2017. 08. 18. péntek - Ilona 18°C | 32°C Még több cikk.

BL-búcsú vereséggel: Ademar León-Pick Szeged 31-25

Az első félidőben hagyta elszakadni ellenfelét, így vereséggel zárta a BL-szezont a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata.

Reale Ademar León (spanyol)–Pick Szeged 31–25 (17–10)
Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, D csoport, 10. forduló. León, Palacio de los Deportes de León, 2500 néző. Vezette: Lemanowicz, Baranowski (lengyelek).
León: Losert – Cabanas 1, Carou, Ferrer 1, Andreu, STRANOVSKY 6 (1), García 3 (1). Csere: Álamo (kapus), Baena 3, RUESGA 5, Carou 1, Goni 3, CSUTURA 4, BORGES 3. Vezetőedző: Martín Martínez.
Pick Szeged: Tatai – PRODANOVICS 5, ANCSIN 8, Sulc 4, PRIBANIC 5, Beocsanin, Vadkerti 2. Csere: Mikler, Tóth (kapusok), Czina, Bajorhegyi, Zubai 1. Vezetőedző: Skaliczki László.
Kiállítások: 8, ill. 8 perc.
Hétméteresből: 3/2, ill. 1/0.

Meccsfilm: 1-0, 1-1, 2-1, 2-2, 3-2, 3-3, 4-3, 4-4, 5-4, 6-4, 6-5, 7-5, 8-5, 9-5, 9-6, 9-7, 10-7, 11-7, 12-7, 13-7, 13-8, 14-8, 14-9, 15-9, 16-9, 16-10, 17-10 (1. félidő), 18-10, 18-11, 18-12, 18-13, 19-13, 19-14, 19-15, 20-15, 20-16, 21-16, 21-17, 21-18, 22-18, 22-19, 23-19, 23-20, 24-20, 24-21, 25-21, 25-22, 26-22, 27-22, 27-23, 28-23, 29-23, 29-24, 30-24, 31-24, 31-25.

Martín Martínez: - Ez már egy tét nélküli meccs volt, de egy olyan csapattal mérkőztünk, aki abból az országból érkezett, amellyel a következő körben találkozhatunk, így fontos volt a Veszprém elleni csata előtt ez a meccs. A Pick Szeged egy nagyon szimpatikus, és jó csapat, úgy gondolom, hogy ha így építkezik, akkor még sok szép eredményt érhet el a nemzetközi porondon is.

Skaliczki László: - Az első félidőben elkövett sok technikai hiba olyan hátrányba hozott bennünket, hogy nem volt esélyünk. A León olyan sebességgel játszott az első harminc percben, amit mi a második játékrészben tudtunk igazán felvenni.

60. perc: Borges állítja vissza a félidőbeli különbséget 31-24. Vadkerti, ez a vége 31-25. A Pick hatgólos vereséggel zárta a BL idei szezonját.

59. perc: Carout állítják ki. Prodanovics kihagyja a hetest.

58. perc: Goni ugyanazt játssza el, mint már kétszer, megint megesszük 30-24.

57. perc: Ancsin talpról, Alamo véd. Prodanovics indul 29-24.

56. perc: Baena harcol ki hetes, Stranovsky dobja be Tóthnak 28-23. Eladjuk, Borges köszöni 29-23.

55. perc: megint ő 27-22. Skaliczki László kér időt. Ancsin 27-23.

54. perc: betörésből Goni 26-22.

53. perc: megint Pribanic, nem tudja kapura húzni.

52. perc: Beocsanin lő, szabaddobás. Pribanic mellé.

51. perc: Ancsin átlövése, ő a legjobb szegedi 25-22.

50. perc: Baena 25-21.

49. perc: Ancsin lő, kivédik, Pribanic szedi össze 24-21.

48. perc: Csutura harcol ki hetest. García bedobja 24-20.

47. perc: Vadkertit állítják ki.

46. perc: Sulc lövése a kapufán csattan, nem tudunk kettőre zárkózni.

45. perc: Ancsin gólja után időkérés 23-20.

44. perc: Csutura 23-19.

43. perc: Csutura kettős hátrányban is betalál 22-18. Pribanic nagyon él 22-19.

42. perc: Prodanovics nagyszerű ejtésével 21-18.

41. perc: nem engedik elvégezni a szabaddobást, kettős emberelőnybe kerülünk, Ferrer ül le.

40. perc: Vadkerti megint Pribanicnak, Gonit ki is küldik 21-17. Gyerünk!

39. perc: góllövés helyett eladjuk, máris 21-16.

38. perc: Vadkerti most Pibanicot játssza meg szépen 20-16.

37. perc: most meg Pribanic, megy ez 19-15. Stranovsky ziccere 20-15.

36. perc: szép gól, Stranovsky lőtte 19-12. Zubai kap labdát Vadkertitől, nem is ront. Sőt, Prodanovics megint eredményes 19-14.

35. perc: átlövésből sül Prodanovics keze 18-12.

Küzdünk.
Küzdünk.

34. perc: Sulc negyedszer 18-11.

33. perc: Vadkerti szerez labdát.

32. perc: Pribanic kapott szép bejátszást, Alamo védett.

31. perc: Ancsin bombája kapufa lesz. García Parrondo lövése nem 18-10.

Sajnos csak az átlövők játszanak jól a Pickben, a spanyolok sok könnyű gólt lőttek, így magabiztosan vezetnek.

30. perc: Sulc gólt lő, de belemenést fújnak, jogosan. Spanyol időkérés. Gól, de ezt is elevszik, félidő.

29. perc: Goni 17-10. Sulc lövése a kapufán csattan.

28. perc: hatalmas gól Ancsintól, lehúzza a jobb alsóba 16-10.

27. perc: a friss Eb-ezüstérmes, exveszprémi Csutura 16-9.

26. perc: Bajorhegyi marad bent, lőhet is, de mellé megy.

25. perc: Stranovsky 15-9. Nem játszunk jól. Megint elszórjuk támadásban.

24. perc: most nem ugrik fel Ancsin, de talpról is megy neki 14-9.

23. perc: Prodanovics ziccere, az első gólunk nem átlövésből. Egyből jön a válasz is, Ruesga 14-8.

22. perc: jó a szegedi blokk.

21. perc: Pribanic gólját elveszik, Cabanasé jó 13-7. Egyre nő a különbség...

20. perc:
Sulc a góljai mellett igen indiszponált, megint eladja a labdát, Csutura meg bavágja 12-7.

19. perc: Mikler hiába véd nagyot, a kipattanót bevágják 11-7.

18. perc: Ruesga negyedszer 10-7. Sulc kezét fogják meg. Vadkerti most betalál, de már letette a lábát, így elveszik a gólt. Szegedi emberelőny.

17. perc: átlövésből nagyon megy, most is Ancsiné a gól, de máshonnan nem vagyunk veszélyesek, 9-7.

16. perc: Sulc most javít, 9-6. Eddig csak két gólszerzőnk van.

15. perc: megint Sulc hibája után találnak be 9-5.

14. perc: Sulc elszórja, indulnak, Zubait kiállítják, hetes. Cabanas kihagyja, de így is kettős emberhátrányban vagyunk.

13. perc: újabb két perc, most Prodanovicsnak, szinte folyamatos az emberhátrányunk.

12. perc: megint Ruesga, kezdeni kellene vele valamit 8-5.

11. perc: Stranovsky, megint a szélről 7-5. Bajorhegyi két perc.

10. perc: Ancsin! Nem tudják hatástalanítani, csak maradjon is így 6-5.

9. perc: szép akció végén Ferrer, kettővel vezetnek 6-4.

8. perc: Ruesga eddig remekel 5-4.

A bemutatás.

7. perc: nagy gól, Ancsin ugrott magasra 4-4.

6. perc: Ancsin átlövésgóljára Ruesga felel 4-3. Vadkertit állítják ki.

5. perc: Baene, 3-2. Tatai első nagy védése.

4. perc: átlövés talpról, vezetnek 2-1. Megint Sulcé a válasz, ez is nagy gól volt 2-2.

3. perc: bombagól, Sulc a szerzője, nem véletlenül vezeti a BL góllövőlistáját 1-1.

2. perc: Martín Stranovsky a szélről betalál 1-0.

1. perc: a Pick kezdte a meccset.

17.58: zajlik a bemutatás, a kezdésre azért összegyűltek a nézők. A Pick már nem juthat tovább, de a szép búcsúban még bízhat.

17.33: a szegediek 14, a León 13 fős kerettel készül a mérkőzésre. A meccset lengyel sporik vezetik, az ellenőr portugál. A csarnokban először fordítva rakták ki a magyar zászlót, ám a Pick jelzésére korrektül megfordították azt.

17.16: egyelőre szálingóznak a nézők, bár Spanyolországban megszokott, hogy csak a meccs előtt érnek ide a szurkolók. Közben a Pick megkezdte a "hivatalos" bemelegítést.

16.50: a csapat 16 órakor, 20 fokos időben indult el a csarnokba, majd érkezett meg sikeresen. A csapatok jelenleg egy kis focival melegítenek a mérkőzésre, a spanyolok azzal megspékelték, hogy a vesztes felet a hétméteresvonalról fenékbe rúgják labdával. Ez biztos feltüzeli őket a meccs előtt. Akadozik a csarnokban az internetkapcsolat, így a tudósításban olykor ideiglenes szünetet tapasztalhatnak.

12.40: 12 óra után felébredt León. Egy pillanat alatt benépesült a belváros, hömpölygött a tömeg, a hőmérő 18 fokot mutatott. Csurig telt minden söröző, borozó, nagyon más ritmusban élnek itt az emberek, mint otthon. Kicsik, nagyok, gyerekek, apukák, anyukák, nagymamák és nagypapák közösen beszélgettek, közben sört, bort ittak, a gyerekek játszottak. Jó volt látni a felszabadult, gondtalan örömüket. Ez egy más világ, vagy, ahogy Skaliczki László vezetőedző szokta mondani: ez egy más kávéház. Ez Spanyolország, ez León.

Leóni életkép.
Leóni életkép. Szép.
Fotó: Süli Róbert

A csapat 15.30-már kávézik, majd 16 órakor indul a csarnokba. 5 percre van, így nem kell sokat utazni. Lényeges információ, hogy mindenki rendben, így készül a Pick. Legközelebb a csarnokból jelentkezünk.

10.50:
Túl a technikai értekezlet: a León fehérben, a Pick Szeged kékben szerepel majd. 10 percig tartott az egyeztetés, ahol tévéképernyőn szimulálták a bemutatási ceremóniát. A spanyol csapat vezető egyből Bartók Csabáról, a Pick játékosáról kérdeztek, majd Laluska Balázs felől érdeklődtek, kérdezték, hogy rendbe jött-e a bokája.

Ebben a mezben játszik a León, a háttérben a csapatzászlók+relikviák!
Ebben a mezben játszik a León - háttérben a csapatzászlók és a relikviák.

A csarnok - tegnap kosármeccs volt, így a pályát most építették - közvetlenül a futballaréna és a bikaviadaloknak otthon adó létesítmény mellett található. 10 fok van, kicsit hidegebb, mint tegnap. Még mindig nagy a nyugalom a városban, mindenki pihen, a családdal tölti a vasárnapot. Ez jellemző Spanyolországra.

A Pick átmozgató tréningen vett részt, majd 12 órakor ebédel. 16 órakor indul a csarnokba, 18 órakor kezdődik a meccs.

9 óra: Erre mondják ilyen nincs, de mégis van. Csakúgy, mint Kielben, itt Leónban is meghalt a „wifi", szombat este óta nem működött 9 óráig.  Tegnap este a spanyol tévében 11 órakor megismételték a Veszprém-Atletico meccset, így láthattuk a magyar rivális győzelmét.

León szombati éjszakája a többi spanyol városhoz hasonló. Telis teli vannak a kocsmák, borozók, este 10 órakor még családokkal volt teli egy-egy szórakozóhely.

León reggel.

Három spanyol virtust ismertünk meg a belvárosi Conde Luna Hotelben este 11 órától reggel 5-30-ig. Ezek a következőek:

1. A szurkolói virtus. Hajnalban egy kisebb csoport rigmusokat szavalt a szálló környékén, így ment haza. A borgőztől kicsit érhetetlen volt a szurkolás, egybefolytak náluk a szavak. Lehet, hogy a helyi csapat kosármeccsét hosszabbították meg – a Baloncesto León 82-74-re kikapott a Iberostar ellen 4000 néző előtt a második, azaz Liga Leb-Oro-ban – egy kicsit, bánatukban belemulattak az éjszakába.

2. Megasztár-selejtezőt tartottak közvetlenül a Hotel környékén, mert 4 óra 30 környékén többen is dalra fakadtak. Volt szóló kategória-, duó- és csoportos fellépés, dalolás. Hazai, azaz a hispán slágerek vitték a prímet. Közel 30 perces volt a produkció. Nem kérdés: vártuk már a végét.

3. És amire nem számítottuk, hajnal 5 órakor megérkeztek a szállóba közvetlenül a tudósító szobája közelébe a León éjszakai életéből hazai szállingózó emberek. Na őket különösebben nem érdekelte, hogy rajtuk kívül vannak még valakik a szállóban. Olyan lendületes csevegésbe kezdtek, hogy az embernek égnek állt a haja – így nem kellett reggel legalább zselét használni -, nyomták a szöveget, rendületlenül, 30 perc után szálltak ki a diskurzusból. Ők még most alszanak, lehet, hogy bosszút kellene állni a szomszédokon?

Szerencsére a játékosok ebből keveset éreztek. Reggel nyolc órakor volt reggeli, 7.45-kor még sötét volt Leónban, este később megy le a nap, viszont jóval később jön fel, mint otthon. Most is jó az idő, kisebb felhők vannak az égen, de León így 8.45-kor maga a nyugalom szigete. Mivel Spanyolországban minden komoly-, és nagy üzlet zárva van vasárnap, így erre a nyugalomra lehet számítani, hogy elég kihalt lesz a város.

A Diario de León újság 1 oldalt szentelt a mai meccsnek!

Skaliczki László vezetőedző egy laza átmozgató tréninget tart majd a csarnokban, ami 5 percre van a Conde Luna-tól. A helyi újság, a Diario de León közel egy oldalon harangozza be a meccset. Az újság 56 oldalas, ebből 8 (!) sportoldal, ami főként a helyi sporttal foglalkozik. Spanyol kollégánk, Georgini Fernández azonban nem volt elég alapos, Buday Dánielt a kezdőcsapatba, Lékai Mátét és Törő Szabolcsot pedig a padra ültette, Czinát és Beocsanint nem is nevezte. Tóth Misit, a két válogatott kapus, Mikler Roland és Tatai Péter rendesen fűzte a reggeli után, hiszen az újság szerint ő lesz a kezdőkapus. Így volt ez Versecen is, ott is őt jelölték a kapuba. Misi azért elrakta emlékbe az újságot. Fernandáz kolléga hazai oldalon az ex-szegedi, Tomás Stranovsky testvérét, a következő szezonban a Barcelonában játszó Martin Stranovskyt emelte ki, míg szegedi oldalon, Martin honfitársát, Frantsiek Sulcot, akit a BL-leggólerősebb játékosaként mutatott be.

A Diaro de León szerint a Reale Ademar León a következő kezdőcsapattal veszi fel a küzdelmet: Álamo – Cabanas, Ruesga, Ferrer, Andreu, Toni García, Stranovsky. A mienk szerintük: Tóth – Nagy, Ancsin, Sulc, Zubai, Buday, Vadkerti.

A meccset két lengyel játékvezető vezeti: Baranowski és Lemanowicz. A 2011/2012-s szezon utolsó BL-csoportmeccséről a delmagyar.hu online közvetítésben számol be, a Digi Sport tévé pedig élőben közvetíti.

Szombat
19.00: Minden oké, megérkezett Leónba a Pick Szeged. "Hipp, hopp, ideértünk!" - viccelődött Ancsin Gábor a Conde Luna Hotel halljában. A lényeg, hogy szerencsésen megérkezett a csapat, a szobák elfoglalása után vacsora, majd megbeszélés. Remek az idő, még 19 órakor is világos van, 15 fok, a szálloda közvetlenül a belvárosban található. Szép estét mindenkinek, holnap délelőtt újból jelentkezünk!

L
Már Leónban a csapat.

16.25: Még mindig buszon a Pick Szeged, nem rég hagytuk el Valladolidot. Remek az idő, 15 fok van. Mindenki rendben. "Kicsit megfáztam,, de semmi gond, egyre jobban vagyok!" - nyilatkozta Mikler Roland, a Pick válogatott kapusa.

K
Dobozi Iván osztotta el a szobákat.

"Ez azért kemény túra!" - kommentálta a maratoni utat Ancsin Gábor.
A Pick Szegd reggel 5.15-kor indult Vecsésről. Este nem lesz edzés, Skaliczki László mesteredző így építette fel a hét munkáját. A játékosok közül többen is interneteznek, van wifi a buszon. A csapatvezetés pedig a hatalmas kivetítőn figyeli, hogy még mennyire vagyunk a végcéltól, Leóntól. Még van néhány kilométer, az egyik táblán még az láttuk: jobbra Tiedra. Ez pedig nem León...

13.55: túl vagyunk az ebéden, most indulunk tovább Madridból, egy élménnyel szegényebben: Cristiano Ronaldo nem járt a közelünkben. Kiváló az idő, 18 fok van, és a fogadtatásra sem lehet panasz: a Mercedes-busz, amellyel elindultunk León felé, annyira új, hogy mindössze 2000 kilométer van benne.

11.31: már Madridban jár a Pick Szeged. Fél 12 előtt landolt a gép a spanyol fővárosban, ahol 15 fok és napsütés várta Mikleréket. A csapat itt ebédel, majd továbbindul Leónba. 17 óra körül érkeznek meg a meccs helyszínére, így edzés nem szerepel a mai programban. A találkozó holnap 18 órakor kezdődik.

6.32: Jó reggelt itt a Liszt Ferenc reptér!

Egy történet!
- Reggel fotó, kávézás közben? - kérdezte Fero Sulc.
- Persze, a szokásos! - válaszoltam.

Sulcék kávéznak.

A fotó elkészült, ez már a negyedik BL-túra idén, amelyet ilyen képpel nyitunk. Most Fero Sulc, Antonio Pribanic, Rajko Prodanovics és Dusan Beocsanin látható az elindulás előtt. Budapest-München-Madrid-León az útvonal. 17 órára érkezünk meg spanyol honba.

• 7. W666W 2012. február 26. 21:44
    „Ohhhh.Már megint Verség és újra azok a fránya eladott labdák..természetesen mondani sem kell, hogy Nem a csapattal volt a baj , hanem nem ragadt eléggé a labda és így megint sok technikai hibát vétettek az egyébként ultramultitechnikás Szegedi játékosok..Sajnos az ellenfél olyan iramban játszott az elsó félidöben amit az aranykezú fiaink nem tudtak felvenni, így kénytelenek voltak szólni si a bíróknak és az ellenfélnek, hogy ne csaljanka hiszen Ök nincsennek ehhez hozzászokva..

De sebaj, mert majd a következö idényre a vezetöség majd újra egy szerethetö csapatot fog összerakni akiket igaz lehet szeretni és szurkolni is nekik, de sajnos csak ennyi, mert újra elfelejtenk majd a komolybb csapatok ellen kézilabdázni, újra elfáradnak, nem tudják idejében a ritmust felvenni, és egyébként is mi az hogy egy szurkoló még sorozatban 4 meccsen küzdeni akarást akar látni és végre GYÖZELMEKET , meg esetleg ne adj isten azt hogy továbbjutást érö helyen zárjon a BL csoportkörében a csapata..Olyan nagy kérés ez ????”
  • 6. TUTI 2012. február 26. 21:26
    „Lesz még jobb PICK meccs is! :):)
    Nem kezdem a sirást, de nyilván kevesen vagyunk...
    HAJRA PICK SZEGED! HAJRA MAGYAROK!”
  • 5. kopkop 2012. február 26. 15:20
    „4. pickfungabi 2012.02.26. 12:14

onlinetvkeresre.eu Ezen regisztrálni, mérkőzést kiválasztani. Ingyenes.”
  • 4. pickfungabi 2012. február 26. 12:14
    „Valaki tudja hol lehet megnézni a meccset a neten?
    Hajrá PICK!!!”
  • 3. dobi 2012. február 26. 10:35
    „itt nem kell az eredmény, csak egy tisztességes helytállás... ne sérüljön meg senki... most a bajnoki elődöntő és a döntő a fontos... 4 év óta most van először esély hogy nagyon megszorongassuk a veszprémet...”
  • 2. VészBandi 2012. február 26. 06:57
    „Remélem,hogy Csáki elkészítette már a szendvicseket a fiúknak!”
  • 1. igazságkereső 2012. február 25. 19:12
    „Hajrá fiúk, mindent bele! Nagyon szurkolok Nektek!!”

Történelmi siker: A-Híd Szeged Beton-Partizan Beograd 9-8! - fotók

Végig vezetve, magabiztosan győzött az A-Híd Szeged Beton együttese a Partizan Beograd ellen, így… Tovább olvasom