2017. 03. 28. kedd - Gedeon, Johanna 2°C | 18°C Még több cikk.

HNKC: fiatalok első találatai

Hódmezővásárhely - Az ASA-Consolis-HNKC NB I-es női kézilabdásai, a papírformának megfelelően, hazai pályán fölényes győzelmet (42–19) arattak a sereghajtó Hunnia KSK ellen.
A legek és a debütálások mérkőzése volt a szombati. Az ASA-Consolis 42–19-re nyert a Hunnia ellen, s rögtön itt el kell mondani: a vásárhelyi kézilabdások a 2009–2010-es bajnokságban még nem dobtak ilyen sok gólt, és nem kaptak ilyen keveset.

A sípot újoncok fújták, a Horváth Zoltán, Simó András bíróduónak a vásárhelyi volt az első élvonalbeli fellépése, nem akadt nehéz dolguk, szinte barátságos mérkőzést dirigálhattak. A 60 perc során kiállítással nem sújtották (nem kellett) a csapatokat, összesen öt sárga lapot osztottak ki a játékosoknak, és az első és egyben utolsó hétméterest az 55. percben ítélték a hazaiak javára. A büntetőt – akárcsak egy hete a Győr ellen – Varga Dóra értékesítette.

Az első gólt – alig fél perc elteltével – a vendégek szerezték, de ettől sem a hazai szurkolók, sem a HNKC-játékosok arcára nem ült ki a jeges rémület. Egy-egy szép találatot, látványos cselt, megoldást (védekezésben rendszeresek voltak a jó sáncok) tapssal jutalmazott a publikum, és az előny percről percre nőtt. A 19 éves Mocsári Melinda a második félidő hajrájában lépett pályára, először NB I-es felnőtt meccsen, és 2 perccel később már első élvonalbeli gólját is megszerezte, indításból. Polics Tímea (16) sem akart lemaradni: ő is feliratkozott az NB I-es gólvadászok közé, csapatának szombati 40. találatát szerezve. Sima, 23 gólos, közönségszórakoztató sikert ünnepelhettek Vásárhelyen.

Európai eredmények

A női kézilabda Bajnokok Ligája második csoportkörének első fordulójában a Győr hatgólos hátrányból fordítva nyert 25–23-ra (11–14) a szlovén Krim Ljubljana ellen. A Debrecen már nem volt ilyen sikeres: a KEK nyolcaddöntőjének első meccsén 28–20-as (14–9) vereséget szenvedett a Buducsnoszt vendégeként.

Dankó Ervin:
– Az első félidőben türelmetlenül kézilabdáztunk, ezért nem tudtunk még nagyobb előnyre szert tenni. Összességében nézve a mérkőzést, a csapat megfelelt az elvárásaimnak. Ezen a találkozón is kiderült: számíthatunk az utánpótlásunkra, két fiatalunk is pályafutása első élvonalbeli gólját lőtte.

A 16. forduló további eredményei: Debrecen–Siófok 31–28, Kiskunhalas–Fehérvár 21–29, Békéscsaba–Ferencváros 25–25, Veszprém– Győr 21–36, Dunaújváros–Vác 37–39.

ASA-Consolis-HNKC–Hunnia KSK 42–19 (17–9)
NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Vásárhely, Balogh Imsi Sportközpont, 400 néző. Vezette: Horváth Z., Simó.

ASA-Consolis-HNKC: Abramovics – TAMÁS 5, Wolf 4, Fülöp 3, Gaál 3, KUDOR 9, Koroknai 2. Csere: Király (kapus), SOPRONYI 8, Varga D. 4 (1), Zsuzsa 2, Mocsári 1. Polics 1. Edző: Dankó Ervin.

Hunnia KSK:
Kiss O. – Tóth Á. 3, Bodó 1, Pál 1, Klug 1, Lázár 3, Selenka 3. Csere: Pécsi (kapus), RÓZSAHEGYI 6, Hajdú, Major, Szabados 1, Kaufmann. Edző: Sellei Zoltán.

Kiállítások:
0, ill. 0 perc. Hétméteresek: 1/1, ill. –.

Körforgalmak miatt utakat cserélnének

Utakat cserélne a vásárhelyi önkormányzat az állammal annak érdekében, hogy körforgalom-építésre pályázhasson a strand és a Bethlen-gimnázium előtt. Tovább olvasom