2023.06.23. 11:08

Az olimpiai bajnokkal játszott Major Endre

A csehországi világkupán a negyeddöntőig jutott a szegedi para-asztaliteniszező.

V. P.

Rio olimpiai bajnoka jelentette a végállomást.

Fotó: Domotor Csaba

A csehországi versenyen a csoportban legyőzte a szlovák Marian Kamient (3:0), majd a dél-koreai ellenfelétől viszont 3:1-es vereséget szenvedett. A csoport záró mérkőzésén az olasz Luca Chiarini volt az ellenfél, akivel szemben három sima szettben tudott nyerni az ATSK Szeged versenyzője, így másodikként jutott tovább a csoportjából.

A negyeddöntőben aztán a 2016-os olimpiai bajnok, az angol Robert Davies várt rá, és Major Endre ugyan az első szettet megnyerte (11–9), de a folytatásban viszont már Rió aranyérmese dominált, és 3:1-re megnyerte a meccset, így Major Endre a legjobb nyolc között búcsúzott.