2021.10.13. 06:43

A környezetnél csak az eredmények voltak szebbek

delmagyar.hu

Számos dobogós hellyel és három bajnoki címmel gazdagodtak. Fotó: SZVSE

Festői környezetben bonyolították le a tájfutók országos hosszú távú bajnokságát (országos pontbegyűjtő csapatbajnokság), amelynek az Aggteleki-karszt adott otthont, és amelyen képviselték Csongrád-Csanád megyét a Szegedi Vasutas Sport Egyesület kiváló sportolói is.

Igazán népes mezőny gyűlt össze az ország északi részén, hiszen több mint 1000 lelkes induló állt rajthoz a kiíráson.

Az egyéni teljesítményekkel remekül kezdődött meg a verseny a Tisza-partiaknak, akik több dobogós helyezést értek el, közülük kiemelendő Felföldi Zsófia, aki magabiztosan győzött a N14 kategóriában. A csapatversenyben aztán két magyar bajnoki címet (N21, F20) is bezsebeltek a vasutasok, akik így remek sikerekkel zárták a rangos viadalt.

Országos hosszú távú tájfutó bajnokság, pontbegyűjtő csapatbajnokság, Aggtelek.

Az SZVSE egyéni eredményei:

N14: 1. hely: Felföldi Zsófia.

N20: 2. hely: Apró Vivien, 6. hely: Zagyva Rebeka.

N21: 4. hely: Gerber Csenge.

F16: 2. hely: Felföldi Tamás.

F18: 3. hely: Szabó Levente.

F20: 2. hely: Szabó Marcell.

F21: 5. hely: Jónás Ferenc.

Az SZVSE csapat eredményei:

N 14: 2. hely: Felföldi Zsófia, Klotz Noémi, Pap Dorina.

N18: 7. hely: Dervaderics Zita, Gál Melánia, Klotz Zsófia.

N20: 2. hely: Apró Vivien, Sigmund Éva, Zagyva Rebeka.

N21: 1. hely: Gera Krisztina, Gerber Csenge, Szerencsi Ildikó, 7. hely: Farkas Lili, Novai Éva, Riesing Hanna.

F16: 5. hely: Bakos Tamás, Felföldi Tamás, Ugrin Barnabás.

F20: 1. hely: Jónás Ferenc, Szabó Levente, Szabó Marcell.

F21: 3. hely: Barkász Dániel, Kovács Ádám, Vajda Balázs.

Szenior F55: 3. hely: Pap Attila, Szencz Attila, Szokol Lajos. Felkészítőik voltak: Gera Krisztina, Bereczki Máté és Szencz Attila.