2017. 06. 25. vasárnap - Vilmos 22°C | 36°C Még több cikk.

A final four közelében a HPQ

Már csupán egyetlen győzelemre van a HPQ Szeged legmagasabb osztályban szereplő férfi röplabdacsapata attól, hogy a legjobb négy közé kerüljön. Tegnap a MAFC-nak vágott vissza (3:1) Nusser Elemér edző együttese.
Még a szokásosnál is feszültebb volt Nusser Elemér, a HPQ Szeged Liga-bajnokság kiemelt csoportjában szereplő férfi röplabdacsapatának trénere. A szakembernek minden oka megvolt az idegességre, hiszen az U23-as válogatott mellett csupán a MAFC-tól szenvedett vereséget a csapata. A mérkőzés első percei pedig még idegesebbé tették a szegedi szakembert, hiszen nem győzött technikai szüneteket kérni, hogy ráncba szedje csapatát: a fővárosi egyetemisták ütései rendre talajt fogtak. Szerencsére az edző szavainak eredménye lett, mert az első szett végére átvették a vezetést a szegediek, s nyertek. A második felvonást ugyanolyan gyatrán kezdték a hazaiak, mint az elsőt. Négy ponttal is vezetett a MAFC. Azonban ismét jött a finis, amit újból a Tisza-partiak vettek jobban, s óriási csatában ezt a szettet is megnyerték. – Csak nehogy úgy járjunk, mint Pesten – mondta dr. Horváth László, a Szegedi Postás volt kosárlabdázója, aki röplabdás kislányának unszolására lett röplabdaszurkoló.

Petheő(9) és Csányi erőfeszítésének jutalma a szegedi siker. Fotó: Karnok Csaba
Petheő(9) és Csányi erőfeszítésének jutalma a szegedi siker.
Fotó: Karnok Csaba

A harmadik szettben aztán a MAFC előnye egészen a végéig kitartott, bár 23–23-ra felkapaszkodtak Petheőék, azonban ennél többre nem futotta erejükből. A negyedik összecsapást már nem bízták a HPQ-sok a véletlenre: rögtön az elején átvették a vezetést, a játék irányítását, s nem hagytak kétséget afelől, hogy ők a jobbak.

A mérkőzés jegyzőkönyve

HPQ Szeged–MAFC 3:1 (21, 27, –23, 17)

Férfi röplabda Liga-bajnokság, kiemelt csoport. Újszegedi sportcsarnok, 300 néző. Vezette: Juhász, Szabó.

HPQ: OLTVÁNYI, Sterzeneczki, PETHEŐ, CSÍKOS, NACSA, NIESELBERGER. Csere: Tapolcsányi (liberó), Bitó, Csányi. Edző: Nusser Elemér.

MAFC:
Bokor, Szappanos, Daróczi, Jáhn, VOCSKÓ, TAKÁCS J. Csere: Németh (liberó), Takács Z., Tari, Markovics, Tomori. Edző: Vocskó György

Nusser Elemér: – A tétnek megfelelően küzdelmes mérkőzésen dőlt el a két pont sorsa. Szerencsére a negyedik szett végjátékából mi jöttünk ki jobban, s azt hiszem, közönségszórakoztató játékkal sikerült begyűjtenünk hatodik győzelmünket. Köszönjük a lelkes B közép csupa szív biztatását.

• 1. toti 2008. december 08. 22:54
    „Végre egy SZEGEDI csapat. Ha szegedieknek akartok szurkolni, akkor gyertek ki a HPQ meccseire. Csíkosék megérdemlik a támogatást. Hajrá HPQ Szeged, így tovább!!!!!!!!!!!”

GabonaTransz-Szeged : Ennél csak nehezebb lesz

Nem történt meglepetés: nyolc között a GabonaTransz-Szeged a férfi teke Bajnokok Ligájában. Tovább olvasom