2018. 10. 24. szerda - Salamon 8°C | 14°C Még több cikk.

Angela Merkel is felugrott: Müller mesterháramssal intézte el Portugáliát

Alig 12 perc alatt megszerezte a vezetést a német csapat, de Pepe kiállítása az első félidőben megpecsételte a portugálok sorsát. A vége 4-0 lett, Cristiano Ronaldo egymaga kevés volt.
Németország-Portugália 4-0 (3-0)
G csoport, 1. forduló, Salvador (Fonte Nova Aréna), vezeti: Milorad Mazsics (szerb).

Németország: Neuer - Boateng, Hummels (Mustafi 73'), Mertesacker, Höwedes - Khedira, Lahm, Kroos - Özil (Schürrle 63'), Götze, Müller (Podolski 82'). Szövetségi kapitány: Joachim Löw.

Portugália: Patricio - Pereira, Pepe, B. Alves, Coentrao (Almeida 64') - Veloso (R. Costa), Moutinho, Meireles - Cristiano Ronaldo, Almeida (Éder 28'), Varela. Szövetségi kapitány: Paulo Bento.

Sárga lap: Pereira (11')

Piros lap: Pepe (37')

Gólszerző: Müller (12', 43', 78'), Hummels (32')

2. félidő

92. perc: Vége a mérkőzésnek, Spanyolország után újabb nagyágyú került romokba a nyitómeccsen.

91. perc: Letelik a 90 perc, 2 perc a ráadás. Ronaldo hatamas szaadrúgása laposan kúszik el a sorfal mellett, de Neuer kiüti oldalra.

86. perc: Cé legalább 30-ról lövi a szabadot, egy német áll elé, Ronaldo telibe rúgja.

82. perc: Müller hatalmas tapsot kap, Podolski jön helyette.

78. perc: GÓL! Müller elől mentenek a portugálok. Nem sokáig, Schürrle beadását Patríció még kiüti, de az érkező Müller két méterről berúgja. MESTERHÁRMAS! 4-0.

75. perc: Nani lövi rá messziről, Neuer kiütötte, Éder vetődik a kipattanóra de elesett. Höwedes kicsit rásegített. Nincs büntető, a játékosok megrohanják a szerb bírót.

73. perc: Hummle sérül meg, jobb térde vérzik és nem bír ráállni. Mustafi jön helyette.

69. perc: Schürrle a jobb oldalon, Götze középen kíséri, Schürrle beadja, csapattársa viszont belerúgja a kapusba, kipattan a labda.

66. perc: Ronaldo indulhat meg, messziről rá is bombázza, de lepattan a labda.

63. perc: Fábio Coentrao is megsésült egy nyújtózkodásnál, egyből mutatja is a cserét. A jobb hátsó combizma húzódhatott meg. Hordágyon viszik el, Almeida jön helyette. Korábban Özil helyett érkezett Schürrle.

59. perc: Előbb Nani majd Cé esik fel a tizenhatos vonalánál. Portugál szabadrúgás. Ronaldo áll oda a szabadrúgáshoz, nagyon kifülyülik a nézők...bele is bikázza a sorfalba.

55. perc: Kroos indítaná Özilt, de Mazsics bírótól a kezdőkörben visszajön a labda.

51. perc: Majdnem ott a negyedik! Özil robban ki, de belevezeti Patricióba a labdát. A kipattanót Müller fejeli a kapu tetejére.

48. perc: Lahm indítja a balon Höwedest, de les.

46. perc: Velosót váltja Ricardo Costa  a félidőben.

1. félidő

Foci vb 2014: Németország - Portugália. Fotó: MTI/EPA (galéria)

45.+2. perc: Vége az első félidőnek, lesz dolga Bentónak.

43. perc: GÓL! Müler kapja középen a labdát, három védő között laposan lő Patricio hálójába. 3-0.

40. perc: Hárman átlépik a német szabadot, mire Kroos elrúgja. Szöglet.

37. perc: Pepe kezében akad fenn Müller, elesik a német, majd a portugál még odamegy "megfejelni" Müllert. Piros lap!

35. perc: Nani a jobb oldalon, várja bent a passzt Cé, de Lahm jól zár vissza, Neuer adhatja ki.

31. perc: Özil kapja a jobb oldalon a labdát, beadja középre, de Götze mellé lövi. Német szöglet. GÓL! Hummels fejeésel 2-0!

30. perc: Kroos szabadrúgását kifejelik a oprtugál védők.

27. perc: Hummels csúszik be, Almeidát ápolni kell. Olyan jól sikerült, hogy le is megy, Éder jön helyette.

25. perc: Götze indul be középre, kicsit hosszú lett a passz. A másik oldalon Nai tekeri rá úgy 20 méterről a külső felső irányába, de eltekeredik a kapu felett a labda.

21. perc: Götze egy köténnyel három védőt is becsap, de beadni már tudja.

18. perc: Müller indítaná Özilt, hosszú, az Arsenal játéksa nem érhette el.

14. perc: Újabb német roham, Khedira futtatja meg Müllert, Pepe odaér.

11. perc: Götzét rántják le a tizenegyesen belül, Pereira még egy sárgát is kap. GÓL! Müller áll oda a büntetőhöz, megfekteti a portugál kapust! 1-0

8. perc: Ronaldo indul meg a balszélen, eléggé kisodródik, a lövés elakad Neuerben. visszafele Rui Patricio áll kint majdnem az oldalvonalnál, amikor Khedira lazán elrúgja a labdát az üres kapu mellett.

6. perc: Ronaldo kapja a labdát, kb. 30 méterről lövi rá, a nézőtéren landol a labda.

5. perc: Almeida kapja a labdát félpályánál, megindul, de Neuernek ez már csak egy gyenge emelés, simán húzza le a német kapus.

2. perc: Az leső helyzet a németeké, kifejelik a portugál védők. Német szöglet.

1. perc: A németek kezdik a talákozót.

18.00: A németek fehér-feketében, a portugálok tiszta vörösben.

17.45: A szukrolók már nagyon hangolódnak Salvadorban. Nézze csak:

Hangolódnak a portugál és német szurkolók Salvadorban. Fotó: MTI/EPA (galéria)

A csoport további programja

2. forduló: június 21.:
Németország-Ghána, Fortaleza 21.00 június 23.: Egyesült Államok-Portugália, Manaus 0.00 3. forduló: június 26.: Egyesült Államok-Németország, Recife 18.00 június 26.: Portugália-Ghána, Brazíliaváros 18.00.

A brazíliai labdarúgó-világbajnokság egyik esélyesének tartott németek rögtön egy rendkívül nehéz mérkőzéssel kezdenek, ugyanis az aranylabdás Cristiano Ronaldo vezette portugálokkal találkoznak hétfőn.

Joachim Löw együttese ugyanakkor önbizalommal telve várhatja az összecsapást, mivel legutóbbi 11 találkozóján veretlen maradt, a vb-ken pedig 1990 óta valamennyi nyitómeccsét megnyerte.

A szakvezető helyzetét szintén könnyíti, hogy a torna rajtjára mindkét sérültje, azaz a kapus Manuel Neuer és a védő Philipp Lahm is felépült. A németek számára nem más a cél Brazíliában, minthogy véget vessenek 18 éve tartó rossz sorozatuknak, ugyanis az 1996-os Eb óta nem nyertek nagy trófeát, igaz, a legutóbbi három vb-n dobogós helyen zártak, ahogy a két évvel ezelőtti Európa-bajnokságon is bejutottak a legjobb négy közé.

A portugálok eredményességét kétségtelenül a Real Madrid sztárja, Ronaldo határozza meg, aki a jelentések szerint teljesen felépült sérüléséből, amely az idény végén, illetve a vb-felkészülés elején hátráltatta őt. Amennyiben a csoportban a papírforma érvényesül, akkor ennek a találkozónak a győztese szinte biztos továbbjutónak érezheti magát, a vesztes pedig két kiélezett találkozóra számíthat az Egyesült Államokkal és Ghánával.

A két csapat legutóbbi három tétmeccsét Németország nyerte, 2006-ban 3-1-re, 2008-ban 3-2-re, a 2012-es Eb-n pedig 1-0-ra győzött a Nationalelf.

Az amerikai és az afrikai együttes pedig azzal a téttel csap össze egymással hétfőn, hogy a győztes megőrzi esélyét arra, hogy meglepetést okozzon a négyesben továbbjutásával, a vesztes pedig szinte biztosan elbúcsúzhat nyolcaddöntős álmaitól. "Nagyon jó csapat az amerikai, nem lesz könnyű dolgunk" - mondta Akwasi Appiah, a ghánaiak szövetségi kapitánya, aki csapatával arra készül, hogy sorozatban harmadszor is túlélje a csoportkör a vb-ken. Kollégája, a német Jürgen Klinsmann szerint a középpályán dőlhet el a csata és szerinte igen kiegyenlített, izgalmas és szórakoztató meccsre van kilátás. Érdekesség, hogy a két csapat a legutóbbi két vb-n is találkozott egymással, 2006-ban a csoportkörben és 2010-ben a nyolcaddöntőben is Ghána nyert 2-1-re.

Irán lemaradt, nigériai győzelmet vár Yenga

Yenga igen jó százalékkal tippeli meg a labdarúgó világbajnokság játékunkban szereplő meccseit. A… Tovább olvasom