Két hét múlva már a bajnokságban lesz jelenése a Naturtex-SZTE-Szedeáknak a Szolnok otthonában

2021.09.09. 12:45

Egylabdás meccset játszottak

Rosszul kezdett, a nagyszünet után azonban összeállt a Naturtex-SZTE-Szedeák játéka a Szolnok otthonában. A tavalyi dobogósok csatáját végül a hazaiak nyerték meg.

V. P.

Két hét múlva már a 2021-22-es idény nyitófordulójában csap össze a Szolnoki Olajbányász és a Naturtex-SZTE-Szedeák, tegnap este azonban még felkészülési mérkőzésen találkozott a két csapat. A szegediek keretéből továbbra sem lépett pályára Jesse Hunt, az ausztrál légiós sérülése miatt hiányzik, míg a hazaiaktól Roko Badzim, Pongó Máté és Rudner Gábor nem játszott sérülés miatt.Jobban kezdett a Szolnok, az első tíz perc végére Cakarun dudaszós tempójának köszönhetően már több mint tíz ponttal vezetett.

A folytatásban már stabilabb volt a Szedeák játéka, viszont távolról nem ment az első félidőben a Tisza-partiaknak. Tíz hárompontos kísérletből csupán Persons egy dobása volt pontos, a nagyszünetben így Solano vezérletével a Szolnok vezetett öt ponttal.

A folytatásban már jobban ment kintről is a Naturtexnek, sőt a harmadik negyed végére utol is érte ellenfelét Szrecsko Szekulovics csapata. Az utolsó tíz perc kissé parázs hangulatban telt, egy-egy ítélet után komoly felháborodás volt mindkét oldalon. Polányi labdaszerzése után a hazaiak elveszítették Solanót, miután bokasérülést szenvedett, őt hordágyon vitték el, míg a szegediektől Alston fájlalta a derekát. Végül az egylabdássá váló meccset a Szolnok húzta be.

Sűrű napok előtt áll a Naturtex-SZTE-Szedeák, hiszen ma már a Pécsen esedékes PVSK-Matro kupán játszik a csapat, ahol 16 órától a Kaposvár lesz Kerpel-Fronius Balázsék ellenfele. Holnap jön a helyosztó, ahol a Pécs–Oroszlány meccs győztese vagy vesztese következik majd.

Szolnok-Naturtex–SZTE-Szedeák 83–81 (24–13, 17–23, 17–22, 25–23) Felkészülési mérkőzés, Szolnok.

Szedeák: Persons 15/9, Cook 28/3, Balogh 2, Bognár 5/3, Alston 16. Csere: Keller 5/3, Kerpel-Fronius B. 3, Filipovics 2, Polányi 5. Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics.