Főleg az első félidőben nagyszerűen futballozott a Szeged-Csanád GA

2023.07.12. 13:11

Hét gól a Paks hálójában

Felkészülési mérkőzésen az NB II.-es Szeged-Csanád GA 7–3-ra legyőzte az NB I.-es Paks csapatát.

Papp Áron (jobbról) lövése után a labda a háló felé tart, megvan a meccs első gólja.

Felkészülési mérkőzés ide vagy oda, jó volt nézni a Szeged-Csanád GA játékát az NB I.-es Paks ellen, amelyben a szegedi Szélpál Norbert sérült, míg az éppen Szegedről leigazolt Temesvári Attila nem volt a vendégek keretében.

A meccsből messzemenő következtetést értelmetlen levonni, de a hazaiak sok passzos játéka, a letámadással szembeni labdakihozatalai mindenképpen élményszámba mentek.

GÓLTÖRTÉNETEK

8. perc: bal oldali szép támadás után Papp Á. Óvári remek passza után szerezte meg a vezetést, 1–0

17. perc: Magyar Zs. jobb oldali lapos passzából Könczey lőtt a jobb alsó sarokba, 2–0

23. perc: Kovács K. érkezett még épp az ivószünet előtt Osváth lapos jobb oldali passzára, 2–1

38. perc: Magyar Zs. remek ütempassza után Papp Á. kapu előtt keresztbe lőtt labdáját Bíró B. közelről belsőzte a kapuba, 3–1

40. perc: megint Papp Á. passzolt Bíróhoz, aki a 11-es pontról lőtt a bal alsóba, 4–1

45. perc: Haris belsőzött a 16-os jobb sarkáról a bal felső sarokba, 5–1

53. perc: Szappanos védett, de a kipattanóból Prosser közelről a kapuba lőtt, 6–1

65. perc: Gajdos felavatta az éppen beállt cserekapust, Simont fejjel, 7–1

77. perc: Beke cselezett jobbról befelé, lövése egy védőn megpattanva jutott a bal alsó sarokba, 7–2

82. perc: Kántor K. szöglet után fejelt a kapuba, 7–3

Szeged-Csanád GA–Paks 7–3 (5–1)
Felkészülési labdarúgó-mérkőzés, Szeged, Szent Gellért Fórum, 200 néző. Vezette: Horváth.
Szeged: Takács J. – Könczey, Szilágyi Z., Nagy Zs., Tóth B. – Haris, Nyári – Papp Á., Magyar Zs., Óvári – Bíró B. 2. félidő: Molnár-Farkas – Könczey Lestyán), Szilágyi Z. (Acsimovics), Nagy Zs. (Beronja), Gera– Palincsár, Radics – Prosser, Gajdos , Óvári – Daru. Vezetőedző: Alekszandar Sztevanovics.
Paks: Szappanos – Osváth, Kinyik, Vas – Hegedűs J. – Kovács K., Szabó B., Mezei, Skribek – Hahn, Kántor K. Csere: Simon (kapus), Debreczeni, Beke, Papp, Horváth K., Haraszti. Vezetőedző: Bognár György.
Gólszerzők: Papp Á. (8.),  Könczey (17.), Bíró B. (38, 40.), Haris (45.), Prosser (53.), Gajdos (65.), ill. Kovács K. (23.), Beke (77.), Kántor K. (82.).