Sport

2010.06.06. 16:36

Olasz Nagydíj: Talmácsi Gábor a hetedik

Talmácsi Gábor a hetedik helyről indulva hetedikként ért célba a Moto2 géposztályban a gyorsaságimotoros-világbajnokság vasárnapi Olasz Nagydíján, Mugellóban.

A magyar motoros jól rajtolt, feljött a harmadik, majd a második helyre, a verseny előrehaladtával azonban visszacsúszott, s a nagy fölénnyel győztes olasz Andrea Iannonét üldöző ötfős boly mögött ért célba az új kategória negyedik versenyén.

Talmácsi az eredményéért 9 pontot kapott, s összesítésben a nyolcadik helyen áll 34 ponttal.

A Moto2-ben, a vb új kategóriájában a résztvevők 600 köbcentis versenygépeken köröznek. Ezeket egyformán négyütemű Honda motorokkal szerelték fel, és Dunlop abroncsokkal látták el.

A 125 kcm-es géposztályban első világbajnoki futamgyőzelmét aratva a spanyol Marc Marquez bizonyult a leggyorsabbnak.