Jól mentek a szegedi hajók a Maty-éren

2023.05.12. 10:24

Nagy Bianka és Birkás Balázs is döntős

A szegedi Maty-éren a kajak-kenu világkupán az MVM Szegedi VE versenyzői közül ma délelőtt két sportoló volt érdekelt, és mindkettő a döntőbe került.

Mádi József

Birkás Balázs döntőzik K1 200 méteren.

Fotó: Karnok Csaba

A női C2 500 méteres középfutamokkal indult a szeles, esős, hűvös nap.

Az MVM Szegedi VE kiválósága, Nagy Bianka a tiszaújvárosi Bragato Giadával rögtön a legelső futamban kapott helyet, és remek versenyzéssel nyert, így a fináléba került. A másik magyar egység, Takács Kincső (Győr) és Balla Virág (FTC) hajója ugyanebben a futamban hatodik lett, így nekik maradt a B döntő.

Az MVM Szegedi VE világbajnok kajakosa, Birkás Balázs K1 200 méteren volt érdekelt a középfutamban. A verseny alatt csak a litván Seja tudta megelőzni, és mivel az első három mehetett az A döntőbe, így Birkás készülhet a fináléra.

Ma 16 órától már döntőket rendeznek a Maty-éren: Nagy Biankáék döntője szombat 11.28-kor, míg Birkás Balázs fináléja szombat 11.20-kor kezdődik.