2019.02.22. 17:28

Nem sikerült most sem nyernie a Szegednek Nantes-ban

13-11-es félidő után 29-26-ra nyert a francia HBC Nantes a MOL-PICK Szeged ellen a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában.

HBC Nantes-MOL-PICK Szeged 29-26 (13-11)

Férfi kézilabda VELUX EHF Bajnokok Ligája, B csoport, 13. forduló, Nantes, Palais des Sports de Beaulieu, 5500 néző. Vezette: Horacek, Novotny (csehek).

Nantes: Bonnefoi -Balaguer 3, Delecroix, Pechmalbec 1, Claire 5, Nyokas, Rivera 8/4. Csere: Siffert (kapus), Lagarde, Tournat 6, Gurbindo 2, Feliho 1, Emonet 1, Lazarov 2.  Vezetőedző: Thierry Anti.

MOL-PICK Szeged: Alilovic - Sostaric 4/1, Maqueda, Henigman, Bánhidi 3, Källman 3, Bombac 3. Csere: Sego (kapus), Blazevic, Zsitnyikov 1, Sigurmannsson 6/4, Balogh, Gaber 1, Canellas 1, Bodó 3, Kaspárek 1.  Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.

Kiállítás: 6, ill 12 perc.

Hétméteres: 4/4, ill 7/5.

Ez a vereség nem befolyásolt semmi, hiszen a MOL-PICK Szeged biztos, hogy a B csoportban a második helynél rosszabb helyen nem végezhet.

60. perc: Canellas emelkedik, 29-26. Ennyi! Nem sikerül továbbra sem nyerni Nantes-ban.

59. perc: Kaspárek bomba, 28-25. Mindenki áll az arénában. Claire, 29-25.

58. perc: Maqueda kap 2 percet. Tournat tarthatatlan a második félidőben, 28-24.

57. perc: Tournat ejt, 27-23. Időt kért a Szeged.Bánhidi, 27-24. Lazarov 2 perc.

56. perc: Sego véd, Sigurmannsson mellé, itt ment el a meccs végleg.

55. perc: Bodó sokkal fölé. Lazarov mellé, de beleért egy szegedi kéz.

54. perc: Tournat veri meg Blazevicet, 26-23.

53. perc: Újabb hazai belemenés. Canellas harcol ki hetest. Sigurmannsson, 25-23.

52. perc: Belemenés a hazaiaknál is. Kaspárek ellépi.

51. perc: Maqueda szerzett labdát, Bodó vágja be, 25-22.

50. perc: Lazarov, mint fénykorában, 25-21. Elveszik a Szegedtől, belemenés.

49. perc: Lazarov ellépi, Bombac kihagyja.

48. perc: Balaguer kap remek labdát, Sego mellett talál be, 24-20. Bánhidi válasz, 24-21.

47. perc: Sostaric mellé dobja. Időt kér  Nantes.

46. perc: Tournat tisztán kapja a labdát, 23-20.

45. perc: Rivera vágja be a szélről, Kaspárek 2 perc, 22-19. Maqueda harcol ki hetest. Sigurmannsson, kegyetlen, 22-20.

44. perc: A jó öreg Claire remekel, 21-18. Bombac-válasz, 21-19.

43. perc: Bodó belemegy, Gurbindo, 20-17. Szegedi hetes, Sigurmannsson, 20-18.

42. perc: Eladják a franciák, Bombac fut végig, 18-17. Claire,. ebben benne van Alilovic, 19-17.

41. perc: Elveszik a Szegedtől.

40. perc: Källman, 17-16. Tournat fordult be, 18-16.

39. perc: Claire, 17-15.

38. perc: Bodó villan,16-15. Ennyi volt a csarnokban. "Úúúú!" Källman szerzett labdát, Bodó a kapusba.

37. perc: Claire tört be, 16-14.

36. perc Jó blokk, Sostaric robog, 15-14.

35. perc: Megint Siffert, rohan a Nantes, eladják a labdát. Bánhidi hetest harcol ki, Sigurmannsson, 15-13.

34. perc: Siffert véd, majd hazai kapufa.

33. perc: Sostaric a rövidbe, 14-12. Elszórják a franciák. Nem Maqueda meccse eddig, eladja, Rivera az üres kapuba, 15-12.

32. perc: Tournet harcol ki hetest, Bánhidi 2 perc Rivera, 14-11.

31. perc: A Szeged kezdi a második félidőt. Eladja a labdát a PICK.

30. perc: Gaber fordul be, 13-11. Időntúli, jó a blokk. Félidő!

29. perc: Balogh lő, véd a kapus, a Szegedé a labda. Bodó sokkal fölé. Alilovic véd.

28. perc: Lazarov most laposan, 13-10.

27. perc: Alilovic véd, mégis hetest adnak. Jön Sego. Rivera, 12-10. Canellas telibe a kapufát.

26. perc: Sigurmannsson csodás gól a szélről, rendesen megtekerte, 11-10.

25. perc: Emonet  ziccer, üres a kapu, 11-9.

24. perc: Sostaric fut be, 10-9. Alilovic véd, Lazarov lőtt.

23. perc: Elveszik a Szegedtől a labdát. Sigurmannsson 2 perc+hazai hetes. Rivera10-8.

22. perc: Bodó az alsóba vágja, 8-8. Gurbindo tört be, 9-8.

21. perc: Időt kér a Szeged.

20. perc: Eladja a sSzeged, Balaguer ziccer, 8-7. Először vezet a Nantes.

19. perc: Claire mellé.

18. perc: Tournat fordul be, 7-7. Zsitnyikov remek csel, hetes. Siffert a kapuban. Sostaric, kapufa.

17. perc: Remek figura, Sigurmannsson tisztán, 6-7.

16. perc: Eladja Bombac, Feliho, 6-6. Feliho 2 perc, Bánhidit tarolta le.

15. perc: Hazai hetes, Rivera, 5-6.

14. perc: Källman beállóból, 4-6. Időt kér a Nantes!

13. perc: Eladja a labdát a Szeged. Tapsol mindenki! Remek védekezés, szegedi labdaszerzés.

12. perc: Sostaric cseni el a labdát. Maqueda kapufa, Rivera bevágja a ziccert. 4-5.

11. perc: Bánhidi harcol ki hetest. Sostaric, bevágja, 3-5.

10. perc: Henigman újból 2 perc. Alilovic véd, Rivera bevágja, 3-4.

9. perc: Maqueda ront, Alilovic ziccert véd, Sostaric sokkal mellé. Pörgős kis perc.

8. perc: Alilovic véd, Pechmalbec vonalra lép.

7. perc: Pechmalbec beállóból, 2-3. Maqueda kapufa, de marad a Szegednél, Bombac, 2-4.

6. perc: Alilovic véd könnyedén. Zsitnyikov előtt nyílik szét a fal, 1-3.

5. perc: Bombac szerzett labdát, Källman ziccer, Claire meglöki, 2 perc+hetes. Sigurmannsson kapufa.

4. perc: Balaguer ziccerben, 1-1. Kallman kanyarodik fel, 1-2.

3. perc: Újból eladják a franciák.

2 . perc: Bánhidi kap remek labdát, 0-1. Henigman kemény, 2 perc.

1 perc: A Nantes kezd. Eladják a hazaiak.

Maroknyi szegedi tábor Nantes-ban.

17.22: Szól a PICK-induló, jön a Szeged, egyesével. Jorge Maqueda nagy tapsot kap, 3 évet húzott le a francia csapatnál.

17.21: Lassan megtelik a csarnok, amelybe 5657-en férnek be. Már csak néhány szék üres.

17.16: Ezt várja a meccstől a szakmai stáb: Juan Carlos Pastor és segítője, Marko Krivokapics.

16.30: Eddig mér nem sikerült a szegedi együttesnek nyernie idegenben a francia együttes ellen. Ezt a rossz sorozatot szeretné megtörni. Nem lesz egyszerű feladat, a tavalyi BL-ezüstérmes számára minden pontra szükség van a BL-csoportban, így biztos, hogy Thierry Anti alakulata kettőzött erővel harcol majd. Már a helyi szpíker hangolja a közönséget. Rolleren közlekedik, köszönt mindenkit, kezet fog, külön üdvözölte a MOL-PICK Szeged stábját.

Rolleren a helyi szpíkere. Hangolja a közönséget. Fotó: Süli Róbert

16 óra: Üdvözlet a meccshelyszínről! Már a felújított nantes-i arénában a csapat. Remek idő van, itt nyugat-franciaországban tombol a tavasz. A szegedi együttes már az öltözőben, nehezen találták a helyiek a kártyát hozzá, így közel 3-4 perc várakozás után mehetett be a magyar együttes.

A hét meccse az EHF-nél. Canellas (balról) és Balaguer nyilatkozik.

Szombat, 10 óra: Már edz a csapat. Mivel tegnap este csúszott minden, így Pastor edző döntött úgy, hogy legyen egy kis átmozgatás. Itt a mozgáson van a lényeg, mert Münchenben rengeteget ült a társaság. Bodó Richárd kapja rendesen az "ívet", mindenki a napokban megjelent számot énekli, Stefan Sigurmannsson lassan kívülről fújja a szöveget, ebben nagy segítsége Balogh Zsolt, aki rendszeresen tanítja.

Edzés, nevetés, mindenki a Bodó Ricsi dalt énekli. Fotó: Süli Róbert - GALÉRIA

Sokan nem aludtak jól, de szerencsére ez az edzésen nem látszik, mert a felvezető lábtengócsata rendesen felpörgette a társaságot. A Balkán-Magyarország összecsapást a Mario Sostaric fémjelezte csapat nyerte 2-1-re, volt is tánc a végén.

A Balkán-Magyarország lábtengócsatát a Balkán-válogatott nyerte. Fotó: Süli Róbert

Az egyórás tréning után egy rövid taktikai értekezlet szerepel a programban, majd délután jön a meccs.

Korábban írtuk

20.30: Megérkezett Nantes-ba a MOL-PICK Szeged. Kalandos út végén végre az Oceania Hotelben a csapat. A mai esti edzés elmarad, holnap délelőtt tart majd foglalkozást Juan Carlos Pastor. A hangulatra nincs panasz, mindenki átvészelte a hosszú utazást. 21 órakor vacsora, majd pihenő következik.

Szerencsére a hosszú út ellenére jókedvű a szegedi csapat.

17.40: Valójában már a szállodában kellene lennie a csapatnak. Jó hír viszont, hogy végre indul a gép, megkezdődött a beszállás.

16: 2017 után most, 2019-ben sincs szerencséje a nantes-i úttal, a MOL-PICK Szeged férfi kézilabdacsapatának. Szegedről Budapestre, a Liszt Ferenc reptérre sima volt az út. A magyar fővárosból csak néhány perces késéssel indult tovább Münchenbe a csapat. A repülőgépen néhány honfitársunk meg is jegyezte, hogy 17.30-ra érnek majd a fiúk Nantes-ba, mert ezt olvasták a delmagyar.hu-n. Ez álom maradt...

No ebből nem lett semmi. Késik Münchenből a gép, 16 órakor még két órát jósoltak, hogy talán akkor sikerül felszállni. Ez azt jelenti, hogy az esti edzésnek nagy valószínűséggel lőttek, így nem tud tréningezni a magyar bajnok.

A játékosok hatalmas játékba kezdtek, óriási harcot folytatnak a telefonokon, csapatban játszanak. Jorge Maqueda tanul, séfmesteri vizsgájára készül, Alen Blazevic szokásához híven könyvet olvass, míg talán nem meglepő, Juan Carlos Pastor a laptopján egy meccset néz. Ő minden percet kihasznál, hogy ellenfeleket térképezzen fel.