2016. 06. 30. csütörtök - Pál 18°C | 29°C

Bajnok lett a Tisza Tollas SE, így feljutott az OB II-be

A szegedi Tisza Tollas SE nyerte meg az OB III-as csapatbajnokságot, sikerének köszönhetően pedig jövőre már egy osztállyal feljebb szerepelhet.
Hajdúszoboszlón rendezték meg az OB III-as tollaslabda csapatbajnokság második fordulóját, amelyen a Tisza Tollas SE is részt vett. Korábban beszámoltunk róla, hogy az első kört hibátlan mérleggel nyerte a szegedi együttes hazai környezetben.

A Szeged a Nyíregyháza ellen kezdett: Könczöl Kristóf szetthátrányból fordított, Káity Sára pedig két sima játszmában tudott nyerni. Ekkor már megvolt a győzelem, mivel a női párost feladta az ellenfél. A férfiaknál Bálint Máté és Pápai Bálint szép játékkal nyert, míg vegyespárosban Sándorházi Vivien és Pápai Balázs lépett pályára. Utóbbi betegeskedett és apró sérüléssel bajlódott, de ez nem zavarta meg, győzelemmel mutatkoztak be.

A következő ellenfél a MAFC volt, akik ellen a szegediek edzőpárosa, Didi Purwanto és Dian Ayu Mayasari megvariálta a felállást. Pápai Bálint kezdte az egyénit, nyugodt játékkal hozta a kötelezőt. A lányoknál Káity belejött, megint nyert, méghozzá szép játékkal. Didi Purwanto is pályára lépett: az indonéz játékos-edző Könczöl Kristóffal párban diadalmaskodott, ezzel pedig a MAFC is meghajolt.

Az igazi derbi a végén, a Hajdúszoboszló ellen következett. Pápai Balázs csak egy mérkőzést vállalt, sérülése nem engedett többet. A két egyénivel indult a feljutásért vívott rangadó. Káity kikapott Mészáros Petrától, Purwanto legyőzte Kaszás Jánost, 1-1. Férfi párosban az Elek Marcell, Nagy Bence duó ellen nem volt esélye a szegedieknek, de a nőknél a Mayasari, Sándorházi Vivien kettős magabiztosan kiegyenlített, 2-2.

A mindent eldöntő mérkőzés a vegyespáros lett: a szegedieknél Purwanto és Sándorházi, a hajdúszoboszlóiaknál Elek Marcell és Farkas Virág alkotta a csapatot. Az indonézek remek taktikával rukkoltak elő, amit Sándorházi maradéktalanul betartott. Az eredmény meg is volt, Elek nem tudott bombázni, Purwanto viszont igen, cseles ütései újdonságként hatottak: 21-8 az első szett Szegednek.

A második szettben a szegediek ismét előnybe kerültek, és bár a hazaiak próbáltak felzárkózni, ez nem sikerült nekik. Végül a Tisza Tollas SE nyerte a vegyespárost és ezzel a meccset is, így kivívták az osztályozó lehetőségét. Sőt azóta már tudjuk, hogy játék nélkül a másodosztályba léphettek.

Szedeák: Tucker bemutatkozik

A Naturtex-SZTE-Szedeák NB I A csoportos férfi kosárlabdacsapata ma 16 órától Nyíregyházán lép pályára. Tovább olvasom