A szegedi kajak-kenu világkupán eredményes délelőttöt zártak a magyarok

2024.05.11. 12:22

Varga Katalin ezüstérmet nyert

A magyar versenyzők négy érmet, egy-egy aranyat és ezüstöt, valamint két bronzot szereztek a szombat délelőtti döntőkben a szegedi kajak-kenu világkupa-versenyen.

Az MVM Szegedi TE parasportolója, Varga Katalin második lett a világkupán KL2 200 méteren.

Fotó: MKKSZ

Az olimpiai programban szereplő számok közül férfi C2 500 méteren sikerült dobogóra állniuk a hazaiaknak az Adolf Balázs, Hajdu Jonatán duó révén.

A győzelem Kisbán Zsófia nevéhez fűződött, aki a kenu egyesek ötfős 1000 méteres döntőjében Zagyvai Borkát megelőzve lett első. A Kiskó Réka, Béke Kornél 500 méteres kajak vegyes páros Adolfékhoz hasonlóan harmadikként zárt.

A parasportolóknál az MVM Szegedi VE kiválósága, Varga Katalin második helyen végzett KL2 200 méteren, míg a szintén szegedi Suba Róbert a hatodik helyen végzett VL2 200 méteren a világbajnokságon.

A világkupa – amelyen 63 ország képviselői versengenek – vasárnapig tart a Maty-éri pályán. Szombaton délután újabb döntős blokk következik, tíz magyar hajóval.

A magyar egységek délelőtti eredményei

Nők, K1 1000 m: 4. Pupp Noémi. K4 500 m: 9. Magyarország (Kiskó Réka, Rugonfalvi Kiss Janka, Kőhalmi Emese, Csikós Zsóka). C1 1000 m: 1. Kisbán Zsófia, 2. Zagyvai Borka. C2 500 m: 5. Bragato Giada, Benkucs Kira. KL2 200 m: 2. Varga Katalin.

Férfiak, K4 500 m: 6. Magyarország (Nádas Bence, Csizmadia Kolos, Kuli István, Tótka Sándor). C2 500 m: 3. Adolf Balázs, Hajdu Jonatán. VL2 200 m: 6. Suba Róbert.

Mix, K2 500 m: 3. Kiskó Réka, Béke Kornél, 4. Draviczki Dóra, Tamás Gergő.