2017. 01. 23. hétfő - Zelma, Rajmund -8°C | 4°C Még több cikk.

Bajnoki címvédőt győzött le a Mórahalom

Csongrád megye - A labdarúgó NB III-ban a megyei csapatok közül csupán a Mórahalom tudott győzni - a Volánnál a helyzet változatlan.
Ki-ki meccs, három pont

Dunaharaszti. Ez aztán a bravúr! A bajnoki címvédő Dunaharaszti otthonában szépszámú közönség előtt az első húsz perc a hazai csapaté volt a labdarúgó NB III Alföld csoportjának kilencedik fordulójában, de a vendégek középen remekül szűrték meg a támadásokat, és a félidő második részében kijöttek a szorításból. A hazaiaknak egy, a Mórahalomnak két helyzete volt ekkor.

A szünet után az egyértelmű fölényben játszó Dunaharaszti mindent megtett, hogy megnyerje a mérkőzést, és igazolja bajnoki címét. Ám a vendégek az egyik remek támadásuk végén keresztülhúzták Ughyék számítását: a 68. percben Gahwagi a bal oldalon lement az alapvonalig, keresztbe gurított a kapu előtt, majd az érkező Tóth A. gyönyörű mozdulattal, higgadtan a hosszú sarokba gurított. A hazaiak felívelgetésekkel próbálkoztak, ám ezt jól hatástalanították a vendégek, sőt a hajrában, a 82. percben Podonyi megoldását kiszúrta a kapus – pedig a középpályás már ekkor eldönthette volna a három pont sorsát. A siker így is a Mórahalomé lett, amely kiváló játékkal szerzett létfontosságú pontokat.

Tóth Ákos: – Ez is egy volt a ki-ki meccsek közül, amely ezúttal nekünk sikerült szebben. Lehet, hogy a hazai mérkőzéseinket idegenbeliekre kellene cserélnünk. Talán otthon egy Hajrá, Mórahalom! segíthetne.

Dunaharaszti–Mórahalom 0–1 (0–0)

Dunaharaszti, 300 néző. Vezette: Ámán.

Dunaharaszti: Vasvári – Lázár, Ughy, Rétsági, Dallos – Wágner (Rácz, 66.), Mészáros (Kovacsik, 67.), Németh, Dabasi – Kiss G. (Kerezsi, 74.), Miholics. Edző: Króner Péter.

Mórahalom: Tombácz 7 – Mészáros 7, Sarnyai 7, Udvari 8, Gahwagi 7 – Nagy Z. 7, Tóth L. 8 – Fülöp T. 7, Dürgő 7 (Podonyi, a szünetben, 7), Tóth A. 8 (Szőke, 89.) – Domonkos 7 (Szücs, 84.). Edző: Tóth Ákos.

Gólszerző: Tóth A. (68.).

Nem adja fel a makói csapat

Makó. A labdarúgó NB III Alföld csoportjában a Gyula makói látogatásán gyors gólváltást láthatott a közönség a találkozó közepén: azok után, hogy a Gyula hagyta ki a meccs első helyzetét, hét percen belül előbb a vendégcsatár, Dragan talált be a kapuba, majd Bánóczki beadásából a sérüléséből felépült Erős vette be Harman hálóját – mindketten fejjel.

A második félidőben a hazai alakulat irányította a találkozót, míg a Gyula inkább kontrákkal próbálkozott. A Makó a hajrában Magyar Gy. révén eldönthette volna a három pont sorsát, ám a csapatkapitány fejese a kapufán csattant.

Bány Tamás: – Az a baj, hogy átaludtuk az első félidőt. Ha kilencven percen át úgy játszunk, mint a második félidőben, akkor még akár a győzelmet is megszerezhettük volna. Nem adjuk fel!

Makó–Gyula 1–1 (1–1)

Makó, 200 néző. Vezette: Janitz.

Makó: Czirbus 6 – Kulacsik 5 (Nagy A., 80.), Rakonczai 6 , Gellér 6, Zámbori 5 – Bánóczki 6,5, Magyar Gy. 6,5, Horváth K. 6, Bakos T. 5 (Bány, 69.), Tóth A. 4 (Horváth G., 61.) – Erős 6. Játékos-edző: Bány Tamás.

Gyula: Harman – Okos, Wéber, Vincze, Kovács T. (Valentényi, 86.) – Nagy G., Dócza, Bálint, Laurinyecz – Bagó – Dragan. Edző: Ladislau Pavel Popovics.

Gólszerzők: Erős (32.), ill. Dragan (25.).

További eredmények: Vecsés–Tököl 1–2, Nagykőrös– Soroksár 2–1, Monor–Üllő 2–0.

Megint találat nélkül

Kecskemét. Gólt és pontot sem sikerült szereznie a Tisza Volánnak az új edző, Halkó Pál érkeztével sem. Pedig a vendégek a labdarúgó NB III Alföld csoportjának kecskeméti mérkőzésén kilencven százalékban megtartották a taktikai utasításokat. A Volán végigvezette a támadásait, a hazai kapus, Antal Botond több alkalommal is bravúrral védett, ráadásul Buzási kétszer – előbb szöglet utáni fejesből, majd a 90. percben a 16-oson kívülről megeresztett bombából – a kapufát találta el. Eközben a 79. percben Maszlagot kiugratták, aki a bal alsó sarokba gurított. Így lett vendégsiker helyett hazai győzelem.

Halkó Pál: – Az élet néha igazságtalan, velünk gyakrabban. A Kecskemét II. NB I-s kapusa és a kapufák meggátoltak bennünket az örömünkben. Sajnálom, hogy velem sem volt szerencsésebb a csapat, mint az elődömmel, Buchholcz Gáborral.

Kecskemét II.–Tisza Volán 1–0 (0–0)

Kecskemét, 100 néző. Vezette: Flinta.

Kecskemét II.: Antal – Kalapács, Dichiara, Szántó (Faragó, 78.), Sáfár – Füle, Sztehlik, Máté (Nagy D., 89.), Nagy P. – Gréczi (István, 88.), Maszlag. Edző: Kemenes György.

Tisza Volán: Dongó 7 – Pénzváltó 7, Vida 7, Farkas 7, Heredea 6 – Szilágyi 7, Dargó 7 – Szélpál 6, Beretka 7, Buzási 7 – Kazi 6 (Harmos, 78.). Megbízott edző: Halkó Pál.

Gólszerző: Maszlag (79.).

HFC: hazai vereség

Hódmezővásárhely. Nem kezdődött jól a Hódmezővásárherlyi FC számára a labdarúgó NB III Alföld csoportjának kilencedik fordulójában a Dabas elleni hazai találkozó, hiszen az eredetileg bal oldali védőként számításba vett Juhász S. a bemelegítés alatt megsérült, helyét Konc foglalta el, a középpályára pedig Szabó M. érkezett. Ráadásul a a térdsérüléssel bajlódó támadó, Harangozó is injekciókkal vállalta a szereplést – nem is bírt többet bő hetven percnél.

Az első helyzet a HFC előtt adódott, a 10. percben Szabó M. öt méterről fölé fejelt, válaszként öt perc múlva egy bedobás után középre került a labda, Körmöczy befordult, és a hálóba lőtt, 0–1.

A szünetig Szabó M. megint kihagyott egy lehetőséget, majd a második játékrészben a hazai csapat újabb támadók bevetésével próbált kiegyenlíteni, ám a Dabas a magas termetű Takács K. fejesével eldöntötte a meccset. Hanyecz H. erőtlen lövése jelentett még vásárhelyi veszélyt, ám a gól végül elmaradt.

Szűcs Róbert: – A négy-öt kezdőjátékos hiányát nem bírtuk el.

HFC–Dabas 0–2 (0–1)

Hódmezővásárhely, néző. Vezette: Csonka.

HFC: Máté 5,5 – Varga M. 6, Rácz L. 6,5, Antal 5,5, Konc 5,5 – Szabó M. 5,5, Kökény 6,5 – Klimaj 5 (Hanyecz B., 81.), Hanyecz H. 6, Gazsó 5 (Varga L., 60., 6) – Harangozó 5,5 (Mucsi, 73.). Edző: Szűcs Róbert.

Dabas: Szabó M. – Tóth M., Markos, Takács, Danyis – Buczkó, Dévai (Csendes, 64.), Volenszki, Körmöczy – Bozsik (Bátki, 78.), Szentgyörgyi (Szűcs L., a szünetben). Edző: Keresztúri András.

Gólszerzők: Körmöczy (15.), Takács K. (69.).

Elfáradtak: Pick Szeged-Füchse Berlin 22-29

Az első félidőben még nagyszerűen tartotta magát a Pick Szeged a Füchse Berlin ellen. A második játékrész közepére azonban a berliniek szép lassan felőrölték Sulcékat. (galéria) Tovább olvasom