2016. 10. 02. vasárnap - Petra 12°C | 25°C

Győzelemmel kezdett a KSE a kézilabda bajnokságban

A Kecskemét SE férfi kézilabdacsapata remek második félidei játékának köszönhetően 29-25-re nyert a félidőben még két góllal vezető Mezőkövesd ellen a bajnokság nyitó fordulójában.

Kecskemét SE - Mezőkövesd 29–25 (13–15)
Kecskemét, 500 néző. Vezette: Dobrovits, Tájok
KSE: KISS O. – Vancsics 3, BAKOS 7, PETRO 4 (1), Nagy T. 4 (1), SZABÓ P. 7, Varsandán M. 1. Csere: Nagy L. (kapus), BAJUSZ 1, Dobó 1, Temesvári 1, Antal. Szakmai igazgató: Avar György
Mezőkövesd: HOLLÓ – Lezák 1, Morva 4 (2), Gyuris 2, Rosta M., KORSÓS 5, NÉMETH T. 6 (2). Csere: PALLAG (kapus), Fekete 4, Kupi, Szabó T. 1, Kiss G., Nyikes 1, Bécsi, Molnár 1. Edző: Rosta István

Az eredmény alakulása: 5. p.: 2-3. 11. p.: 5-6. 19. p.: 9-10. 21. p.:11-10. 26. p.: 12-13. 35. p.: 15-16. 39. p.: 18-17. 44. p.:20-18. 49. p.: 22-21. 53. p.: 25-23. 56. p.: 27-24.

Kiállítások: 14, ill. 12 perc
Hétméteresek: 2/2 ill. 5/4

Avar György: – A bajnoki rajton minden csapat számára nagyon fontos a győzelem. A rutinosabb gárda nyert.
Rosta István: – A két szlovák válogatott igazolta fantasztikus tudását, a fiataljaink nem bírták felvenni velük a versenyt. Meccsrutint kell szereznünk, és akkor szépre sikeredhet a folytatás.