Derbit nyert, bajnok az FTC!

2022.04.24. 20:24

Ádám Martin az elmúlt 41 év legeredményesebb csatára

Óriási izgalmak után megnyerte az Újpest elleni rangadót, és zsinórban negyedjére megnyerte az NB I.-es labdarúgó-bajnokságot. Ádám Martin tovább szárnyal, és történelmi magasságokba emelkedett.

Munkatársunktól

Zalaegerszeg 20220423 Labdarúgás 2022 NBI NB1 OTP Bank Liga Zalaegerszeg ZTE – Paks. Fotó: Szabó Miklós Képen: Ádám Martin

Fotó: Szabó Miklós

A forráskúti Ádám Martin mesterhármasával nyert a Paks Zalaegerszegen: Ádám ezzel már 29 mérkőzésen 29 gólnál jár, ezzel az elmúlt 41 év legeredményesebb csatára az NB I.-ben. A 27 éves csatár ezzel olyan labdarúgókat előzött meg, mint Détári Lajos (Bp. Honvéd, 1985–1986, 27 gól) és Tököli Attila (Dunaferr, 2001–2002, 28), és közel áll ahhoz, hogy Nyilasi Tibor után (1980–81, Ferencváros) elérje a 30 gólt egy szezon alatt.

Fontos meccset veszített az MTK Budapest odahaza a Mezőkövesdtől, (a szegedi Nagy Zsombor kezdőként végigjátszotta a meccset az MTK-ban), a 4–0-ás vereséget követően leváltották a csapat vezetőedzőjét, Márton Gábort, és lemondott a klub sportigazgatója, Polyák Balázs. Az MTK-t a hátralévő meccseken az eddig az U19-es csapatot irányító Horváth Dávid vezeti majd.

A 95. percben egyenlített a Mol Fehérvár a Puskás Akadémia ellen, míg a Kisvárda Bumba 11-esével legyőzte a Debrecent. A hajdúságiaknál a hódmezővásárhelyi Sós Bence a 67. percben, csereként lépett pályára.

Bár Zivzivadze korai büntetőjével vezetett az Újpest a Ferencváros elleni derbin, a zöld-fehérek még az első félidőben megfordították a meccset. A ráadás pillanatiban ugyan Croizet egyenlített, de a videóbíró alkalmazása után elvették a gólt, ami azért volt különösen fontos, mert döntetlennel nem lett volna bajnok az FTC. Mivel maradt a 2–1, mindez azt jelenti, hogy a Fradi zsinórban negyedjére nyerte meg az NB I.-et.

A Gyirmót–Budapest Honvéd mérkőzés lapzártánk után fejeződött be.