2016. 12. 08. csütörtök - Mária -5°C | 3°C

Döntetlennel zárt a Makó FC

A labdarúgó NB II Alföld csoport őszi szezonjának záró, 15. fordulójában a remélt három helyett csak egy pontot szerzett otthonában a Makó a sereghajtó Mezőkövesd ellen.
Makó FC–Mezőkövesd 2–2 (1–1)
NB II-es labdarúgó-mérkőzés. Makó, Erdei Ferenc téri sporttelep, 300 néző. Vezette: Gál Gyöngyi (Butkai, Tompos).
Makó: Czirbus 0 – Béres 5, Dálnaki 5, Szamosszegi 5, Gévay 6 – Podonyi 4,5, Magyar 5,5, Varga R. 5, Puskás 5 – Bány 5,5 – Maróti 6. Edző: Kolozsvári János.
Mezőkövesd: Szalánczki – Toplenszki, Vágó, Csatlós, Olasz D. – Busai, Somodi, Gyilányi, Sivák – Bogdány, Ragó. Edző: Vojtekovszki Csaba.
Gólszerzők: Bány a 6., Ragó a 40., Bogdány a 60., Maróti a 87. percben.
Csere: Somodi helyett Sándor a 34., Béres h. Faragó (5) az 52., Bogdány h. Olasz J. és Podonyi h. Kulacsik (–) a 70., Olasz J. h. Nyeste a 80. percben.
Sárga lap: Somodi a 19., Ragó a 22., Varga R. a 30., Sivák a 70., Olasz D. a 82., Csatlós a 89. percben.

Góltörténet

6. perc: Bány kapott labdát a középpályán, csinált két cselt, majd 18 m-ről a léc alá bombázott, 1–0.
40. perc: Egy előreívelt labda egyedül találta Sándort, akinek átadását a hosszú kapufánál érkező Ragó a hálóba továbbította, 1–1.
60. perc: Sivák hosszú átadását a rosszul helyezkedő makói védők közül kilépő Bogdány levette, rávezette a labdát Czirbusra, majd 14 m-ről a jobb alsó sarokba gurított, 1–2.
87. perc: Szögletet követően kavarodás alakult ki a vendégek kapuja előtt, Maróti eszmélt a leggyorsabban, és 7 m-ről a kapu közepébe lőtt, 2–2.

Ahogy azt várni lehetett, a kezdést követően rögtön támadólag lépett fel az esélyesebb Makó. A gyorsan szerzett gól túlságosan megnyugtatta a Makót, amely ugyan mezőnyfölényben futballozott, de már nem annyira gólra törően. A vendégek tördelték a játékot, sok volt a test test elleni ütközés. Gál Gyöngyi játékvezető nem volt erélyes, a saras, mély talajon zajló találkozó levezetése meghaladta a képességeit. Döntő hibát ugyan nem követett el, ellenben szétfújta a meccset. A szünet előtt jött a nem várt fordulat, az addig momentum nélküli Mezőkövesd kiegyenlített.

A második félidőt is a Makó kezdte aktívabban. A levegőben lógott a második gól, amely jött is, de azt nem a zöld-sárgák, hanem általános megrökönyödésre a házigazdák védelmi hibáját kihasználó Heves megyeiek szerezték. Ettől kezdve végképp felbillent a pálya, a Maros-partiak minden mindegy alapon támadtak, helyzetet helyzet követett. Már úgy tűnt, hogy hatalmas meglepetés születik, de mivel a meccs hajrájában Maróti Sándor jókor volt jó helyen, legalább az egyik pontot megmentette.

A nem túl jó eredménynek számító döntetlen ellenére is jónak minősíthető a Csongrád megyeiek őszi szereplése, akik 22 pontot gyűjtve a 9. helyről mennek telelni.

Kolozsvári János: – Magunknak köszönhetjük, hogy csak egy pontot szereztünk.

További eredmények: Orosháza–Kecskemét 1–2, Szolnok–Tuzsér 1–0, Vecsés–Jászberény 1–1, Kazincbarcika–Cegléd 1–3, BKV Előre–Bőcs 0–3, Vác–Tököl 6–1. A Ferencváros–Baktalórántháza összecsapást ma 18 órakor (Sport2) játsszák.

1. Kecskemét 15 10 3 2 31 – 12 33
2. Szolnok 15 10 2 3 24 – 11 32
3. Vác 15 8 3 4 28 – 19 27
4. Ferencváros 14 7 5 2 27 – 17 26
5. Jászberény 15 6 5 4 12 – 12 23
6. Vecsés 15 5 8 2 22 – 20 23
7. Kazincbarcika 15 6 4 5 22 – 19 22
8. Baktalórántháza 14 6 4 4 18 – 17 22