2018. 04. 22. vasárnap - Csilla, Noémi 9°C | 24°C Még több cikk.

A végén már gáláztak: A-Híd Szeged-Nagyvárad 17-8

Hódmezővásárhely - A férfi vízilabda Bajnokok Ligájában az A-Híd Szeged VE együttese Hódmezővásárhelyen a romániai Nagyvárad csapatával az első két negyedben szoros, a nagyszünet után viszont sima mérkőzést játszott. Az ötgólos Kayes mellett a remek védekezés volt a 17-8-as győzelem kulcsa.

A-Híd Szeged VE-Nagyvárad 17-8 (5-4, 2-2, 5-0, 5-2)
Férfi vízilabda Bajnokok Ligája csoportmérkőzés, D csoport, 7. forduló. Hódmezővásárhely, Gyarmati Dezső Sportuszoda, 500 néző. Vezeti: Homolka (német), Süngü (török).
Szeged: Baksa - Kunac, Kiss 1, Somogyi 2, Török 1, Molnár 1, Szivós 4. Csere: Kunac 1, Kayes 5, Juhász 1, Younger 1. Vezetőedző: Vincze Balázs.
Nagyvárad: Gogola - Chioveanu 2, Szabó, Kádár, Ghiban 1, Matei 1, Diaconu. Csere: Busila 1, Cretu 2, Popoviciu 1. Vezetőedző: Tóth László.
Kiállítás/gól: 8/4, ill. 6/3.
Ötméteres/gól: 2/1, ill. 1/1.
Kipontozódott: Török (27'), ill. Kádár - cserével végleg (26').

Vincze Balázs: - Az első két negyed szoros eredményét a hibás védekezés hozta, ami a harmadik negyedre magas színvonalú lett. Nagyon szép munkát mutattak be a fiúk hátul, ami a kapusunk dolgát is könnyebbé tette, valamint a kontrajátékost is segítette. Nehéz meccsre számítottunk, mivel tudtuk, hogy van különbség a két együttes között, bár nem olyan nagy, mint a gólkülönbség.

Tóth László: - A harmadik negyedben már nem tudtuk a Szeged sebességét tartani. Zsinórban nyolc gólt kaptunk, a negyedik után már lelkileg sem tudtunk felállni. Nehéz ilyen iramú mérkőzésre készülni a román bajnokságban, a játéksaim nincsenek hozzászokva a Bajnokok Ligája tempóhoz.

A végén már gáláztak: A-Híd Szeged-Nagyvárad 17-8. Fotó: Karnok Csaba - galéria

4. negyed (5-2)

8. perc: Matei szabaddobásból egy váratlan bombát ereszt el. 16-8 Új-zélandi gól már olyan rég volt. Kayes sapkaszáma a góljai számát is jelöli, ahogy ötös skálán a mai osztályzatát: ötös! 17-8

7. perc: Szabó Botond egy ejtéssel próbálkozik, de gyenge kísérlet. A megúszó Aaron Younger remek labdát kap, a ziccert értékesíti. 16-7

6. perc: A bíró és az ellenőr veszekszik egymással. Nem értjük, mi a vita tárgya, mindenesetre a románoké a labda.

5. perc: Emberelőnybe kerül a Szeged, Vincze Balázs időt is kér. Már kiegészülnek a nagyváradiak, de Szivós bemutat két lövőcselt, majd elegánsan a felső sarokba helyezi a labdát. 15-7

4. perc: Molnár nyújtózkodik, elég magasra, hogy megakadályozza Popoviciut a gólszerzésben, aki nagyszerű lövőhelyzetben volt. Az újabb nagyváradi támadás végén Baksa bravúrral hárít.

3. perc: Chioveanu egy jól felépített támadás végén szépít, ő is centerből. 14-7

2. perc: Kayes most mindenki szemében a gólt jelenti. Újra passzt kap centerben, és újra eredményes. Már negyedszer! 14-6

1. perc: Török szerzi meg a labdát ráúszásnál, Joseph Kayes pedig pazar centergólt szerez. Esélyük sem volt a románoknak megállítani a kiemelkedő új-zélandit. 13-6

3. negyed (5-0)

8. perc: A szegedi védelem hihetetlen, ahogy Baksa László is. A Nagyvárad egyszer sem tudott betalálni a harmadik negyedben, amíg a hazaiak öt gólt szereztek. Már zsebben a győzelem.

7. perc: Baksa László belejött, képtelenség bevenni a kapuját. A B-közép a hazai portást élteti. Vincze Balázs időt kér, ugyanis az ötödik emberelőnyt kapja a Szeged. Ha kihasználja, valószínűleg el is dőlt a meccs. A románok nagyon jól védekeznek, de Török Béla megtalálja az egyetlen rést. Okos gól a bal felső sarokba. 12-6

6. perc: Szivós Márton bombájával 11-6

5. perc: A nagyváradi támadójáték megakadt, kösztönhetően Baksa védéseinek és Szivós blokkjainak. A vendégek 287-szeres magyar válogatott edzője, Tóth László időt kér.

3. perc: Ezúttal Juhász Zsolt készülődik ötmétereshez, a síp után azonnal a jobb alsóba vágja a játékszert. 10-6

2. perc: Szivós Márton ötmétereshez készülődik, de a bíró szerint túl sokáig, elveszik tőle a labdát. A másik oldalon gólt szerzünk, olimpikon klasszisunk viszont nem moccant a helyéről, így egyedül kapja elöl a labdát, amit természetesen a kapuba vág. 9-6

1. perc: Egy könnyedén eladott labda a románok oldalán, egy sima emberelőnyös gól nálunk. Joseph Kayes centerből nem kegyelmez, másodszor talál be. 8-6

2. negyed (2-2)

8. perc: Kiss Csaba remek labdaszerzése után lövéssel is próbálkozik. Ez nem megy fölé, mellé viszont igen. Kár ezekért, fiúk!

Kemény Dénes, a szövetség elnöke is itt van.
Fotó: Karnok Csaba

7. perc: Kunac centerben kap labdát, de fölé emeli... Popoviciu egy emberfóros találattal bünteti az elpazarolt lehetőségeket. 7-6

6. perc: Molnár megúszik, de a védője utoléri, rossz szögbe szorítja ki, így Gogola könnyedén hárítja a rövidre tartó lövést.

5. perc: Remek a védekezésünk, ezúttal Szivós blokkol hátul. A lövéseink viszont rendre fölé szállnak.

4. perc: Egy könyöklés miatt kontrát fújnak ellenünk, de Baksa együtt él a játékkal, remek ütemben úszik ki kapujából, és elhalássza a labdát.

Kiss Csaba lendít.

3. perc: Baksa a jobb alsó sarokba tartó labdát nagy bravúrral piszkálja ki, a fordulás után pedig Szivós Márton is feliratkozik a szegediek góllövő listájára. 7-5

2. perc: Somogyi Balázs pattintott lövéssel próbálkozik, a keresztlécet találja el, de a kipattanó labdát újra kapura célozza, ezúttal pedig bent van. Újra nálunk az előny. 6-5

1. perc: Cretu találatával újra egál. 5-5

1. negyed (5-4)

8. perc: Gólzápor egy perc alatt. Az egykori szegedi, Busila, avalmint Cretu találatával fordít a Nagyvárad, majd Aljosa Kunac és Kiss Csaba góljával ugyanezt teszi a Szeged. 5-4

7. perc: Háromszoros olimpiai bajnokunk muatatja be klasszisát. Lóg rajta a védője, közelít egy másik is, háttal van a kapunak, de őt semmi sem zavarja. Molnár a játékszert svédcsavarral juttatja a kapuba. Óriási gól! 3-2

6. perc: Joseph Kayes egy pillanatra őrizetlenül marad, kényelmesen lőhet. Minden energiáját beleadja, majdnem hálószaggató a találata. 2-2

Kayes küzd.
Kayes küzd.

5. perc: A románok megúsznak, méghozzá újra előnyben, amit Ghiban ki is használ. 1-2 Nem így képzeltük a kezdést.

4. perc: A románok is kihasználják az első fórt. Chioveanu pöccintését Baksa próbálja védeni, bele is ér a labdába, de a bírók úgy látják, áthaladt a képzeletbeli gólvonalon. 1-1

3. perc: Tanácstalanság mindkét kapőu előtt.

1. perc:
Az első támadást a hazaiak vezethetik a ráúszás győzteseként, az első emberelőnyből pedig Somogyi Balázs máris előnyhöz juttatja a Szegedet. 1-0

17.55:
A hazaiak a mérkőzés esélyesei, a papírforma szerint nem is várható izgalom, de a román válogatott magyarok elleni mérkőzéséből kiindulva nem lehetünk nyugodtak. Az uszodában nincs telt ház, de a szegedi B-közép itt van, dobszóval és rigmusokkal támogatja a csapatot.

17.50: Ödvözöljük olvasóinkat a hódmezővásárhelyi Gyarmati Dezső Sportuszodából, ahol 10 perc múlva kezdődik az A-Híd Szeged VE soros csoportmérkőzése a Bajnokok Ligájában. Az első hely megtartása a cél.

Korábban:

– Egy biztos: a román válogatottra épülő Nagyvárad alaposan felszívja majd magát ellenünk, pénteken Debrecenben megérezte a vér szagát, így mindenképpen nagy csatára számítok – kezdte a beszélgetést Decker Ádám, az A-Híd Szeged VE férfi vízilabdacsapatának válogatott játékosa.

A szegedi együttes szerdán 18 órakor Hódmezővásárhelyen, a Gyarmati Dezső sportuszodában a Nagyvárad gárdáját fogadja a Bajnokok Ligájában. A szegedi együttes a meccs esélyese, így mindenképpen elvárható a három pont begyűjtése.

Decker Ádám remek formában várja a Nagyvárad elleni meccset. Fotó: Schmidt Andrea

– Itthon nem szabad hibáznunk, bár furcsa azt mondani Vásárhelyre, hogy itthon. Jobbak vagyunk, ez nem vitás, ha a posztokat vizsgáljuk, akkor láthatjuk, hogy minden pozícióban erősebbek vagyunk. Talán leginkább a mi malmunkra hajthatja a vizet, hogy rutinosabbak vagyunk. A csapat erejét már az is bizonyította, hogy képesek vagyunk rossz játékkal is nyerni. Most azonban arra számítok, hogy jól játszunk majd, az elmúlt hetek edzésprogramja úgy volt felépítve, hogy mostanra lendüljünk csúcsformába.

Ősszel Nagyváradon

Micsoda támadójáték: Nagyvárad-A-Híd Szeged 9-14
Younger szeme bánta a nagyváradi BL-meccset + fotó
Állandó volt Nagyváradon a szegedi gólveszély

Decker az elmúlt héten a Debrecenben lejátszott Magyarország–Románia Világliga-találkozón megszerezte első válogatott góljait. A szegedi bekk kétszer is betalált a kapuba.

– Nem az a fontos, hogy gólt szerezzek, hanem hogy a csapat nyerjen, és ez sikerült. Én annak örültem leginkább, hogy a román centereket sikerült megfognom, mi sem bizonyítja jobban, hogy ezt jól oldottam meg, hogy a meccs végén már nem passzoltak be nekik. Persze örültem a két gólnak, de nagyobb jelentőséget nem tulajdonítok neki. Szerencsére a hétvégén volt két nap pihenőnk, odafigyeltem, hogy megfelelően regenerálódjak, így teljesen feltöltődve érkeztem az első hétfői szegedi edzésre.

Decker Ádám az elmúlt évben a Tappancs Alapítványtól örökbe fogadatott egy kutyust. Ő volt az első szegedi sportoló, aki az állatmenhelyről vett magához egy kutyát.

– Köszönöm az érdeklődést, Bogáncs remekül van, miközben beszélgetünk, rosszalkodik, le-föl futkározik – tette hozzá az A-Híd Szeged vízilabdása.