Kibérelték a dobogót

2021.09.22. 11:40

Nagy sikereket arattak az SZVSE tájfutói Győrben

Rövid távú or­­szágos tájfutó bajnokságot rendeztek Győrben, amelyen egyéniben és váltóban is pazarul szerepeltek az SZVSE sportolói. A Tisza-partiak megszállták a dobogót, és az érmeken kívül számos pontszerző helyezéssel zárták a viadalt.

Több mint 1200 indulóval népes mezőny gyűlt össze a versenyre, amelynek egyéni számait szombaton rendezték. Lakótelepi környezetben indították a selejtezőket, amelyekből minden számban a legjobb 24 induló jutott be a délutáni, már a belvárosban rendezett finálékba.

A vasutasok közül Jónás Fe­renc alig maradt le a dobogó legfelső fokáról, a győzteshez képest 4 másodperc hátránnyal ért célba harmadikként. A 14 évesek között Felföldi Zsófia, a 18 esztendősök mezőnyében Szabó Levente magabiztos győzelmet aratott, míg a juniorok között Hajnács Lili szoros csatában nyert.

A csapatversenyben is kitett magáért a szegedi egyesület, számos nagyszerű eredményt értek el a versenyzők.

Országos sprint tájfutó bajnokság, Győr. Az SZVSE eredményei: N 14: 1. hely: Felföldi Zsófia, 5. hely: Klotz Noémi. N 20: 1. hely: Hajnács Lili, 3. hely: Apró Vivien. N 21: 5. hely: Gerber Csenge, 9. hely: Gera Krisztina. F 16: 2. hely: Felföldi Tamás. F 18: 1. hely: Szabó Levente. F 21: 3. hely: Jónás Ferenc. Szeniorok, F 35: 1. hely: Kovács Ádám. N 65: 2. hely: Takács Ágnes.

Váltó eredmények, felnőttek: 2. hely: Zagyva Rebeka, Szabó Marcell, Jónás Ferenc, Gerber Csenge, 8. hely: Gera Krisztina, Kovács Ádám, Gerber Csaba, Apró Vivien. Ifjúságiak: 5. hely: Gál Melánia, Szabó Marcell, Felföldi Tamás, Dervaderics Zita. Serdülők: 3. hely: Klotz Noémi, Kevei Levente, Tóth Szilas, Felföldi Zsófia. Felkészítők: Bereczki Máté, Gera Krisztina és Szencz Attila.