2017. 01. 18. szerda - Piroska -7°C | 1°C

Döntetlenre mentett az Universitas Szeged

Nagy csatában a végén 10-10-es döntetlent ért el az Universitas Szeged női vízilabdacsapata a Honvéd ELTE ellen az újszegedi sportuszodában.
Olajos centergóljával az ELTE szerezte meg a vezetést, s bár Fabó Lili kiegyenlített a harmadik percben, a szegediek innentől kezdve futottak az eredmény után. Legalábbis az első játékrészt illetően. A fővárosiak kezdték leszakítani a fiatal Universitast, Gardával és Gémesivel a félidőig Dalmády Szandra és Lengyel Dorottya próbálta tartani a lépést, de így is a második negyed végén 3-6 állt az eredményjelzőn.

A harmadik negyed elején Dalmády Petra büntetőből hozza fel az Universitast két gólra, Lengyel Dorottya és Dalmády Szandra gyors találatával felzárkózott a Szeged. Felváltva potyogtak a gólok, a játékrész utolsó másodpercében Dalmády Szandra ötméteresével az Universitasnál volt az előny.

Az utolsó felvonásban nagyon küzdött mindkét gárda, egy pesti gólra egy szegedi felelt és fordítva. 2 perccel a vége előtt Gémesi ragadja vissza a vezetést, de Fabó egész pályás indítása után Dalmády Szandra hatodik gólja is beakad. Az utolsó másodpercekben kemény védekezést követően megúszta a Szeged kapott gól nélkül a találkozót, így egy ponttal gazdagodtak a hazaiak.

Vodafone női vízilabda OB I.

Szeged, újszegedi sportuszoda. Vezette: Molnár Péter, Székely Balázs.

Universitas Szeged - Honvéd ELTE Polo 10-10(2-4, 1-2, 5-1, 2-3)

Szeged: Bük - Fabó 1, Lengyel Dorottya 2, Dalmády Szandra 6, Dalmády Petra 1, Miklós, Hajdú. Csere: Lengyel Dominika, Bordás, Kuczora, Gundl (kapus). Edző: Lakó Gábor.

ELTE: Gyöngyössy - Illés 1, Zabolai, Kövesdi 1, Olajos 1, Dombrádi 1, Ráduly. Csere: Beck, Gémesi 2, Garda, 4 Miló. Edző: Rottler Antal.

Emberelőny: 10/2 ill. 9/3.

Ötméteres: 3/3 ill. 2/2.

Bravúr! A Kecskemét nyerte a lilák háborúját

Megérdemelten, 2-1-re legyőzte a tabella harmadik helyén álló Újpestet a Kecskemét a labdarúgó NB I… Tovább olvasom