Helyi sport

2013.04.27. 21:36

Tisza Volán: vereség a 87. percben

A Tisza Volán a 87. percben kapott góllal szenvedett vereséget Monoron. A Makó végre újra nyert, a megyei rangadón Vásárhelyen maradtak a pontok.

Delmagyar.hu

Monor–Tisza Volán 1–0 (0–0)
Monor, 150 néző. Vezette: Atyánszki.
Monor: Vezér – Ribi, Csáki, Bán, Villányi – Gaál, Horváth D. (Halápi, 78.), Selei, Csőke – Magyar T. (Benke, 46.), Lengyel (Csikós, 64.). Edző: [namelink name="Szabó László"].
Tisza Volán: Dongó 6 – Kormányos 6, Vida 7, Szabó A. 7, Grünwald 6 – Dargó 6 – Szélpál T. 5, Buzási 5, Szilágyi 5 (Mucsi, 83.), Beretka 5 – Rácz D. 6. Edző: [namelink name="Tóth Ákos"].
Gólszerző: Halápi (87.).

A labdarúgó NB III Alföld csoportjának 21. fordulójában a Tisza Volán a 87. percben kapott góllal szenvedett vereséget Monoron. Kiegyenlített első félidőt produkált a két csapat, alaposan gyűrték egymást a felek.
A második játékrészben fizikálisan ellenfele fölé kerekedett a szegedi alakulat, és ez már helyzetekben is megmutatkozott. Három nagyon komoly lehetőségük is adódott a vendégeknek, de vagy Vezér védett, vagy az utolsó megoldás nem sikerült jól. És ahogy az lenni szokott, a hazai alakulat a csereként beállt Halápi 87. percben szerzett góljával otthon tartotta a három pontot.

Tóth Ákos: – Érdekes a futball: jobban játszottunk, mint legutóbb a Makó ellen, mégis kikaptunk. A múlt héten a szerencsés győztesek szerepét osztották ránk, most a szimpatikus, jól játszó vesztesét. Az előbbi helyzet jobban tetszik.

Makó–Üllő 2–0 (1–0)
Makó, 200 néző. Vezette: Mihálik.
Makó: Czirbus 6 – Halász J. 6, Varga Cs. 6, Kalász 6, Horváth G. 6 – Kohajda 6 (Tóth Z., 72.), Siket 6, Puskás Cs. 6, Tóth T. 6 (Tóth A., 40., 6) – Bány 6 (Bakos T., 78.) – Schreiber 6. Játékos-edző: [namelink name="Bány Tamás"].
Üllő: Magyar Á. – Hamza (Simon Zs., 64.), Farkas T., Borbély D., Várkonyi – Minárik, Vízi (Elek D., 59.), Gál, Hollauer, Lukács Á. – Poncok. Edző: [namelink name="Peller Gábor"].
Gólszerzők: Puskás Cs. (7.), Horváth G. (86.).

Már a mérkőzés elején, a hetedik percben egy jogos tizenegyessel jutott vezetéshez a Makó, hiszen a játékos-edző, Bány Tamás kicselezte volna a védőjét, de ő szabálytalanul megakadályozta ebben. A büntetőt Puskás Csaba magabiztosan értékesítette. A folytatásban is a hazai alakulat volt fölényben, és sorra alakította ki a helyzeteket. Ám azok egészen a hajráig ki is maradtak, aztán a 86. percben Bakos T. középről indította a felfutó Horváth G.-t, aki okosan elpasszolta a kapus mellett. Eldőlt a meccs, a Makó pedig helyreállított valamit a presztízséből.

Bány Tamás: – Nagyon kellett ez a győzelem, és úgy érzem, teljesen megérdemelten nyertünk. Megyünk, és csináljuk tovább a munkát.

Hódmezővásárhelyi FC–Mórahalom 3–2 (2–0)
Hódmezővásárhely, 200 néző. Vezette: Sinka.
HFC: Vígh S. 5,5 – Szakál 6,5, Antal K. 7, Tóth J. 7, Marton 7 – Kökény 7, Nagy A. 6,5 – Klimaj 6 (Király, 69.), Szabó M. 7,5 (Varga L., 84.), Hanyecz 6,5 (Keller Z., 88.) – Varga M. 7. Edző: [namelink name="Dezső Ferenc"].
Mórahalom: Kovács K. 5 – Nagy Z. 6, Udvari 6, Kothencz 5,5, Mészáros Z. 5 (Gahwagi, 46., 5) – Vojnics-Zelics 5,5 – Domonkos 5, Ngalle 7, Fülöp T. 5 – ifj. Csák 5, Faragó 5. Edző: [namelink name="Csák Zoltán"].
Gólszerzők: Varga M. (24.), Szabó M. (44.), Kökény (71.), illetve Udvari (69.), Ngalle (75.).

A forduló meglepetését szerezte a HFC a Mórahalom legyőzésével. Az első gól egy kontra után született, amelynek végén Varga M. Kovács K. lába mellett lőtt a hálóba. A 44. percben mórahalmi szöglet után megint megindult a HFC, a támadás végén ezúttal Szabó M. volt eredményes – a szünetre tehát kétgólos előnnyel vonult a Hódmezővásárhely.

Öröm: a Hódmezővásárhelyi FC labdarúgói legyőzték a Mórahalmot. Fotó: Tóth Zsolt

A két félidő között cserélt a vendégcsapat – mindössze három mezőnyjátékos és egy kapus állt Csák Zoltán rendelkezésére –, és megpróbálkozott a hátrány csökkentésével. A HFC azonban becsülettel tette a dolgát, emellett eredményesen is, és ebből az sem tudta kizökkenteni, hogy a második játékrész közepén szabadrúgás után Udvari szépített. Ám az ezután következő hat percben a hazai csapat növelte az előnyét, majd Ngalle már csak szépíteni tudott. A HFC hősiesen védekezett, és tartotta az előnyt, valamint bízott a kontráiban, amelyek közül egy akár góllal is végződhetett volna.

Dezső Ferenc: – Megérdemelt győzelmet arattunk a megyei rangadón. A játékosaim hozzáállása és teljesítménye példaértékű volt az eddigiekhez képest.

Csák Zoltán: – A labdarúgás olyan játék, amely kilencven percnyi tiszteletet és alázatot igényel. Nem elég negyvenöt percig motiváltan és jobban futballozni, még egy kiesőjelölt ellen sem. A futball megbüntetett bennünket. Én még régi vágású szereplője vagyok a labdarúgásnak, így ma kezdeményezek egy beszélgetést az elnök úrral, és akkor döntünk a hogyan továbbról. Ennyivel tartozom a klubnak.

További eredmények: Vecsés–Dabas 2–5, Nagykőrös–Tököl 1–1, Dunaharaszti–Gyula 1–4, Kecskemét II.–Soroksár 0–3.

1. Soroksár 20 11 5 4 32–17 38
2. Monor 20 11 4 5 37–22 37
3. Dunaharaszti 20 10 7 3 31–22 37
4. Gyula 20 10 5 5 40–18 35
5. Tököl 20 9 5 6 34–25 32
6. Dabas 20 8 4 8 37–32 28
7. Nagykőrös 20 7 7 6 34–36 28
8. Mórahalom 20 8 3 9 32–29 27