Továbbjutott a magyar kupában a címvédő

2024.04.21. 08:43

Elképesztő átlagot hoztak

A férfi tekecsapat magyar kupa negyeddöntőjében a Szegedi TE az idegenbeli döntetlen után hazai pályán nagyszerű egyéni teljesítményekkel nyert a Répcelak ellen, így ott van a sorozat négyes döntőjében.

Szél Tibor fantasztikusan játszott.

664. Ezt az átlagot produkálta a négy szegedi játékos a Répcelak elleni magyar kupa negyeddöntő visszavágóján. Nyugodtan kijelenthetjük, egészen kiváló teljesítmény volt.

A meccs első sorában Szél Tibor és Zapletán Zsombor szinte csak egymással versenyzett, kettejük párharcát végül utóbbi nyerte három fával (687:684). Pedig az ellenfél játékosai is nagyon igyekeztek, ám a két szegedivek ezen a napon nem lehetett bírni.

Az előny a meccs felénél már azt vetítette előre, ha csak valami csoda nem történik répcelaki oldalon, a hazai továbbjutás megvan. És hogy ez gond nélküli legyen, arról Kiss Norbert és Karsai László gondoskodott, akik a szettek alapján ugyan nem simán, ám az elért eredményeket nézve magabiztosan hozták a csapatpontot.

A Szeged így a répcelaki iksz után saját közönsége előtt biztosan nyert, ezzel pedig 9:3-as összesítéssel bejutott a magyar kupa négyes döntőjébe,

Végeredmény: Szegedi TE–Répcelak 6:0 (2659:2442)

A párok: Szél T.–Molnár P. 1:0 (4:0, 684:623), Zapletán Zs.–Bíró P. 1:0 (4:0, 687:593), Kiss N.–Danóczy R. 1:0 (2:2, 635:603), Karsai L.–Móricz Z. 1:0 (2:2, 653:623).