Kecskemét és környéke

2011.12.09. 22:30

A Szolnok elvette a Kecskemét hazai veretlenségét

A címvédő Szolnok 76–72-re nyert Kecskeméten a férfi kosárlabda NB I pénteki mérkőzésén. A kecskemétieknek ez volt az első vereségük hazai pályán az NB I most futó idényében.

Remekül kezdett a házigazda Kecskemét, a Szolnok eleinte nem találta a megfelelő formáját, de így is tudta tartani a tisztes távolságot, nem szakadt le nagyon a hazaiaktól. A vendégek szurkolótábora a második félidőben gyakorlatilag hazai pályát teremtett, ezzel egy plusz embert jelentett a pályán lévőknek, és mindig a legfontosabb pillanatokban tudott egy kis pluszt hozzátenni a kedvencek teljesítményéhez. Nem szakadtak le a kecskemétiek sem, így izgalmas és szoros lett a hajrá, de a címvédő taktikus játékkal őrizte előnyét, és nem engedte ki a kezéből a sikert.

Szenzációs hangulatú meccsen vannak túl a csapatok. A Szolnok nyert, mert a kecskemétiek egy ifjúsági-játékos szintjén dobták a büntetőket (40%), így pedig képtelenség legyőzni a címvédőt. Az így kimaradt 12 pontra nagy szüksége lett volna a házigazdának. A küzdéssel a KSE részéről sem volt gond, hiszen a csapat a meccs hajrájában is ott lihegett ellenfele nyakán.

Kecskeméti KSE - Szolnoki Olaj férfi kosárlabda mérkőzés - KÉPGALÉRIA

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I 10. FORDULÓ
KECSKEMÉTI KSE–SZOLNOKI OLAJ KK 72–76 (20–13, 17–28, 17–24, 18–11).
Kecskemét, 1300 néző. V: Vígh, Pálla, Bognár.

KECSKEMÉT: Wittmann 13/3, KELLEY 14/6, Radonjics 6/6, Dénes 3/3, BENCZE 13. Cs: Vukadinov 15/6, Csorvási 8, Hegedűs. Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics.

SZOLNOK: TROTTER 15/6, MILLS 10, Horváth Á. 5/3, GAY 17/6, Trepák 11/3. Cs: Fodor M. 5/3, Grebenár 8, Nikolov 5, Soós. Edző: Pór Péter.

Kipontozódott: Kelley (39. p.)
Az eredmény alakulása. 5. p.: 7–9. 7. p.: 13–9. 12. p.: 22–13. 14. p.: 22–18. 18. p.: 28–29. 20. p.: 34–41. 24. p.: 42–51. 30. p.: 49–65. 35. p.: 64–67. 38. p.: 69–71

Sztojan Ivkovics: – Hatalmas közönség előtt megmutattuk a kecskeméti kosárlabda erejét. Sok büntetőt hibáztunk, és ez megbosszulta magát.

Pór Péter: – A második félidei játékunknak és remek szurkolótáborunknak köszönhetően nyertük meg a szomszédvári rangadót.