2017. 05. 26. péntek - Fülöp, Evelin 12°C | 22°C Még több cikk.

Csak a vége lett izgalmas: Szedeák-Falco 90-82

Egy remek első negyed után nyolc ponttal nyert a Naturtex-SZTE-Szedeák a Falco ellen a férfi kosárlabda NB I A csoportjában.

Naturtex-SZTE-Szedeák-Falco 90-82 (26-11, 29-28, 18-13, 17-30)
Férfi kosárlabda NB I A csoport, 19. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 600 néző. Vezette: Vígh, Gál, Jakab.
Naturtex-SZTE-Szedeák: Jereminov 10/3, LEVY 16, HORVÁTH 17/3, WILLIAMS 20/3, CSORVÁSI M. 17. Csere: Kiss Zs. 8/6, Csorvási L. 2. Vezetőedző: Nikola Lazics.
Falco: Robinson 6, Timberlake 6, PERL 14/3, Harazin 12, ZAGORAC 14/3. Csere: Szabó M. 9, Will 11/9, Bognár 6, Simon 4. Vezetőedző: Andejko Mandics.
Kipontozódott: Williams (34.).

Nikola Lazics: - Jó védekezésünknek köszönhetően az első 20 percben tekintélyes előnyt szereztünk. Noha a folytatásban feljött a Falco, végig kontrolláltuk a mérkőzést.

Andjelako Mandics: - Szégyen, ahogy az első harminc percben kosárlabdáztunk... Az utolsó tíz perc teljesítményével elégedett vagyok, ám ilyen játékkal sehova sem jutunk.

Csak a vége lett izgalmas: Szedeák-Falco. Fotó: Frank Yvette (galéria)

IV. negyed (90-82)

10. perc: Harazin kosár plusz büntető 88-82. 51 másodperc. Horváth Ákos büntetői jól 90-82. Ez a vége, nyert a Szedeák!

9. perc: Horváth csalja az időt, majd betalál, bravó 87-76. Perl triplája 87-79. Levy! Micsoda blokk! Harazint takarta be! Levy egy büntetője megy be 88-79.

8. perc: Perl büntetői 85-74. Megint ő, 85-76. Lazics időt kér, 2.28 van hátra.

7. perc: Lazics magyaráz Levynek, Horváth Ákos bedob két büntetőt 84-70. Jereminov egy büntetője megy be 85-70.

6. perc: Levy triplája, fontos volt 79-66. Csorvási Milán kosara jó, a büntető is 82-66. Simonnak segít a gyűrű, majd Will zsákol 82-70.

5. perc: Bognár kosara, majd Williams kipontozódik 76-64. nehogy izgalmas legyen a vége.

4. perc: Harazin kosár plusz büntető 76-62. Szegedi időkérés.

3. perc: Perl duplája, figyelni kellene rá 73-59. A kapitány! Kiss Zsolt triplája jön jókor 76-59.

2. perc: Perl kosara, majd büntetője 73-57.

1. perc: Harazin 73-54. Csorvási Levente ront elöl.

III. negyed (73-52)

10. perc: Bognár közelről, majd megint Williams 73-52. Ez a negyed vége.

9. perc: nem jó Jereminov hármasa. Csorvási Levente blokkol, Williams elront egy zsákolást, de Csorvási kijavítja a hibát 71-50.

8. perc: velünk van a gyűrű, bemegy Levy dobása 67-50. Simonra fújnak támadót. Levy lepattanóját Csorvási Milán teszi vissza 69-50.

7. perc: rövid Williams hármasa. Timberlake nem ront 65-50. Kiss zsoltra fújnak véleményes faultot. Most támadásban vannak gondjaink.

6. perc: Zagorac a legjobb vendégjátékos 65-44. Simon indul, és bedobja 65-46. Megint Zagorac, szegedi időkérés 65-48.

5. perc: Levy dobat kosarat Williamsszel, egy büntető is jöhet. Az is jó 65-42.

4. perc: Horváth Ákos zsákolni akart, kihagyta a ziccert... Lazicstól kap azért egy biztató pacsit.

3. perc: Levy Robinsonról dob kosarat 61-42. Williams egyik büntetője jó 62-42.

2. perc: megint szép kosár Csorvási Milántól 57-39. Horváth Ákosé is dupla 59-39. Will triplája 59-42.

1. perc: kimaradt az első szombathelyi akció. Zagorac blokkol, de a túloldalon senki nem mer dobni.

II. negyed (55-39)

10. perc: Csorvási Milán remek kosara, Zagorac hármasa sem csúnya 53-39. Jereminov három ember között, gyönyörű volt 55-39. Ez a félidő!

9. perc: rosszul védekezik Williams, Robinson kihasználja. Perl is betalál 51-36. Andjelko Mandics szinte agyvérzést kap a kispadon...

8. perc: Will újabb hármasa, Levyé dupla 51-30. Szabó 51-32. Zavar a szombathelyieknél, kidobják a labdát a pályáról.

7. perc: Will hármasa 44-27. Levy dupla, egy büntető, majd még egy dupla 49-27.

6. perc: Robinson büntetői 42-24. Végletekig kijátszott akció, Jereminov, Williams, majd Csorvási Milán a kosár szerzője 44-24.

5. perc: Csorvási Milán, majd Robinson 40-22. Lazics időt kér. Williams könnyedén 42-22.

4. perc: Szabó kétszer kettőt szór 38-20.

3. perc: Szabó Miklós kosara jó, a büntető is 36-16. Levy egy blokkal száll be, Mandics kap technikait. Kiss Zsolt bedobja minkettőt 38-16.

2. perc: hibátlan Kiss Zsolt hármasa 31-11. Jerrell Williams hármasának az ikertestvére, Terrell is örül a lelátón. Zagorac dupla, majd Horváth Ákosé is kettes 36-13.

1. perc: Williams kosara most jó 28-11.

I. negyed (26-11)

10. perc: Jereminov két büntetője bent 26-11. Williams a dudaszó pillanatában is betalál, de nem adják meg.

9. perc: Horváth Ákos triplája remek 24-9. Zagorac 24-11.

8. perc: Csorvási Milán ziccere 21-7. Kiss Zsolt a pályán. Mandics tiszta ideg, földhöz vág valamit.

7. perc: Horváth Ákos büntetői, majd Zagorac 19-7.

6. perc: Williams megveri az egész Falcót 15-4. Horváth Ákos, remekül játszunk 17-4.

5. perc: Williams egyik büntetője jó 9-2. Harazin könnyen tesz vissza egy lepattanót 9-4. Williams passzából Csorvási Milán dob ziccert 11-4. Jereminov labdaszerése után pedig 13-4.

4. perc: Levy dobása rövid. Timberlake közelről 8-2.

3. perc: megint Levy, majd Williams zsákol nagyot, csoda, hogy nem szakad le a gyűrű. Megint Williams, megint zsákol, micsoda kezdés! 8-0. Időt kér a Falco.

2. perc: Levy szerez vezetést a hazaiaknak 2-0.

1. perc: a Falco hozza el a labdát.

18.41: na nézzük! Hajrá, Szedeák!

18.36: elméletileg három perc múlva kezdünk.

18.32: na, lassan visszakerül a helyére a gyűrű. Tartsanak ki, mindjárt kezdünk.

18.25: eddig tudomásunk szerint kétszer tört le a gyűrű: egyszer Bryson McKenzie szakította le edzésen, egyszer pedig az Atomerőmű játékosa, Tóth Ádám tépte azt le.

18.22: nincs előrelépés. Még van idejük kimenni egy sörért a hűtöhöz, de lehet, hogy meginni is megtudják a kezdés előtt.

18.13: egyelőre nem cserélnek, hanem a javítás mellett döntöttek. Nem állunk jól.

Így náéz ki egy másik szemszögből.
Így néz ki egy másik szemszögből.

18.05: egyelőre lóg az alkatrész, miután megcsinálták, megint bemelegítenek a csapatok, és csak utána kezdünk.

17.57: egy zsákolás után lekonyult az egyik gyűrű, emiatt csúszhat a kezdés.

Nem indul jól a meccs, szerelni kell.

17.55: a meccs első meglepetése: a szpíker Kandó Tamás, a Digi Sport televízió vásárhelyi munkatársa, lapunk korábbi újságírója. Reméljük, szerencsét hoz!

17.48: már nagyban melegítenek a csapatok, a Szedeákben mindenki egészséges, igaz, sokan hagytak ki edzáseket a héten.

17.10: ötven perc múlva kezdődik a Szedeák utolsó előtti hazai meccse az alapszakaszban, amelyben bemutatkozik Nikola Lazics, az együttes új edzője. Tartsanak velünk online tudósításunk során.

– Természetesen én is nyerni szeretnék, hiszen közvetlen rivális érkezik. Bár a sikerrel megkönnyítenénk a dolgunkat, nem ez az egy meccs számít, utána is lesz tizenöt összecsapásunk, hogy kiharcoljuk a rájátszásba jutást. Tisztelem a Falcót, hiszen korábbi klubomról van szó, szép időszakot töltöttem el a szombathelyiek vezetőedzőjeként. Nem ezért lesz azonban különleges a meccs, hanem a szegedi debütálásom miatt - nyilatkozta Nikola Lazics lapunknak adott interjújában, amit itt olvashatnak.

Megműtötték Janics Natasa gerincét

A Graboplast-Győr háromszoros olimpiai bajnoka hosszú ideje bajlódott lumbágóval, a beavatkozás… Tovább olvasom