Esélyeshez méltón kezdtek

2020.01.20. 12:53

A Zengő Alföld Szegedi TE 8:0-ra nyert az év első bajnokiján, jól hangoltak a BL-re

A férfi tekecsapat szuperliga 12. fordulójában a Zengő Alföld Szegedi TE hazai pályán folytatta a hazai bajnokságot, és 8:0-ra legyőzte a Szolnok együttesét.

munkatársunktól

Karsai László is hatszáz fa fölé jutott a Szolnok elleni bajnoki mérkőzésen. FOTÓ: FRANK YVETTE

Kiválóan folytatta szereplését a férfi tekecsapat szuperligában a Zengő Alföld Szegedi TE. Az újszegedi teke- és bowlingcentrumban a Szolnok együttesét fogadta a bajnoki címvédő, és mindössze két és fél szettpontot elveszítve magabiztosan, 8:0-ra győzte le az ellenfelét.

A szegediek közül négyen jutottak el hatszáz fa fölé, közülük Kiss Norbert és Karsai László egymással versengett, végül előbbi nyerte a különpárbajt, mindössze három fával (633:630 fa). Rajtuk kívül még Brancsek János és Szél Tibor volt a „határátlépő”: előbbinek ehhez nagyon kellett az utolsó szett 172 fája (604-gyel zárt), utóbbi pedig csak egyszer maradt egy szetten belül 150 fa alatt. Loncsárevity Adrián és Danóczy Richárd, majd cseréje, Márton János esetében nagyon fontos volt a csapatpont, hiszen mindkét ellenfél közel állt a győzelemhez, ám szerencsére a hazaiak jól koncentráltak, így alakult ki a 8:0-ás, magabiztos siker.

A Zengő Alföld Szegedi TE szombaton megint hazai pályán játszik, ám a tét változik: a Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén a szlovák Podbrezova látogat Újszegedre, a meccs 13 órakor kezdődik majd.

Végeredmény, férfi tekecsapat szuperliga, 12. forduló: Zengő Alföld Szegedi TE–Szolnok 8:0 (3606:3294). A párok: Loncsárevity A.–Balog P. 1:0 (3,5:0,5, 566:550), Kiss N.–Földi J. 1:0 (4:0, 633:526), Danóczy R. (Márton J.)–Bíró E. 1:0 (2:2, 554:542), Brancsek J.–Varga M. 1:0 (4:0, 604:552), Szél T.–Varga I. 1:0 (4:0, 619:525), Karsai L.–Somodi K. 1:0 (4:0, 630:599).