2017. 11. 25. szombat - Katalin 3°C | 12°C Még több cikk.

Deli Dániel címvédése Tótkomlóson

A nagymágocsi Deli Dániel győzelmével ért véget a Tótkomlóson megrendezett Gyúrós Pál amatőr fogathajtó verseny akadályhajtása. A 22 éves Deli győzelmével megvédte címét.
Tizenhét nagyló- és tizenkét pónifogat, öt távlovas és több száz érdeklődő részvételével zajlott le szombaton az V. Gyúrós Pál tótkomlósi amatőr fogathajtó verseny a kiskomlósi ladakrosszpályán. A remek időben megrendezett megmérettetésen tizenegy település sportolói vettek részt, akik a nehéz vonalvezetésű pályán is kitettek magukért, több hibátlan hajtást is láthatott a közönség.

A legnagyobb tapsot ezúttal is a 22 éves Deli Dániel kapta: a Nagymágocsi LK versenyzője látványos produkcióval védte meg címét, így 2010 után idén is ő szerezte meg a nagyló kategória első helyét. A póniknál Varga Sándor fogata diadalmaskodott, a távlovaglásban pedig a nagy melegben embert és lovat próbáló 15 kilométeres távon Lődi Henrietta és Seben Gergő azonos idővel, holtversenyben ért célba az első helyen. A legjobb helyi versenyző Besenyi Tibor lett, míg a legfiatalabb indulónak járó különdíjat a mindössze öt éves Gyúrós Péter András érdemelte ki.

Eredmények, nagyló akadályhajtás: 1. Deli Dániel, 2. Szabó Lajos, 3. Jusztin János, 4. ifj. Olasz Lajos, 5. Németh Béla, 6. Besenyi Tibor. Póni akadályhajtás: 1. Varga Sándor, 2. Fehér László, 3. Skorka Péter, 4. Mórocz János, 5. Sztojka Mihály, 6. Mórocz Tamás. Távlovaglás (15 km): 1. Lődi Henrietta és Seben Gergő, 3. Szenteszky Noémi, 4. Varga Izabella, 5. Bajnóczi Dominika. Különdíjak, legfiatalabb hajtó: Gyúrós Péter András, legjobb tótkomlósi versenyző: Besenyi Tibor. Vigaszdíj: Dimák Sándor, Kovács Árpád.

Makó FC: ötgólos vereség Diósgyőrben

A Diósgyőr hazai pályán 5–0-ra nyert a Makó FC ellen a labdarúgó NB II Keleti csoportjának 23. fordulójában. Tovább olvasom