2016. 12. 03. szombat - Ferenc, Olívia -2°C | 5°C

Drámai mérkőzésen kapott ki a Szeviép

Bár jobban játszott a Pécsnél, a baranyaiak a hazai pálya minden előnyét élvezve végül 64–60-ra legyőzték a Szeviépet a női kosárlabda NB I elődöntőjének első összecsapásán. Folytatás vasárnap 17 órától Szegeden.
MiZo Pécs 2010–Szeviép-Szeged 64–60 (19–14, 13–19, 17–6, 15–21)
Női kosárlabda NB I, rájátszás, elődöntő, 1. mérkőzés. Pécs, 1500 néző. Vezette: Bodnár, Ádám, Farkas.
Pécs: Iványi 4, FEGYVERNEKY 20/6, Bujdosó 2, VAJDA 21/3, Ohlde 13. Csere: Turóczi 2, Raksányi, Quigley 2, Sarok. Vezetőedző: Fűzy Ákos.
Szeviép: CIGLAR 13, NÉMETH 14/6, Fürész 8, ZSERZSERUNOVA 13/3, Sipaviciute 10. Csere: Laczi 2, Kajdacsi, Horváth Zs. Vezetőedző: Bencze Tamás.

Nem erre számítottak. Mármint a pécsiek. A Szeviép-Szeged elleni elődöntő első meccsén a hazai pályán játszó baranyaiak csak kapkodták a fejüket az első félidőben, amikor a Szeged 12–6-ra meglépett. Bár ezután jött egy gyengébb periódus Fürészék játékában, 23–14-nél már a hazaiak vezettek kilenc ponttal, ám ekkor elfogyott a hazai lendület, és Ciglar pontjaival, valamint villámgyors játékával fordított a Szeviép: a szünetben 32–33 állt az eredményjelzőn.

Nemcsak a vezetés, annak módja is tetszetős volt szegedi szempontból. Igaz ugyan, hogy rossz dobásnak nem lehet örülni, ám annak fényében, hogy többen is hibáztak tiszta dobóhelyzetekben, még biztatóbb volt a nagyszünetbeli vendégelőny. A Pécs nem is emlékeztetett mk-döntőbeli játékára, sokat hibázott támadásban, gyűrűt elkerülő dobások, pályáról kidobott passzok jellemezték ekkor Iványiékat.

Sipaviciute (kékben) nagyot küzdött Pécsett. Fotó: Löffler Péter
Sipaviciute (kékben) nagyot küzdött Pécsett.
Fotó: Löffler Péter

A folytatásban aztán jött a „hazai pálya effektus", nem teljesen volt érthető, mit miért fújnak a játékvezetők. Persze nemcsak ez kellett ahhoz, hogy meglépjenek a hazaiak, ám amikor a negyedik negyed elején Sipaviciute ellen akkor fújtak sportszerűtlent, amikor a Szeviép támadhatott (állítólag lekönyökölte Ohlde-t), elszabadultak az indulatok, csak percekkel később folytatódott a játék. Az ítélet után Vajda csinált három pontot, amivel 53–41-re lépett meg a hazai csapat.

Amikor már senki nem gondolta, hogy lehet esély, Sipaviciute kosaraival visszajött a meccsbe a Szeviép, 55–55-nél kiegyenlített, és hiába volt Fegyverneky fantasztikus triplája, 58–59-nél a vezetést is megszerezte a Szeged. A hajrá aztán nem sikerült fényesen, egy-két hiba elég volt, hogy három ponttal ismét a vezessenek a hazaiak, a döntő támadásnál pedig sajnos éppen a nem a hármasaiért szeretett Sipaviciutéra jött ki a tripla, aki kicsivel hibázott, így elúszott a meccs, amelyről állítható: ha nem Pécsen rendezik, a Szeviép legalább tíz ponttal nyer, még úgy is, hogy támadásban maradtak pontok a csapatban... Persze még nincs veszve semmi, vasárnap 17 órától az újszegedi sportcsarnokban jön a folytatás – nincs mese, ki kell harcolni a harmadik meccs lehetőségét.

Bencze Tamás: – A védekezéssel, bár voltak apróbb hibák, elégedettek lehetünk, és támadásban is voltak jó megoldásaink. Volt néhány vitatható ítélet, amely egy ilyen éles meccsen sokat számíthat. Vasárnapig elemeznünk kell a harmadik negyedbeli játékunkat, és hazai pályán győzni – bár cseppet sem lesz könnyebb meccs, mint a mai volt.

• 7. zolisen 2010. április 08. 10:38
    „Ja, hogy most a Szeged volt a durvább, egyből férfias sportág lett a női kosárlabda...:-) A Pécs meg a legdurvább csapat......szerintetek. A FIBA listáján a legdurvább három játékos magyar, sorrendben Horti D., Újhelyi P., és a harmadik Krivacsevits T., ők egyben a magyar válogatott centerei.......érdekes ugye?”
  • 6. greg 2010. április 08. 10:28
    „A kosár egy férfias sportág. Iványi mehetne balettozni, ott lehet a mindenki egyért szlogen.”
  • 5. greg 2010. április 08. 10:09
    „Ez Szeged, ez nem gyurcsány hazája. :D savazókör az lesz Szegeden a ...... :D”
  • 4. greg 2010. április 08. 10:07
    „zolisen ez nem a pécs honlapja. Nyalogassátok a fekélyes sebeiteket. :D”
  • 3. zolisen 2010. április 08. 10:06
    „Kedves favágó! Köszönöm az invitálást, de sajnos -legnagyobb bánatomra -vasárnap nem tudok ott lenni Szegeden, mivel választás lesz és ilyenkor évek óta szavazókörben dolgozom......de még sort keríthetünk rá, lesz még Szeged-Pécs kosármeccs! Üdv. Zolisen”
  • 2. favágó 2010. április 08. 09:54
    „Zolisen!
    Vasárnap várlak egy sörre a Csarnokban!:-))”
  • 1. zolisen 2010. április 08. 08:43
    „No! Kedves Gyúrós Uram!
    A Pécs nem élvezte a hazai pálya minden előnyét, sőt semennyire sem.......volt olyan negyed, ahol annak 5-ik percében 4 hazai fault mellett 0 vendég fault volt..... és az "állítólagok könyöklés"....Nem tudom ott volt e élőben a meccsen, de nem könyöklés volt, hanem labdával vágta S. Ohldet arcon, vitathatatlanul szándékosan!!!! Erre az egész szegedi kispad odatódult a zsűriasztalhoz és minősíthetetlen stílusban ordítozoztt bírókkal, ellenőrrel!!!!Szetey meg a háttérben hisztériázott és mondott ordenáré ocsmányságokat a pécsi szurkolók felé!!!!!Úgy kellett a biztonásgiaknak őt lecsillapítani! Ciglar és N.Betty is minden mellette elfutó pécsi játékosra, vagy után ütött, lökött!!!!Kajdacsi kéz kézzel kilökte Fegyvernekyt amikor a labda nem is volt ott, bírók oda sem néztek!
    Szóval szép a kedvenc csapat iránti sorozatban tettenérhető nagymértékű elfogutság, de egy újságírótól több tárgyilagosságot követelne meg a szakmaiság.Nem kellene valótlanságokkal hergelni a saját szurkolókat, hiszen játszik még egymással a két csapat, és nem szabad elfelejteni, hogy a kosárlabda is egy JÁTÉK és NEM HÁBORÚ!!!
    Bencze szerint: " a védekezéssel...elégedettek lehetünk". Mi is, hogy nem sérült meg komolyabban pécsi játékos, a -ki kell mondjam - szegedi játékosok által bemutatott pankrációtól!
    Ha nem hiszi mindezt, nézze meg a mérkőzés felvételét és egy csendes sarokban gyakoroljon önbírálatot!