az óriási tét nem rak súlyos terhet a játékosokra - nyiltakozta a BL mérkőzés előtti sajtótájékoztatón [namelink name="Juhász György"] technikai vezető.

– Egészséges önbizalommal várjuk a sorsdöntő összecsapást. Tiszteljük ellenfelünket, de ahogy októberben Belgrádban, ezúttal sem ijedünk meg tőle – közölte [namelink name="Vincze Balázs"], a szegedi csapat vezetőedzője.

Fontos tudnivalók

Hatalmas az érdeklődés a mérkőzés iránt, szépen fogynak a jegyek, de azért még lehet kapni: vasárnap 13 órától 1000 forintért lehet megvásárolni a sportuszoda pénztárában. A lelátót 14.30-tól lehet elfoglalni. A belépéskor fel kell készülni szigorú biztonsági ellenőrzésre, semmi olyan eszközt nem lehet a sátor alá bevinni, amely balesetet okozhat. A szerb szurkolók kizárólag a garzonház felőli forgóajtón közelíthetik meg a helyszínt. A jegytulajdonosok a mérkőzés nagyszünetében tartandó tombolasorsoláson vesznek részt: a Vodafone által 100 ezer forint értékben nyerhető mobiltelefon, válogatottköpeny, hátizsák és esernyő.