A labdarúgó NB III Alföld csoport 20. fordulójában felemásan szerepeltek megyénk csapatai.
Algyő–Békéscsaba 0–0

Algyő, 200 néző. Vezette: Wittmann.
Algyő: Tombácz – Varga F., Sípos, Vass – Varga N., Gyimesi (Pécsek), Tóth L., Krucsó – Csamangó (Török), Tóth A., Daróczi (Retek). Edző: Tóth Ákos.
Békéscsaba: Viniczai – Szenti, Brlázs, Rubus, Udvari Sz. – Okos (Tóth-Kovács), Ladányi, Závoda, Ursz – Szeverényi (Miklya), Pankotai (Kovács T.). Edző: Szarvas János.

Átmentette harcos erényeit az aktuális listavezető elleni mérkőzésre az algyői csapat. A hazaiak a kezdeti bizonytalankodás után stabilan állták a vendégrohamokat, ám ezúttal támadójátékuk nem volt elég hatékony. A Békéscsaba nem tudott mit kezdeni az Algyő zárt, fegyelmezett védekezésével, csupán Udvari Szabolcs fejesei és Ursz szabadrúgásai jelentettek némi veszélyt Tombácz kapujára. A 95 percig tartó, végig szikrázóan kemény mérkőzéshez méltó nézőtéri hangulat alakult ki, végül igazságos döntetlen született.

Tóth Ákos: – Lelkes, fegyelmezett játékunkkal a döntetlenre mindenképpen rászolgáltunk.
Jók: Varga F., Sípos, Tóth L., ill. Viniczai, Udvari Sz., Ursz.

Brlázs (balra) és Csamangó a pályán. Fotó: Karnok Csaba
Brlázs (balra) és Csamangó a pályán.
Fotó: Karnok Csaba

Szigetszentmiklós–Tisza Volán 3–1 (1–1)

Szigetszentmiklós, 100 néző. Vezette: Gyekiczki.
Szigetszentmiklós: Szabó K. – Kővári, Rédei, Simkó, Gálhidi – Birtalan (Garics), Csurka, Patakfalvi (Pandur), Tóth – Szécsi (Tamási), Király. Edző: Rubold Péter.
Tisza Volán SC: Kispéter – Buzási, Kreizler, Burány, Szabó A. – Kardos, Mészáros (Körmöczi) – Bank, Brinszky, Gahwagi (Bárdosi) – Zakar (Péter S.). Edző: Protity Sándor.
Gólszerzők: Rédei (2), Király, ill. Szabó A.

Az egész meccsre jellemző volt, hogy a szegediek sok hibával, pontatlanul futballoztak.

Protity Sándor: – Pontatlanságunk és hibáink miatt más eredmény nem születhetett volna.
Jók: Szabó K., Rédei, Simkó, Csurka, ill. Burány.

Honvéd II.–Csongrádi Tiszapart SE 3–1 (1–0)

Budapest, Bozsik-stadion, 100 néző. Vezette: Varga L.
Honvéd II.: Gyenes – Élő (Juhár), Pomper (Nemes), Csertői, George – Viscsak (Piros), Horváth L., Essad, Bojtor – Varga Cs., Koós. Edző: Csábi József.
Csongrád: Sallai – Lévai, Szabados, Forgó, Bánfi – Szűcs D., Deli, Keller Z., Szeri (Keller I.) – Bagi, Bertók (Katona). Edző: Gál Lajos.
Gólszerzők: Viscsak, Bojtor, Essad, ill. Katona.

Az esélyesebb Honvéd II. otthonában megilletődötten kezdett a Csongrád, és bár később magához tért, a helyzeteket jobb százalékban kihasználó hazaiak nyertek.

Gál Lajos: – Kis szerencsével, nagyobb odafigyeléssel az egyik pontot elvihettük volna.
Jók: Viscsak, Horváth L., Bojtor, ill. Keller Z., Szabados, Deli.

A szurkolók a pályán kívül harcoltak egymással. Fotó: Karnok Csaba
A szurkolók a pályán kívül harcoltak egymással.

HFC–Monor 2–0 (1–0)

Vásárhely, 250 néző. Vezette: Csatári.
HFC: Molnár – Simon Sz., Antal, Huszár, Czibere – Nagy A., Szűcs R., Kis K., Marton – Varga M., Rácz D. (Máté). Edző: Rostás Károly.
Monor: Szűcs L. – Kinder, Pocuca, Bán – Magyar, Csáki – Csikós (Simon Zs.), Csőke, Halgas – Deffo, Bokros. Edző: Varga Károly.
Gólszerzők: Marton, Nagy A.

Többet birtokolta ugyan a labdát a vendégcsapat, de a Vásárhely remekül védekezett, és emellett jól is kontrázott. A hazaiak mindkét gólja ilyen szituációból esett: az első félidőben Marton, a szünet után Nagy A. volt eredményes.

Rostás Károly: – Úgy kellett ez a három pont, mint éhezőnek a száraz kenyér.
Jók: mindenki, ill. Csáki, Magyar.

További eredmények: Gyula–Kiskunfélegyháza 2–1, Szolnoki S.–Vasas II. 0–0, Dabas–Baja 3–1, Örkény–REAC II. 3–3.

Balhé volt Algyőn

A békéscsabai ultrák nem hazudtolták meg önmagukat. Mintegy húszan kísérték el csapatukat Algyőre. Ez persze még nem lett volna baj, az viszont már igen, hogy erősen ittas állapotban szidalmazták a bírót (műanyag poharakkal még meg is dobálták), a hazai játékosokat. Az első félidőben öt, a másodikban három percet állt a játék. Az algyői keménymagot sem kellett félteni, ők is odatették magukat, a két tábor között néhány pofon is elcsattant, a dolog vége pedig az lett, hogy az időközben kivezényelt rendőrök két csabai drukkert(?) előállítottak.

• 17. Norbi53 2008. április 10. 16:14
    „A bírón kívül tellég nem szidtatok senkit?? Hadjad már magad akkor mi volt az, h M.O. szégyene Csongrád megye?? MEg, h buzi MSZP zsidó SZDSZ akkor ez mi volt, ez ne mis ide való volt!!
    Am a bíró is elég hülye volt!”
  • 16. csabai 2008. április 09. 09:09
    „Mi a bírón kívül nem nagyon szidtunk senkit (meccs leragálása más dolog). Ott kezdődött a baj hogy a bíró miatt a hazaiak közé kellett mennünk.
    Kérdezem: a helyi tini mókus örs miért jött oda hozzánk provokálni?”
  • 15. 123321 2008. április 08. 21:34
    „Kussolj te szarházi!!!
    Gyula igen jó hely.”
  • 14. Norbi53 2008. április 08. 18:37
    „Figyeljetek már hülye csabaiak!! Azt, h az algyői keménymag azt az újságírók írták le és Algyőn senki nem mondta, h vannak ilyenek!! Aztán meg hülye gyerekek Algyőn nem az a szokás ha meccsre akkor mindnekibe belekötsz, meg szidsz mindenkit!! Amúgy meg M.O. szégyene nem Csongrád megye, hanem Békés megye!! :P”
  • 13. Algyő a senkik városa 2008. április 08. 17:42
    „ÉN anyit mondok hogy röhej hogy az ALgyői :ugy mond csicskáit ULtráknak lehet nevezni :D:D:D:D:D:D:D:D
    ÉS a kemény algyőiek it CSabán már ilyen nagy pofáfal a pénztárig nem jutnának el élve !!
    Kisérjétek el a csapatot azt majd akor ugasatok!!
    ULtra csicskák”
  • 12. Igazságosztó 2008. április 08. 16:39
    „LÁÁLÁLÁLÁLÁ SOK FASSZOPÓ LILA BOHÓC! EGYSZERŰEN SENKIK VAGYTOK! HEY!”
  • 11. lila 2008. április 08. 16:06
    „Miért nem jöttetek Csabára nagypofájú algyői "ultrák"?”
  • 10. Lilák 2008. április 08. 13:15
    „Ultra!

Algyőn vannak hazai ultrák? Mert én egyet sem láttam...”
  • 9. csabai 2008. április 08. 08:52
    „ostoba szánalmas parasztok, miért nem meccsen jöttetek oda hozzánk magyarázni? a provokatőr gyerekeket nem bántottuk, de egy-két nyugdíjas rendező + helyi maffiózó nagyon patkány módon viselkedett. ahogy a bíró is. ennyiért félbeszakítani a meccset... mi lenne vele ha több ezer ember előtt kéne vezetni?
    jövőre úgysem találkozunk de ha igen, az ide írogatókat várjuk Csabán.”
  • 8. Csak a Lila 2008. április 08. 08:09
    „Ultra a paraszt kurva anyádat! Ne pofázzál! Csak a Lila”
  • 7. Norbi53 2008. április 08. 05:46
    „A szemedet biztos csa véletlenűl karta kiszúrni mi?? TE nem is csináltál semmit csak nézted a meccset!!:D”
  • 6. majdnem szemtelen 2008. április 08. 02:09
    „Ha a csabaiak faszszopók,akkor az a nyugdíjjas aki ki akarta baszni a szemem egy esernyűvel nyilván ÚRIEMBER-nek neveztehő az algyőiek szemében.........”
  • 5. Ultra 2008. április 07. 23:14
    „Megbaszod te azt a Békéscsabai kurva anyádat!
    az a paraszt”
  • 4. Csak a Lila 2008. április 07. 18:32
    „Színvonaltalan paraszt Algyőiek! Csak a Lila!”
  • 3. 123321 2008. április 07. 16:34
    „A csabai drukkerek fasszopók.”
  • 2. Norbi53 2008. április 07. 10:13
    „A meccsről több fotó nem készült?? Ha igen azokat hol tudom megnézni??”
  • 1. Norbi53 2008. április 07. 09:57
    „Hülye csabai drukkerek!! Az ilyeneker kikéne tiltani a pályáról!!!”

Meglépett a Balástya

Hétpontos előnye van már a Balástyának a megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokságban, mert nyert, míg… Tovább olvasom