A szerbeknek minden sikerült, ezüstérmes a magyar válogatott

Nem sikerült megszorítani az űr-vízilabdát játszó szerb válogatottat.

• A szerbek óriási napot fogtak ki, egy pillanatra sem tűnt úgy, hogy meg lehet fogni őket.

• A magyar válogatott gyengén használta ki az emberelőnyös helyzeteket.

• A mérkőzés elején nem sikerültek a lövések, gyorsan nagy előnyt szerzett a szerb csapat.

• Vámos Márton három gólos lett, ő volt a legjobb magyar.

• A mérkőzés 3. negyedében úgy tűnt, hogy sikerül megközelíteni a szerb csapatot.

• A 4. negyedben azonban ismét űr-vízilabdát játszottak.

• Nem bosszankodhatunk, ehhez az ellenfélhez még kell fejlődnie a magyar csapatnak.

• A közönség is érezte ezt, Szép volt fiúk-kal búcsúztatta a magyar csapatot.
  • Európa-bajnoki ezüstérmes a magyar férfi vízilabda-válogatott. Fotó: MTI

21.43: Vége a döntőnek. Megérdemelten győztek a szerbek.

21:40: Góóól! Vámos Márton a harmadik gólját lövi. 7:12

21:37: Magyar emberelőny, időt kér Benedek Tibor. A szerbek játsszák azt a vízilabdát, amit mi szoktunk.

21:35: Decker véd, tovább támadnak a szerbek. Alighanem eldőlt, Gocic 6:12

21:34: Kiállítanak egy szerbet. Támadunk. Eladjuk a labdát.

21:33 Kihagyjuk, a szerbek támadnak és húzzák a támadásokat.

21:32 Ebből a támadásból is szerb gól, Filipovics 6:11

21:27 Kezdődik a negyedik negyed. A szerbek hozzák el, emberhátrányba kerülünk. Filipovic gólt lő 6:10

21:24: Elrontják a szerb támadók, emberelőnyben vagyunk, góóóól! Varga Dénes 6:9

21:23: Góóól! Varga Dániel hatalmas gólja! 5:9

21:21: Elképesztő, minden megy nekik! Gocic 4:9

21:21: Kontra fault ellenünk. A szerb támadásból emberhátrányba kerülünk.

21:19: Labdát szerzünk, időt kér Benedek Tibor.

21:18: Támadó fault, mi jövünk. Mellé megy.

21:16: Magyar emberelőny, góól! Erdélyi Balázs 4:8

21:16: Szerb támadás és már lazáznak.

21:15: Magyar emberelőny. Varga Dániel lövését védi a kapus.

21:12: Megint szerb emberelőny. És ismét szerb gól, Mandic 3:8

21:12: Kivédekezzük a szerb támadást, de megint ők jönnek.

21:09: Góól! Végre! Szívós Márton 3:7

21:09: Elhozzuk a labdát! Emberelőnyben vagyunk.

21:09: Szünet van.

21:04: Támadunk, magyar emberelőny. Lejár a negyed. Sajnos, jobbak a szerbek.

21:02: Varga Dénes lövése az oldalhálóba ment. Időt kérünk.

20:52: Szerb emberelőny. Újabb szerb gól, Cuk 2:7

20:58: Decker megint nagyot véd! De megint kihagyjuk. A szerbek megint időt kérnek.

20:57: Góóól! Végre megint megvan az emberelőnyös gól, Vámos Márton 2:6

20:55: Újabb magyar emberelőny marad ki. Kapust cseréltünk, Decker véd!

20:52: Sőt, ismét szerb gól, Mandics 1:6

20:51: Szerb emberelőny. Megint kihasználják, Alexics 1:4

20:50: Megint kevés hiányzott, elhozzák a szerbek.

20:48: Vége az első negyednek. Jobban kezdtek a szerbek.

20:47: Időt kértek a szerbek, magyar emberelőny. Elrontjuk megint.

20:45: Megvan a harmadik szerb gól Pijetlovic 1:3

20:44: Időt kértek a szerbek

20:43: Szépítünk Vámos Márton révén 1:2

20:42:
    Ismét gólt dobnak a szerbek. Prlainovic 0:2

20:39: Vezetnek a szerbek, Radjen emberelőnyből 0:1

20:38: Ismét magyar emberelőny. Varga Dániel eldobja.

20:37: Fölélövik a szerbek, nincs gól!

20:36: Megint mi támadunk. Megint a szerb blokk!

20:33: Varga Dénes fölélőtte. Rövidesen újra mi jövünk és kiállítás a szerbeknél. Lejön a blokkról.

20.32: Elhozzák a szerbek, övék az első támadás. Nagy Viktor véd! Skandálják a nevét.

20.30: MAGYARORSZÁG–SZERBIA
    Vezeti: Boris Margeta (szlovén), Adrian Alexandrescu (román)

Magyarország: Nagy V., Decker A. (kapusok) - Gór-Nagy, Madaras, Erdélyi, Vámos 2, Hosnyánszky, Szivós, Varga Dániel, Varga Dénes, Decker Á., Hárai (mezőnyjátékosok).
    szövetségi kapitány: Benedek Tibor
    Szerbia: G. Pijetlovic, B. Mitrovic (kapusok) - Mandic 1, Gocic 1, Randjelovic, Cuk 1, D. Pijetlovic 1, Nikic, Aleksic 1, Radjen 1, Filipovic, Prlainovic 1, S. Mitrovic (mezőnyjátékosok).
    szövetségi kapitány: Dejan Savic

Jó hangulat van, sok a szerb néző is az uszodában.

Nincs még két csapat, amelyik ennyi vízilabdasikert ért volna el, mint Magyarország és Szerbia.

Korábban írtuk:
    Olaszországé a bronzérem
    Olaszország válogatottja szerezte meg a bronzérmet a budapesti vízilabda Európa-bajnokság férfitornáján, miután a vasárnapi helyosztón a legyőzte Montenegró legjobbjait.

Eredmény, férfiak, a 3. helyért:
    Olaszország-Montenegró 11-9 (3-1, 3-5, 2-2, 3-1)

A tavalyi világbajnoki és tavalyelőtti Eb-második montenegróiak remekül kezdtek, 3-1-re elhúztak, majd többször is egy vagy két góllal vezettek, ám a 2012-ben olimpiai ezüstérmes, 2013-ban vb-negyedik olaszok a második negyedben 5-5-nél beérték őket. A harmadik játékrészben 6-6 után 8-6-ra már az olaszoknál volt az előny, 8-8-nál azonban megint döntetlenre álltak a felek. A záró nyolc percben 9-9 után két olasz gól született, így 11-9 lett a vége, Olaszország zárt harmadikként, Montenegrónak ezúttal nem jutott érem.

A magyar válogatott végig magabiztos játékot produkált eddig az Eb-n, és mindegyik meccsét megnyerve jutott a döntőbe. Csoportelsőként várta az elődöntőbe a Horvátország-Olaszország párharc győztesét. Végül az olaszok ellen játszott a Benedek Tibor vezette csapat. Nagy csatában, izgalmas meccsen 8-7-re nyertek a magyarok. A szövetségi kapitány [namelink name="Benedek Tibor"] a lefújás után úgy értékelt, hogy a csapat megérdemelte a győzelmet.

Óriási harc volt a medencében, és pillanatok döntöttek. Fontos volt, hogy a hazai közönség előtt továbbjussunk - mondta. - Akadtak hibáink, de túl tudtuk tenni magunkat ezeken, és a játékosok egymásból merítettek plusz erőt. Most a legfontosabb, hogy felkészüljünk a döntőre.
    A magyar vízilabda-válogatott legutóbb nyolc éve szerepelt Eb-döntőben, és - amit a szövetségi kapitány is kiemelt - ezt megelőzően 1958-ban játszhatott hazai medencében Európa-bajnoki döntőt.

A szerbek a magyarok csoportjában voltak, és onnan jutottak tovább a kieséses szakaszba. A szerbek a keresztbejátszós meccsen Görögországot verték meg 13-9-re, majd az elődöntőben Montenegró csapatát győzték le.

A döntőben Magyarország-Szerbia mérkőzést játszanak, míg a harmadik helyért az olaszok a montenegróiakkal mérkőznek meg.