2017. 01. 24. kedd - Timót -7°C | 2°C Még több cikk.

A szentesi csatában Koroliját hetekre elveszítette a Szeged

Csak az első két negyed hozott Szentesen nagy csatát a Csongrád megyei derbi, a fordulás után egyértelműen kidomborodott a Szeged lényegesen nagyobb tudása. A Beton nagy árat fizetett a győzelemért: az ismét ujjtörést szenvedett Koroliját több hétre elveszítette. Pedig holnap 18.30-kor az újszegedi sportuszodában a szintén százszázalékos Egerrel vív rangadót...
Pendola Szentes Elektroglob - Szehed Beton VE: 4-13

OB I-es férfi vízilabda-mérkőzés. Szentes, ligeti uszoda, 400 néző. Vezette: Marjay, Füzesi.
Pendola Szentes Elektroglob: HORVÁTH T. – Torday, Csente, Vígh R. 1, Szabó T. 1, Döbrőssy, Papp G. Csere: MAKLÁRI 2, Józsa, Baranyi, Jaksa, Turzai, Araczki. Edző: Berki András.
Szeged Beton: BAKSA – Balatoni 1, WESZELOVSZKY 3, Korolija, KOMLÓSI, VARGA T. 4, Lehmann 1. Csere: Juhász Zs. 1, Varga P. 1, Molnár P., Éles 1, Monostori 1. Edző: Gyöngyösi András.
Gól – emberelőnyből: 9/0, ill. 10/6. Ötméteresből: –, ill. 2/2.

Tömött sorokban érkeztek a drukkerek a megyei rangadóra. Túlzottan nem voltak optimisták, az egyikük például az találta mondani, ha a Szentes megússza ötgólos vereséggel, az már mindenképpen dicséretes tettnek számít. Reálisan látta a helyzetet, ugyanis jelen pillanatban a két gárda között jelentős különbség mutatkozik a Szeged javára.

Ismét törött az ujj...

Milos Korolija, a Szeged szerb centere ritka balszerencsés pólós. Alighogy felépült sérüléséből (a bal kézfején törött el az egyik ujja), most ismét sokáig kell nélkülöznie csapatának. A Szentes elleni meccs második negyedének közepén kimászott a partra, és már nem tért vissza a medencébe. A meccs után elmondta, bár nagyon fáj a jobb keze, de tudja mozgatni. A hazatérést követően az útja azonnal a szegedi új klinikára vezetett, ahol a röntgen nagyon rossz hírről szolgált: eltörött a gyűrűs ujja. Ez pedig azt jelenti, hogy minimum négy hétig biztosan nem állhat a Beton rendelkezésére...

Ennek ellenére a fordulásig nagyszerűen tartotta magát a Pendola. Részben azért, mert Horváth Tamás nagyszerűen védett, részben pedig azért, mert a betonosok kapkodva pólóztak, rosszul céloztak. Ugyan a meccs első találatát Varga Tamás szerezte, de ezzel együtt az első két negyedben még nem kapta el a fonalat. Pedig valósággal rettegtek tőle, a szentesiek emlékezetében még élénken élt az a 2006 tavaszán játszott meccs, amikor az Újpest 15–9-re nyert a ligeti uszodában. Az akkor a liláknál pólózó Csuvi kilenc gólt jegyzett. A gólzsák, akárcsak a társai, a nagyszünet után indult be igazán, ekkor már a folyamatosan fáradó Szentesnek nem volt ellenszere. Parádés harmadik negyedet produkált a Beton, mind védekezésben, mind pedig támadásban ellenállhatatlan volt. Utána már csak a gólkülönbség nagysága volt kérdéses.

Bár minden tőle telhetőt megtett az Elektroglob, ez ellen a nagyon erős Szeged ellen nem volt, nem lehetett esélye – még a viszonylag szoros eredmény elérésére sem.

Berki András: – Gratulálok a Szegednek. Az emberelőnyös helyzeteink kihasználása enyhén szólva is elmaradt az ideálistól.

Gyöngyösi András: – Imádkozom, hogy Korolijának ne legyen komoly a sérülése. Ha az lesz, akkor viszont át kell értékelni a szezonunkat.

További eredmények: BVSC– Újpest 6–7, Szolnok–Vasas 6–17, Pécs–Fehérvár 19–9, OSC–Eger 10–18, FTC–Domino-Honvéd 9–14.

Bodrogi Bau: egyedül nem megy

Nyerhető mérkőzést veszített el a Bodrogi Bau-Vásárhelyi Kosársuli élvonalbeli együttese. Tovább olvasom