2017. 01. 18. szerda - Piroska -7°C | 1°C

44 gólt kapott az SZKKSE

Kézilabda, Siófok - Az SZKKSE NB I-es női kézilabdacsapata már félidőben komoly hátrányban volt a Siófok otthonában, amelyből nem tudott faragni, így 44–21-re kapott ki.
Siófok–Szeged KKSE 44–21 (29–8)
Női kézilabda NB I, 6. forduló. Siófok, 350 néző. Vezette: Balogh, Tóth.
Siófok: PASTROVICS – SUCH 5, Szekerczés 3, PIEDADE 6, Szalai 3, Orbán 5/4, ERDŐSI 5/1. Csere: Kumpel (kapus), Németh 1, Szabadfi 3, DEÁKI 6, Schneider 1, Buzsáki 3, Fauszt 2, Polics 1. Vezetőedző: Golovin Vlagyimir.
Szeged KKSE: Futaki – Hárs, Albert, GULYÁS 5, Barján, Mistric 3, Szabó 3. Csere: Dobó (kapus), Csubela 3, Kiss, Tóth 3, Karsai 3/1, Selmeci, Zsilák 1. Vezetőedző: Marosán György.
Hétméteres: 5/4, ill. 2/1.
Kiállítás: 4, ill. 6 perc.

Egy biztos: nagyon jól jön a Szeged KKSE NB I-es női kézilabdacsapatának az élvonal háromhetes szünete.
Egyértelmű, hogy fel kell rázni a lányokat, hiszen az első hat fordulóban találkoztak a bajnokság papíron négy legjobb csapatával, mindegyik 40 gól környékén végzett Marosán György tanítványai ellen, tehát védekezésben nem sok öröme volt a csapatnak, de tegyük hozzá: ilyen mérkőzéseken nehéz is összeállni a hátsó falnak.

Barján Biankáék nem bírtak a Siófokkal. Fotó: Karnok Csaba

Támadásban sem, de ebből a szempontból talán rosszabb a helyzet, hiszen az MTK ellen elveszített pontért pont a gólfelelősök hosszú kihagyása felel. Ehhez pedig hozzá kell tenni a bravúros kapusteljesítmény hiányát, illetve a légiósok igen hullámzó teljesítményét.
Nos, mindezeket jól összefoglalta a Szeged KKSE hatodik bajnokija, hiszen a Siófok otthonában elképesztő eredményt mutatott az eredményjelző: 29–8. Méghozzá félidőben. Ahogy a Békéscsaba vendégeként, úgy most a Balaton-partiaknál is az öltözőben maradtak a lányok, a Siófok pedig – amely eddig egyedüliként szerzett pontot a Ferencvárostól – köszönte a lehetőséget, és ki is használta.
Innentől kezdve a Szeged KKSE csak futott az eredmény után, a második félidőben 15–13, tehát szoros volt a részeredmény, ami szépségtapasznak jó volt.

Marosán György: – Borzasztó gyengék voltunk mentálisan. Lojpur belázasodott a meccs előtt, Dajka sérülése miatt így már két kulcsember hiányzott tőlünk, de ez nem lehet mentség arra a hozzáállásra, amelyet a lányok az első félidőben mutattak. A szünetben előadott monológom hatásos volt, egy kicsit tudtunk javítani a renoménkon.

Floratom: felszabadult játék, dupla győzelem

Így azért más a leányzó fekvése: Gerold Gábor leigazolásával a kiesés elkerülése helyett immár az éremszerzés lehet a Floratom Szeged AC Probart extraligás asztaliteniszcsapatának célkitűzése. Tovább olvasom