Helyi sport

2022.02.14. 11:11

Hátrányba kerültek

13–9-es vereséget szenvedett a Metalcom Szentes kiesési rangadón Debrecenben, így a tabella utolsó helyére csúszott vissza.

Munkatársunktól

A szentesiek edzőváltással indították a hetet, öt és fél év után távozott Pellei Csaba, akit Szilágyi Péter váltott a parton.

Jól kezdett a Metalcom a cívisvárosban, hiszen Chilkó és Pellei Kristóf révén 1–0-ra és 2–1-re is vezetett. Nyolc perc játékot követően viszont már 3–2 állt az eredményjelzőn.

Egy gól ott, egy gól itt volt a forgatókönyv a második negyed derekáig, akkor viszont a ha­­zai­ak kétgólos előnybe kerültek. Még a nagyszünet előtt jött a Kurca-parti válasz, 6–5.

A harmadik negyed hasonló sablont hozott, elment kettővel a Debrecen, majd visszajött mínusz egyre a Szentes. 8–7-ről indul a záró nyolc perc, amely gólesőt hozott. Sajnos a vendégek áztak el, az eddig sereghajtó hazaiak magabiztos sikerrel tartották otthon a három pontot, amellyel megelőzték aktuális ellenfelüket a tabellán hat fordulóval az alapszakasz vége előtt.

Szilágyi Péter: – Egy győzelemmel komolyabban elléphettünk volna, míg egy döntetlennel megtarthattuk volna a pont­előnyünket a hazaiakkal szemben. Győzött a Debrecen, ezzel remélhetőleg csak ideiglenesen előztek meg bennünket. A nagy tét minket bénított meg többször, kevesebbszer őket. A négygólos különbség ellenére fordulatos találkozót játszottunk. Egy igazi kiesési rangadó volt, a nézők jól szórakozhattak, én nem annyira. Gratulálok a Debrecennek, nagy szívvel játszottak, ugyanez el­mondható a Szentesről is. Remélem, jobban összecsiszolódunk, de erre nincs sok időnk.