2023.12.03. 17:10

Eldőlt az őszi bajnoki cím a vármegyei III. osztályban

Illusztráció: Földi Imre

A Tiszasziget II. telelhet az élen a vármegyei III. osztályú labdarúgó-bajnokságban, miután a szigetiek az idei utolsó fordulóban Szatymazon tudtak győzni. A Baks a második, amely úgy is győzni tudott Zákányszéken, hogy több mint egy félidőt emberhátrányban játszott. A baksiaknak még van egy elmaradt meccsük, így kérdéses, hogy marad-e a hatpontos különbség a két csapat között.

Mivel a Forráskút kikapott a Sándorfalva II. otthonában, az Üllésen diadalmaskodó, ezzel zsinórban hat győzelemnél járó Öttömös befutott harmadiknak féltávnál.

A 90. percben lőtt góllal szezonbeli második győzelmét aratta a Csanádpalota, így a sereghajtó zárkózik az előtte lévő csapatokhoz.

Vármegyei III. osztály, 15. forduló, eredmények: Sándorfalva II.–Forráskút 5–2 (2-2), gólszerzők: Godó L. (3., 43., 65., 72.), Kalapács Z. (64.), ill. Goda Zs. (15.), Jenei G. (32.), Zákányszék–Baks 0–4 (0-1), gsz.: Nagy I. (23.), Csáki Z. (48.), Lévai J. (57.), Józsa D. (88., 11-esből). Kiállítva: Nagy I. (35., Baks).Szatymaz–Tiszasziget II. 0–2 (0-1), gsz.: Bernát P. (33., 67.). Üllés–Öttömös 1–3 (0-1), gsz.: Kormos A. (73.), ill. Miklós-Balogh G. (31., 85.), Fodor L. (47.). Csanádpalota–Pusztamérges 3–2 (1-1), gsz.: Nagy R. (17., 90.), Nagy S. (72., 11-esből), ill. Kozla K. (35.), Peták M. (54.).A Makó FC-Duocor-Givaudan–Ruzsa meccs elmaradt.