2017. 12. 18. hétfő - Auguszta -4°C | 4°C Még több cikk.

Balszerencsés Makó

A labdarúgó NB II 10. fordulójában sem szakadt meg a Makó FC rossz sorozata. A zöld-sárgák hiába játszottak mezőnyfölényben, tizenegyesből kapott góllal alulmaradtak Jászapátiban.
Most már meg kell szakadnia a rossz sorozatnak! – mondogatták a makóiak a jászapáti meccs előtt. Szó mi szó, már nagyon ráfért volna a vendégekre a sikerélmény, ugyanis a legutóbbi négy meccsükön mindössze egy pontot szereztek csak.

A mérkőzés elején tettek is érte rendesen, jókora mezőnyfölényben futballoztak, de a játék sava-borsa, a gól, nem akart összejönni. Még Podonyi állt a legközelebb hozzá, de 20 méteres lövése a léc fölött hagyta el a játékteret. A félidő második részében feljöttek a házigazdák, de akárcsak a makóiak korábbi fölénye, az övék is meddőnek bizonyult. Már csak öt perc volt hátra a szünetig, amikor a védők között kilépő Hadár kapott jó átadást, fel is tette az i-re a pontot, de a játékvezető les címén nem adta meg a gólt. A lelátóról úgy tűnt, tévedett...

A fordulást követően nagyon látszott, hogy a Makó nem elégszik meg az egy ponttal, mind a háromra szüksége van. Ennek megfelelően szinte egykapuzott, mindhiába. A Jászapáti csak tördelte a játékot, de hiába ívelgették a szabadrúgásokat a kapu elé a vendégek, a házigazdák ezeket rendre hárították. A 65. percben járt a mérkőzés, amikor Fekete betört a makóiak 16-osára, ahol Mórocz gáncsolta. A 11-est Vígh a bal alsó sarokba lőtte, 1–0. Hidegzuhany volt a javából. El lehet képzelni, ha eddig mezőnyfölényben játszott a Makó, a záró húsz percben szinte felborult a pálya. A 70. percben Varga R. került nagy helyzetbe, de miután mindenkit maga mögött hagyott, 8 m-ről a kapus kezébe lőtt.

Öt perccel később Tóth Cs. középre fejelt labdáját Hadár a kapu torkában nem találta el, Varga R. pedig mellé lőtt. De még nem volt vége a makói offenzívának. A 80. minutumban Schreiber miután megszelídítette Hadár átadását, a kifutó kapus felett a lécre emelte a labdát. Már a hosszabbításban járt a meccs, ekkor Bány beadását Tóth Cs. 5 m-ről a földre fejelte a labdát, amely az üresen ácsingózó kapun átpattanva elhagyta a játékteret...

Takács Zoltán: – Önmagunkat vertük meg.
További eredmények: Kazincbarcika–Soroksár 4–2, Orosháza–Baktalórántháza 3–2, Szolnok–Karcag 5–0, Nyíregyháza–Budafok 4–0, Vác–Vecsés 2–0, Bőcs–ESMTK 3–0.

15. ESMTK 9 0 2 7 6 – 25 2

A következő forduló párosítása. Október 22. (szombat), 14.30: Baktalórántháza–Kecskemét, Vecsés–Jászapáti, Soroksár–Orosháza. Október 23. (vasárnap), 14.30: Makó–Nyíregyháza, Karcag–Bőcs, ESMTK–Kazincbarcika, Budafok–Szolnok. Szabadnapos: Vác.

Jegyzőkönyv

Jászapáti–Makó FC 1–0 (0–0)
NB II-es labdarúgó-mérkőzés. Jászapáti, 250 néző. Vezette: Berger (Albert, Forgács)
Jászapáti: Tajti – Hegedűs, Horváth, Bábik, Kaszás – Mosonyi, Vágó, Sándor, Vígh – Georg, Fekete. Edző: Vojtekovszki Csaba.
Makó: Czirbus 0 – Kazán 5, Mórocz 4, Turján 5, Kis K. 5 – Podonyi 4, Tóth Cs. 5, Varga R. 5, Bány 5 – Schreiber 5, Hadár 5. Edző: Takács Zoltán.
Gólszerző: Vígh (11-esből) a 65. percben.
Csere: Georg helyett Dani a 82., ill. Podonyi helyett Fülöp (4) az 56. percben.
Sárga lap: Sándor a 10., Vágó a 23., Bábik a 30., Fekete a 78., Dani a 85., ill. Mórocz a 33., Turján a 42., Kis K. a 86. percben.