2013.04.14. 13:57

Mórahalom: bravúr Nagykőrösön, először nyert a HFC

A labdarúgó NB III Alföld csoportjában a Mórahalom a 19. fordulóban Nagykőrösön győzött. Kulacsik mesterhármast rúgott Makón, ám ez sem volt elég a győzelemhez.

Dunaharaszti–Tisza Volán 3–1 (1–1)
Dunaharaszti, 300 néző. Vezette: Béleczki.
Dunaharaszti: Vasvári – Grimm, Ughy, Rétsági, Dallos – Lázár (Dobesch, 69.), Wágner, Németh G., Dabasi (Rebecsák, 91.) – Mészáros, Miholics (Salami, 84.). Edző: [namelink name="Króner Péter"].
Tisza Volán: Dongó – Kormányos, Vida, Szabó A., Grünwald – Dargó – Szélpál T. (Harmos, 57.), Szilágyi, Mucsi (Beretka, a szünetben), Buzási (Kazi, 60.) – Rácz D. Edző: [namelink name="Tóth Ákos"].
Gólszerzők: Miholics D. (22.), Wágner (52.), Ughy (72.), illetve Dargó (39.).
Kiállítva: Németh G. (42.).

Tóth Ákos rutinos és megfontolt szakember, aki a realitások talaján jár. Éppen ezért nyilatkozta azt az elmúlt szerdai, Vecsésen aratott 2–1-es siker után, hogy tudja, minden sorozat megszakad egyszer.

A Tisza Volán az előző négy fordulóban egyaránt nyert, ám ezúttal a labdarúgó NB III Alföld csoportjának 19. fordulójában az éllovas Dunaharaszti otthonában megszakadt a széria, kikapott a csapat. Pedig megint volt tartás a fiatal szegedi csapatban, hiszen a hazai vezetés után Dargó révén sikerült egyenlíteni. Ám hiába állították ki a hazaiak játékosát, Némethet már a 42. percben, és több mint egy félidőn át emberelőnyben játszhatott a Volán, a hazaiak két pontrúgásból eredményesek voltak. A szegediekből hiányzott a korábbi négy meccsen látott tűz, lelkesedés, akarat, a párharcokat többségét is elvesztették, míg a hazaiak a rendkívül rossz talajú pályán jobban akarták a sikert.

Tóth Ákos: – A pálya minőségénél csak a mi játékunk volt rosszabb. A Vecsés ellen nem volt gyenge teljesítmény, ezúttal nem volt jó. Remélem, ez csak egy ilyen nap és csak egy kisiklás volt, hiszen a korábban mutatott pozitív erényeinket most nem csillogtattuk.

Nagykőrös–Mórahalom 2-3 (1-2)
Nagykőrös, 300 néző. Vezette: Vörös.
Nagykőrös: Beke – Szabó T., Horváth G. (Schrancz, 46.), Pető, Petrezselyem - Hegedűs (Szebellédi, 54.), Petric - Pintér (Rónaszéki, 54.), Szluka, Háda - Tóth M. Játékos-edző: [namelink name="Tóth Mihály"].
Mórahalom: Kovács K.– Mészáros, Sarnyai (Kothencz, 15.), Udvari, Podonyi – Vojnic-Zelic – ifj. Csák, Ngalle Magyar, Gahwagi (Domonkos, 64.) – Faragó (Szücs S., 77.). Edző: [namelink name="Csák Zoltán"].
Gólszerzők: Szluka (7.), Schrancz (77., 11-esből), illetve ifj. Csák (2.), Magyar (14.), Ngalle (61.).
Kiállítva: Beke (53.).

Negyedóra alatt három gól született Nagykőrösön, a Mórahalom vendégszereplésén. Az eseménydús tizenöt percet a Csongrád megyei alakulat zárta jobban és pozitívabban a labdarúgó NB III Alföld csoportjának 19. fordulójában, és ha ehhez hozzávesszük, hogy Ngalle révén a 61. percben már 3–1 volt a Mórahalomnak, akkor lehet egy kis hiányérzetünk a végeredmény tekintetében.

A vendégek támadója, Faragó Bence ugyanis többször csak a kapussal állt szemben, ám valamenyi helyzetét elpuskázta, miközben a megfogyatkozott hazaiak Schrancz 11-esével felzárkóztak alig negyedórával a vége előtt.

Ne feledjük azonban, hogy az egygólos siker is ugyanúgy három pontot ér, mint a magabiztos győzelem, a Mórahalom számára pedig az a legfontosabb, hogy megvan az újabb diadal.

Csák Zoltán: - Egy agyonnyert meccs lett a végén szoros. Örülök a sikernek, amely a hétközi hullámvölgy után biztató az előttünk álló feladatok előtt.

Makó–Monor 3–3 (2–2)
Makó, 200 néző. Vezette: Takács T.
Makó: Czirbus 6 – Kulacsik 9, Rakonczai 6, Kalász 6–2=4, Horváth G. 6 – Siket 6, Horváth K. 6, Puskás Cs. 6, Bakos Á. 6 (Tóth A., 75.), Bakos T. 6 (Schreiber, 65.) – Kohajda 6 (Tóth T., 72.). Edző: [namelink name="Bány Tamás"].
Monor: Vezér – Kinder, Csáki, Bán, Villányi – Gaál, Horváth D. – Selei, Benke (Lantos, 65.), Csőke (Magyar T., 71.) – Csikós (Ribi, 81.). Edző: [namelink name="Szabó László"].
Gólszerzők: Kulacsik (14., 30., 80., az elsőt és a harmadikat 11-esből), illetve Csikós (32.), Csáki (43.), Horváth D. (67.).
Kiállítva: Kalász (85.).

Gólparádét hozott a Monor makói vendégjátéka a labdarúgó NB III Alföld csoportjának 19. fordulójában. A hazaiak már 2–0-ra vezettek, ám a szünetig nem tudták kihúzni, hiszen a Pest megyei alakulat kiegyenlített. Sőt egészen a 80. percig vezetett is, ám ekkor Kulacsik találata pontot jelentett – a kiváló és rutinos játékos amúgy is a mezőny legjobbja volt, hiszen jobb oldali védő létére mindhárom makói találat az ő nevéhez fűződik, ebből az első és az utolsó 11-esből. A Makó így tavasszal immár ötödik meccse veretlen úgy, hogy ebből egy volt a siker, míg az utóbbi három találkozója egyaránt döntetlennel zárult. A hajrában Kalászt kiállították, majd 11-est rúghatott a Monor, de a vendégek kihagyták a büntetőt.

Bány Tamás: – Megpróbálnak minket elnyomni, de küzdünk az utolsó vérünkig. Minősíthetetlen volt a játékvezetés, de gratulálok a csapatomnak.

HFC–Üllő 1–0 (0–0)
Hódmezővásárhely, 150 néző. Vezette: Csatári.
HFC: Vígh S. 7 – Tóth J. 6,5, Antal K. 6, Juhász S. 6 (Huszár, a szünetben), Szakál 6 – Brizik-Bodrogi 6,5, Nagy A. 6 – Klimaj 6, Szabó M. 6,5, Hanyecz B. 6,5 (Király, 88.) – Varga M. 6,5 (Keller Z., 79.) Edző: [namelink name="Dezső Ferenc"].
Üllő: Magyar Á. – Várkonyi, Minárik, Elek D. (Gráczki, 80.), Farkas T. – Vízi (Szűcs, 64.), Poncok, Simon Á., Hollauer – Gál – Lukács (Borbély, 75.). Edző: [namelink name="Peller Gábor"].
Gólszerző: Hanyecz B. (68.).

Sokat vártak a HFC drukkerei erre a napra: egészen pontosan tavaly május 13. óta. Akkor a labdarúgó NB III-ban a Szarvast verte 3–0-ra a csapat, azóta összesen egymás után huszonkét összecsapáson viszont nem sikerült egy meccsen mind a három pontot begyűjteni.

A vásárhelyi alakulat az első félidőben főleg Víghnek köszönheti, hogy nem kapott gólt, miközben a támadóharmadban nem találta az ellenszert a hazai csapat. A második félidőben Hanyecz B. értékesítette Szakál beadását, ezzel pedig majdnem egy év után újra HFC-sikernek örülhettek a szurkolók.

Dezső Ferenc: – Megvan az első győzelem, amely, remélem, nem az utolsó lesz. Ezt a sikert azoknak ajánljuk, akiknek volt türelmük kivárni ezt a napot. Akik pedig azért szurkoltak, hogy egy meccset se nyerjünk, azoknak azt kívánom, hogy sikeres legyen az életük, és ne tudják meg, milyen a sikertelenség érzése.

További eredmények: Soroksár–Dabas 3–1, Kecskemét II.–Tököl 3–1, Vecsés–Gyula 1–1.