2013.05.05. 22:05

NB III: mórahalmi pont az utolsó percben

Egy félidőn át helytállt a Hódmezővásárhelyi FC, nem volt gyulai lehetőség a Makó ellen, mégis kikaptak, a hajrára elfáradt a Tisza Volán, mórahalmi pont az utolsó percben az NB III-ban.

Mórahalom–Dunaharaszti 1–1 (0–0)
Labdarúgó NB III, Alföld csoport, 22. forduló. Mórahalom, 150 néző. Vezette: Benyovszki.
Mórahalom: Kovács K. 6 – Nagy Z. 6, Sarnyai 6, Udvari 6 (Kothencz, 78.), Podonyi 6 – Vojnics-Zelics 6 – Fülöp T. 5 (ifj. Csák, 50., 5,5), Magyar Gy. 6, Ngalle 6, Gahwagi 6 (Domonkos, 67.) – Faragó 6. Edző: [namelink name="Csák Zoltán"].
Dunaharaszti: Vasvári – Grimm, Ughy, Rétsági, Dallos – Németh G., Wágner, Mészáros D. (Kovacsik, 81.), Rebecsák (Miholics, 72.) – Dabasi – Dobesch (Salami, 88.). Edző: [namelink name="Króner Péter"].
Gólszerzők: Ngalle (90.), ill. Németh G. (74.).

Az utolsó percben lőtt góllal sikerült pontot szereznie a labdarúgó NB III Alföld csoportjának 22. fordulójában a Mórahalomnak. A Dunaharaszti tíz emberrel védekezett, majd a 74. percben pontrúgás után vezetéshez jutott. A 90. percben viszont jött a hetek óta remek formában játszó kameruni Ngalle, aki ikszre mentette a találkozót.

Csák Zoltán: – Ezzel a kerettel talán sok három mérkőzés egy hét alatt, amely kicsúcsosodott Udvari húzódásában. Sajnálom, hogy olyan rögzített szituációból kaptunk gólt, amelyre készültünk. Ennek ellenére az akarattal és a hozzáállással nem vagyok elégedetlen. Az eredmény igazságos, még úgy is, hogy a kapott gól előtt háromszor eltaláltuk a kapufát, és két, szinte gólt érő lövésünk is volt. Talán ha mi szerezzük az első gólt, nyerünk. Szabályos találatot nem kaptunk meg az ellenfél gólja után, ezt követően sikerült a tipikus egygólos mérkőzést 1–1-re hozni.

Gyula–Makó 3–0 (3–0)
Labdarúgó NB III, Alföld csoport, 22. forduló. Gyula, 200 néző. Vezette: Béleczki.
Gyula: Harman – Dócza, Mihut, Wéber, Kovács T. – Vincze D., Sfarlea (Hanyecz H., 79.) – Bálint, Laurinyecz, Cigan (Bagyinszki, 59.) – Dragan (Nagy G. 54.). Edző: [namelink name="Ladislau Pavel Popovics"].
Makó: Czirbus 4 – Kulacsik 4, Bakos Á. 4, Kalász 4, Horváth G. 4 – Rakonczai 4, Horváth K. 4, Bány 4 (Bakos T., 67.), Puskás Cs. 4, Tóth A. 4 (Tóth T., 78.) – Schreiber 4 (Kohajda, a szünetben, 4). Játékos-edző: [namelink name="Bány Tamás"].
Gólszerzők: Sfarlea (15.), Dragan (11-esből, 28.), Cigan (42.).

Bármilyen hihetetlen, komoly helyzet nélkül is simán nyert a Makó ellen a Gyula a labdarúgó NB III Alföld csoportjának 22. fordulójában. Az első negyedórában a vendégek domináltak, ám a 15. percben egy bedobás után Sfarlea hatalmas gólt lőtt. Az első félóra vége előtt megint jött egy makói hiba, amelynek a vége 11-es volt, ezt Dragan értékesítette. Végül pedig a szünet előtt megint egy baki következett, a hazai játékos középre kanalazta a labdát, amelyre Cigan – az egykori szegedi kedvenc, Sorin Cigan idén 26 éves fia – érkezett 3–0. A folytatásban hiába igyekeztek a makóiak, a szépítésre sem futotta az erejükből.

Bány Tamás: – Fura, amit mondok, de a Gyula helyzet nélkül nyerte meg a mérkőzést, amelyhez mi asszisztáltunk.

Dabas–HFC 4–0 (0–0)
Dabas, 200 néző. Vezette: Belanka.
Dabas: Szabó M. – Tóth M., Markos, Szirtesi, Danyis – Dévai, Zana (Palchuber, 73.) – Tóth I., Volenszki (Buczkó, 78.), Bozsik – Takács K. Edző: [namelink name="Keresztúri András"].
HFC: Vígh S. 7 – Szakál 6, Antal K. 6,5, Kökény 6,5, Marton B. 6 – Keller Z. 6,5, Nagy A. 6 (Huszár, 53., 6) – Varga L. 6 (Király, a szünetben, 6), Klimaj 6,5, Hanyecz B. 6 (Muzsik, 83.) – Varga M. 6,5. Edző: [namelink name="Dezső Ferenc"].
Gólszerzők: Takács K. (70., 85.), Bozsik (50.), Szirtesi (90.).Dabas.

A labdarúgó NB III Alföld csoportjában a bennmaradásért harcoló HFC a 22. fordulóban a dabasi mérkőzésen az első félidőben jól tartotta magát, és megvoltak a helyzetei. Klimaj lövését védte a kapus, előtte Marton beadásánál pedig a becsúszó védő kezéről pattant szögletre a labda – 11-es helyett beadás következett. Aztán amíg a második félidő elején Martont ápolták, emberhátrányban éppen a bal oldali védő helyéről érkezett a hazai beadás, amelyet Bozsik a röviden a hálóba bepörgetett. A második gól tipikus dabasi találat volt, hiszen szöglet után Takács K. fejelt gólt. A hajrában szintén a magas termetű Takács K. volt eredményes, aki egy rossz átvételből jött ki jól a kapuba kotort labdával. A 90. percben egy oldalszabadrúgást a hosszúra íveltek át a dabasiak – a vendégek érthetően Takácsra figyeltek –, Szirtesi így egyedül maradt, és a kapuba bólintott.

A hazai alakulat felőrölte a Hódmezővásárhelyt, amely a végén nem bírta el az átlagban húsz centiméternyi magasság- és húsz kilogrammnyi súlykülönbséget.

Dezső Ferenc: – A csapatom teljesítményével, hozzáállásával elégedett vagyok, az eredménnyel nem. A két csapat közötti magassági és fizikai különbség a végén megmutatkozott.

Tisza Volán–Kecskemét II. 0–2 (0–0)
Labdarúgó NB III, Alföld csoport, 22. forduló. Szeged, Felső Tisza-parti stadion, 150 néző. Vezette: Sinka.
Tisza Volán: Dongó 5 – Kormányos 4, Vida 4, Szabó A. 4, Grünwald 4 – Dargó 4 – Boros 4 (Rácz D., a szünetben, 4), Mucsi 4, Szilágyi 4, Beretka 4 – Kazi 4 (Szabó M., 68.). Edző: [namelink name="Tóth Ákos"].
Kecskemét II.: Csala – Kalapács (Faragó B., a szünetben), Virágh, Bozsoki, István – Nagy P., Nagy D., Ludasi, Bertus (Üres-Farkas, 77.) – Kalmár (Maszlag, 88.), Gréczi. Edző: [namelink name="Kemenes György"].
Gólszerző: Gréczi (81., 85.).

Rosszul kezdte a meccset a Tisza Volán, legalábbis az első tíz percben nem ment a szegedieknek. Aztán viszont uralta a mérkőzést a hazai alakulat, és helyzeteket is kialakított, de azok kimaradtak. A második félidő is hasonlóan alakult, mígnem a hajrára elfáradt a Volán, a vendégcsapat pedig kedvére kontrázhatott. A hajrában az egykori szegedi Gréczi Gábor hasonló nevű, a 20. születésnapját a meccs előtti pénteken ünneplő fia talált be kétszer ott, ahol az édesapja felnőtt, edzett és labdarúgó lett. Hozzátesszük, ha a Tisza Volán szerzi az első gólt, bármilyen megviselt is a csapat, valószínűsíthető, hogy nem áll meg a sikerig.

Tóth Ákos: – Döntő volt, hogy ki szerzi az első gólt, amelyre megvoltak a lehetőségeink. A végére elfáradtunk, és kedvére kontrázhatott a Kecskemét II.

További eredmények: Üllő–Monor 2–3, Soroksár–Nagykőrös 1–0, Tököl–Vecsés 1–0.

1. Soroksár 22 12 6 4 33 – 17 42
2. Monor 22 12 5 5 41 – 25 41
3. Dunaharaszti 22 11 8 3 34 – 24 41
4. Gyula 22 11 5 6 43 – 20 38
5. Tököl 22 11 5 6 36 – 25 38
6. Dabas 22 10 4 8 43 – 32 34
7. Mórahalom 22 9 4 9 35 – 31 31